کد خبر : 10378 / /
/

وزیر نفت با بیان اینکه جریمه مشترکان بدمصرف خانگی از اول آذر اجرایی خواهد شد، گفت: مشترکان بخش خانگی که بهینه مصرف می‌کنند قطعا تشویق می‌شوند و مشترکان بدمصرفی که خارج از الگو مصرف می‌کنند، جریمه خواهند شد.

وزیر نفت بیان کرد: امسال زمستان خیلی زود شروع شد و سابقه نداشت در فصل پاییز مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری به ۵۴۰ میلیون متر مکعب در روز برسد. با آمادگی حوزه بالادستی نفت و شرکت ملی گاز تامین سوخت نیروگاه‌ها و صنایع عمده با تدابیری که از قبل اندیشیده شده بود در حال انجام است.

وزیر نفت گفت: بنده تاکید می‌کنم که هیچگونه مشکلی برای سوخت‌رسانی به صنایع وجود نخواهد داشت و وزارت نفت مکلف است سوخت موردنیاز آنها را تامین کند که آن را با گاز طبیعی و بخشی هم نفت‌گاز تامین کرده‌ایم.

وی اظهار داشت: بنده از مردم کشورم خواهش می‌کنم که با توجه به تلاش همکاران بنده در مجموعه وزارت نفت در بالادست صنعت نفت و شرکت ملی گاز و سایر مجموعه‌ها برای تامین گاز موردنیاز، با مصرف بهینه گاز امکان بهره‌مندی همه کشور از این نعمت خدادادی در فصل سرما را ایجاد کنند.

جریمه مشترکین بدمصرف خانگی از اول آذرماه اعمال می‌شود

اوجی گفت: جریمه مشترکین بدمصرف خانگی از اول آذرماه اجرایی خواهد شد. مشترکین بخش خانگی که بهینه مصرف می‌کنند قطعا تشویق می‌شوند و مشترکین بدمصرفی که خارج از الگو مصرف می‌کنند جریمه خواهند شد.

وزیر نفت گفت: با چند کار ساده می‌توان مصرف گاز در بخش خانگی را کنترل کرد. بنده از مردم تقاضا دارم که دمای خانه را روی ۱۸ درجه نگه‌دارند و در خانه لباس گرم بپوشند و همچنین وقتی منزل را ترک می‌کنند وسایل گرمایشی را خاموش کنند.

وی افزود:‌ اگر مردم به خادمین خودشان در وزارت نفت لطف کنند و در مصرف بهینه با ما همراهی داشته باشند زمستان پیش‌ رو را بدون چالش سپری خواهیم کرد. صنایع و نیروگاه‌ها هم سوخت‌شان به اندازه کافی تامین شده است.

فارس

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.