کد خبر : 10136 / /
/

دکتر زالی روز سه شنبه در آیین تجلیل از رتبه های برتر آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی در سالن همایش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افزود: در این راستا ۲ مصوبه در هیات رئیسه دانشگاه داشتیم تا وضعیت حقوقی دستیاران بهتر شود.

وی ادامه داد: در همین مدت کوتاه دولت سیزدهم، وزارت بهداشت برنامه و بسته های خیلی خوبی برای رفع مشکلات صنفی و معیشتی  داشته است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تاکید کرد که این برنامه ها توسط مسوولان مربوطه اطلاع رسانی خواهد شد تا در جریان آخرین موارد قرار گیرند.

وی افزود: نگاه بسیار عمیقی هم کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی به این موضوع دارد. زالی ادامه داد موضوع تبدیل دستیاری به شغل در وزارت بهداشت در حال پیگیری است که این موضوع  مورد تاکید اعضای این کمیسیون هم قرار گرفت.

زالی بیان داشت: تلاش مشترک همه دانشگاه های علوم پزشکی و وزارت بهداشت بر این است که در بودجه سال آتی بتوان بسته های مناسب در زمینه حقوق، مزایا و رفع مشکلات آنان تدوین کرد. با توجه به مشکلات اقتصادی در کشور، انجام این کار سخت است اما باید به این سمت حرکت کنیم.

وی با اشاره به اینکه قانون جوانی جمعیت که اخیرا مورد تصویب قرار گرفت و جزو الزامات بالادستی است، گفت: بررسی اولیه نشان می دهد که از یازده آیتم این قانون برای کمک به دستیاران جوان می توان استفاده کرد که در حال تدوین آنها هستیم.

دانش‌آموختگان کنشگران واقعی عرصه سلامت هستند

زالی در این مراسم با تبریک به برگزیدگان آزمون های بورد تخصصی و فوق تخصصی، این دستاورد را مرهون تلاش مدیران گروه های بالینی، اساتید و دستیاران دانست و اظهار امیدواری کرد: در سال آتی شاهد افزایش این توفیقات باشیم.

وی در خصوص نقش مهم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در تربیت نیروهای تخصصی و فوق تخصصی حوزه سلامت کشور و حضور آنان در عرصه های مختلف آموزشی پژوهشی، درمانی و خدماتی گفت: ارتقای رتبه آموزشی دانشگاه و کسب رتبه دوم کشوری حاصل مجاهدت و ممارست عالمانه گروه های پایه و بالینی است که در برخی آیتم های این رتبه بندی که مبتنی بر نوآوری مبتکرانه و خلاقیت است، این دانشگاه رتبه اول کشور را دارا است.

زالی با اشاره به اساتید برجسته ای چون دکتر حکمت و دکتر قریب که علاوه بر برجستگی علمی از نظر اخلاقی نیز اسوه و نمونه بودند به دانش آموختگان توصیه کرد که همواره تعهد و تخلص به اخلاق حرفه ای را سرلوحه زندگی اجتماعی و حرفه ای خویش قرار داده و به بهره مندی از یافته های نوین علمی و دانش روز و ارتباط مطلوب با حوزه فناوری توجه داشته باشند.

وی در خصوص بسترسازی مناسب صورت گرفته در دانشگاه و راه اندازی فلوشیپ آموزش فناوری در دانشگاه گفت: این اقدام با هدف آموزش متدولوژی های فناورانه، استفاده از ظرفیت های جدید و تغییر در نگرش متدولوژی ها برای اعضای هیات علمی طراحی شده است.

زالی، دانش آموختگان حاضر را کنشگران واقعی عرصه سلامت ذکر کرد که باید به عنوان لیدرشیب سلامت با نگاهی جامع فعالیت کنند و دغدغه آنان پیشگیری، مداخلات درمانی، تغییر الگوی زندگی و مداخلات بومی و منطقه ای باشد.

دانش‌آموختگان نخبه و رتبه‌های برتر آزمون‌های بورد جذب می‌شوند

دکتر محمدمهدی صدوقی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز در این مراسم با تقدیر از زحمات دستیاران تخصصی و فوق تخصصی و مدیران گروه های آموزشی دانشگاه، کسب این دستاورد را تبریک گفت و برگزیدگان را الگویی برای سایر فراگیران دانشگاه برشمرد.

به گفته صدوقی در آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی امسال، ۶۹ نفر از دستیاران دانشگاه موفق به کسب رتبه های برتر پنج و ۱۰ درصدی شدند که ۳۲ دستیار تخصصی و ۶ دستیار فوق تخصصی رتبه های پنج درصد و ۲۸ دستیار تخصصی و سه دستیار فوق تخصصی رتبه های ۱۰ درصدی را کسب کردند.

وی ارتقای میزان کسب رتبه های پنج و ۱۰ درصدی بورد را نشان از تلاش دستیاران، اساتید و مدیران گروه ها برشمرد که در شرایط پاندمی کرونا ستودنی است.

معاون آموزشی دانشگاه همچنین از جذب دانش آموختگان نخبه و رتبه های برتر آزمون های مذکور خبر داد که می توانند در کسوت هیات علمی در دانشگاه فعالیت کنند.

صدوقی توسعه آموزش های مجازی، حضور مستمر اساتید در بخش های کرونا، راه اندازی مرکز آزمون الکترونیک، راه اندازی شبیه ساز بیمارستانی و رونمایی از شبیه ساز آناتومی برخی از دستاوردهای معاونت آموزشی عنوان کرد.

در خاتمه این مراسم با حضور دکتر زالی رییس دانشگاه، دکتر صدوقی معاون آموزشی دانشگاه، دکتر زرقی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه و دکتر ناصحی مدیرعامل بیمه سلامت ایران با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از برگزیدگان تقدیر شد./ایرنا

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.