کد خبر : 24744 / /
/

حوادث | حوادث اجتماعی | حوادث خانوادگی

بخاطر دعوای ناموسی، دو مرد چشمانشان را از دست دادند!

 رسیدگی به این پرونده از اوایل پاییز سال ۱۴۰۰ به دنبال وقوع درگیری مقابل خانه ای در شهریار آغاز شد .در آن درگیری که میان 2 مرد رخ  داده بود یکی از آنها به نام بهمن از ناحیه چشم به شدت آسیب دید و به بیمارستان منتقل شد. اما چشم راست وی  به خاطر اصابت تیر ساچمه ای با چشمش نابینا شد .

وی پس از ترخیص از بیمارستان از  مرد ۳۷ ساله به نام دانیال شکایت کرد و وی را به عنوان عامل نابینایی چشمش  معرفی کرد.

 وی گفت :مدتی بود با دانیال مشکل پیدا کرده بودم. به همین خاطر آخرین بار با برداشتن اسلحه مقابل خانه او رفتم اما او با اسلحه ساچمه یک تیر به چشمم زد که موجب نابینایی چشم شد. من حالا درخواست قصاص چشم دارم.

به این ترتیب دانیال ردیابی بازداشت شد و گفت :بهمن مزاحم همسرم شده بود و دست از سر زندگی ام  بر نمی داشت. چند بار به او تذکر دادم اما گوشش بدهکار نبود. آخرین بار دعوا میان ما بالا گرفت و او در حالی که اسلحه داشت مقابل خانه مان آمد .من هم برای دفاع از خودم با اسلحه ساچمه ای به سمتش شلیک کردم .اما تیر ناخواسته با چشم او برخورد کرد.

کش و قوس قضایی در بررسی امکان قصاص چشم

 با افشای این ماجرا بهمن به پزشکی قانونی معرفی شد و کارشناسان پزشکی قانونی در دو مرحله اعلام کردند امکان قصاص چشم ممکن نیست . آنها در گزارشی اعلام کردند چون چشم بهمن به طور کامل تخلیه نشده و عنبیه و مردمک چشمش از بین نرفته است از این رو امکان قصاص چشم میسر نیست .

با این حال بهمن به صدور حکم قصاص چشم اصرار کرد و گفت به هیچ عنوان راضی به گذشت نیست.

به این ترتیب  دانیال در شعبه ۱۳ دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد . در آن جلسه و کیل شاکی درخواست کرد تا امکان قصاص چشم در کمیسیون ۹ نفره پزشکی قانونی بررسی شود.

وی گفت: موکلم بینایی چشمش را از دست داده و به هیچ عنوان راضی به مصالحه نیست.او فقط درخواست قصاص چشم دارد.تقاضا دارم این درخواست بار دیگر در کمیسیون پزشکی قانونی بررسی شود.

با این درخواست  این بار امکان قصاص چشم در کمیسیون ۹ نفره پزشکی قانونی تحت بررسی قرار گرفت و کارشناسان پس از بررسی های لازم،اعلام کردند به احتمال ضعیفی امکان قصاص چشم میسر است.

 با این اظهارنظر  دانیال بار دیگر در دادگاه از خود دفاع کرد .

وی گفت :من قصد کور کردن چشم بهمن را نداشتم .اما او مزاحم همسرم شده بود و دست از سر زندگی ما بر نمی داشت .به همین خاطر برای ترساندن او  با اسلحه ساچمه ای به سمتش شلیک کردم. اما تیر ناخواسته با چشمش برخورد کرد .او خودش با اسلحه مقابل خانه مان آمده بود و ممکن بود در آن درگیری کشته می شدم.

در پایان جلسه قضات دادگاه  وارد شور شدند و با توجه به نظر کمیسیون ۹ نفره پزشکی قانونی ، دانیال را به قصاص چشم و دو سال زندان به خاطر سایر جراحت‌ها محکوم کردند.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.