کد خبر : 23745 / /
/

قیمت دلار | قیمت دلار در بازار

معامله‌گران تصور می‌کنند وضعیت بورس موجب شده نقدینگی از آن بازار به ارز و سکه برود. تصور این گروه این است که بازار سهام کشش لازم را ندارد و ارز و سکه پناهگاه بهتری برای آن‌ها است.

قیمت دلار در بازار با توجه به روند مذاکرات و خوش بینی به لغو تحریم ها نوسان شدیدی را تجربه می‌کند. انتظار مردم از دولت جدید، کاهش قیمت دلار در بازار و تحقق نرخ واقعی آن است. قیمت دلار در بازار از 7 تومان در سال 57، به 37 هزار تومان در سال گذشته رسید. این افزایش قیمت دلار در بازار و بی‌ثباتی آن در این سال‌ها موجب مشکلات اقتصادی زیادی برای مردم شده است. اقتصاددانان نظرات متفاوتی درباره قیمت دلار در بازار و نرخ حقیقی ارز دارند. 

قیمت دلار آزاد

بنا بر گزارش خبر آزاد، با فرا رسیدن محرم انتظار بر این است که بازار ارز و سکه کم تحرک باشد اما روز یکشنبه صحبت از این بود که این کم‌تحرکی برای ارز صادق است ولی برای طلا نه.

نوسان محدود قیمت دلار

این روزها وقتی از معامله‌گران می‌پرسی از بازار چه خبر؟ جواب یک جمله بود، همان همیشگی. قیمت‌ها در یک محدوده مشخص نوسان دارد و محدوده دلار هرات از ۳۱ هزار و 500 تا 800 تومان است، نه بالا می‌رود و نه پایین می‌آید.

قیمت دلار کف سازی کرد؟

معامله‌گران معتقدند این وضعیت رنج به معنی کاهش قیمت دلار نیست بلکه به معنای کف‌سازی است. برای این ادعایشان هم به یک مقایسه تاریخی اشاره می‌کنند. آن‌ها می‌گویند سال 98 سطح نوسان قیمت دلار  ثابت نگه داشته بود اما در اسفند همان سال با رشد 5 هزار تومانی به 16 هزار تومان رسید.

جامپ ارزی قیمت دلار در راه است

در ادامه تا تیر 99 تقریبا ثابت بوده و از از آن تاریخ تا آخر تیر به 26 هزار تومان رسید. در سال 1400 نیز در 17 آذر سقف تاریخی زد. در واقع این دسته از معامله گران می‌گویند نگه داشتن نرخ دلار با رشد تورم بعد از یک مدت موجب جامپ ارزی می‌شود.

شیفت سرمایه از بورس به ارز و سکه

در بازار معامله‌گران تصور می‌کنند وضعیت بورس موجب شده نقدینگی از آن بازار به ارز و سکه برود. تصور این گروه این بود که بازار سهام کشش لازم را ندارد و ارز و سکه پناهگاه بهتری برای آن‌ها است.

قیمت دلار

روزهای پرنوسان قیمت طلا و دلار در ماه محرم

به گزارش اکوایران، با فرا رسیدن محرم انتظار بر این است که بازار دارایی ها کم تحرک باشد اما روز یکشنبه صحبت از این بود که این کم‌تحرکی برای ارز صادق است ولی برای طلا نه. یک گروه پیش‌بینی می‌کنند طلا در محرم روزهای پرنوسانی را تجربه می‌کند.

قاچاق ارز به بازارهای مرزی

بازار ارز و سکه یکشنبه دو نکته داشت. نکته اول به بازشدن بازار جهانی بر می گشت. عده‌ای از معامله‌گران معتقدند روز دوشنبه که بازار جهانی باز شود قاچاق ارز به بازارهای مرزی صورت می‌گیرد.

نکته دوم در مورد اثرگذاری اخبار بود. در روز یکشنبه که اخبار مثبت به بازار آمد اثرگذاری کمتری داشت چون یکسری از معامله‌گران سعی داشتند نشان بدهند هروقت بازار در یک محدوده‌ای قفل است، اخبار مثبت برای کف‌شکنی تزریق می‌شود.

آرایش صعودی قیمت دلار در هرات و سلیمانیه

آرامش دلار در تهران در حالی بود که اسکناس آمریکایی در هرات و سلیمانیه آرایش صعودی به خود گرفته بود. قیمت دلار هرات امروز تقریبا 170 تومان بالا تر از دیروز به فروش رسید و در بازار سلیمانیه هم نرخ دلار با 200 تومان افزایش به بالای مرز مقاومتی رسید . 

نرخ حواله درهم رشد کرد 

نرخ حواله درهم نیز امروز رشد کرد و بالای مرز حساس قرار گرفت . قیمت درهم امروز تقریبا 60 تومان بالاتر از روز گذشته معامله شد . نرخ برابری درهم به دلار هم  بیش از 500 تومان گرانتر از قیمت دلار در بازار است . 

قیمت دلار

قیمت دلار در بازار رسمی چند؟ 

صرافی ملی هم امروز قیمت دلار را اندکی بالا برد. قیمت اسکناس آمریکایی در صرافی ملی برای فروش امروز 27 هزار و 793 تومان بود که نسبت به دیروز 28 تومان رشد  کرده بود. 

در بازار متشکل ارزی هم قیمت دلار امروز در محدوده 27 هزار و 656 تومان مبادله شد که در مقایسه با روز دوشنبه  29 تومان بالاتر بود . 

قیمت دلار

خبر مهم خاندوزی به بازار ارز 

سید احسان خاندوزی در نشست خبری خود گفت: حذف دلار در معاملات اقتصادی و تجاری بین دو کشور ایران و روسیه قطعی شد. از نظر عده ای  از معامله گران این خبر می تواند بر نوسانات نرخ دلار اثر بگذارد . 

قیمت طلا صعودی شد

 قیمت اونس طلا امروز بر مدار صعود قرار گرفت. فلز گران بهای جهانی ظهر امروز در مقایسه با دیروز 9 دلار رشد را ثبت کرد و به 1727 دلار رسید. 

در بازار داخلی ایران هم قیمت طلا 18 عیار  ظهر امروز 11 هزارو 300 تومان بالاتر از دیروز به فروش رسید .این فلز زرد رنگ داخلی ظهر امروز 1 میلیون و 362 هزار و 200 تومان نرخ گذاری شد . 

سکه بازان امروز بار دیگر به سمت کانال 15 میلیون تومان هجوم بردند. قیمت سکه ظهر امروز در محدوده 14 میلیون و 910 هزار تومان معامله شد که نسبت به روز گذشته بیش از 50 هزار تومان افزایش را نشان می دهد.

ارزش ذاتی سکه  امروز 12 میلیون و 950 هزار تومان بود که در مقایسه با قیمت بازار  نزدیک به 2 میلیون تومان فاصله را نشان می دهد . 

بر اساس نرخ صرافی ملی ایران امروز (چهارم مرداد  ۱۴۰۱) هر دلار آمریکا به مبلغ ۲۷ هزار و ۷۹۳ تومان و هر اسکناس یورو به قیمت ۲۸ هزار و ۷۵۷ تومان به فروش می‌رسد.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.