کد خبر : 25593 / /
/

حوادث | حوادث اجتماعی | حوادث خانوادگی

اطلاعیه سازمان حج و زیارت برای زائران جامانده در عراق

متن این اطلاعیه به شرح ذیل می باشد؛

باتوجه به اهتمام سازمان حج به موضوع امنیت و سلامت زائران و وجود پیوست امنیتی به کاروانهای تحت نظارت این سازمان، تمامی زائرانی که با کاروان های حج و زیارت به عراق سفر کرده اند در سلامت کامل هستند و تدابیر لازم برای بازگشت این عزیزان نیز بعمل خواهد آمد.

با توجه به ناآرامی های پدید آمده در برخی شهرهای کشور دوست وبرادر عراق و محدودیت های اعمال شده از سوی مسئولان این کشور، تمامی اعزام های این سازمان ازمرزهای زمینی و هوایی موقتاً و تا اطلاع ثانوی لغو می شود.

تمامی زائران ایرانی عتبات عالیات که در قالب کاروانهای زیارتی مشرف شده اند، در حال حاضر در امنیت و سلامت هستند و ان شاالله تحت تدابیر امنیتی به میهن اسلامی بازمی گردند و در این خصوص هیچ نگرانی وجود ندارد.

ضمنا تاکید می گردد که از سرگیری اعزام ها منوط به رفع ناآرامی ها، ایجاد آرامش و برقراری شرایط پایدار در کشور عراق می باشد بگونه ای که سازمان حج و زیارت از امنیت و سلامت زائران اطمینان حاصل نماید.

در خصوص سفر اربعین حسینی نیز اعلام می گردد که تا ظهر امروز سه شنبه هشتم شهریور ماه بیش از۲ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر در سامانه سماح ثبت نام کرده اند که از این تعداد نیز ۱ میلیون و ۲۵۰ هزار نفر نام نویسی خود را قطعی کرده اند و با پرداخت هزینه بیمه، در زمان تشرف تحت پوشش بیمه ای قرار خواهند داشت.

بدیهی است که نام نویسی در سامانه سماح همچنان ادامه دارد و زمان بازگشایی مرزها و امکان تشرف زائرین محترم از طریق ستاد مرکزی اربعین اطلاع رسانی خواهد شد.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.