کد خبر : 518 / /
/

سخنگوی باشگاه پرسپولیس گفت: از عصر دیروز پیگیر دریافت پاسخ تست‌ها هستیم اما هر بار جواب می‌دهند که باید منتظر باشیم و این انتظار و طولانی شدن روند دریافت پاسخ، نگرانی زیادی برای هواداران ایجاد کرده است.​

تیم پرسپولیس باشگاه فوتبالی ایرانی است.تیم پرسپولیس در سال ۱۳۴۲ در شهر تهران، پایتخت ایران بنیان‌گذاری شده است. تیم پرسپولیس تنها تیم باشگاهی فوتبال ایران است که هرگز به دسته پایین‌تر سقوط نکرده‌است. تیم پرسپولیس  یکی از پرافتخارترین و پرهوادارترین باشگاه فوتبال در ایران است.تیم پرسپولیس و اولسان در چارچوب فینال لیگ قهرمانان آسیا به مصاف یکدیگر می‌روند.

ابراهیم شکوری در مورد تاخیر ۳۶ ساعته در ارائه پاسخ تست PCR اعضای کاروان تیم پرسپولیس ایران اظهارکرد: متاسفانه همان‌طور که پیش‌بینی می‌کردیم، با شرایط پیچیده‌ای مواجه هستیم. قبل از شروع سفر به هند هم در مکاتبات رسمی بابت نگرانی از میزبانی هند، به کنفدراسیون فوتبال آسیا هشدار دادیم.

وی در گفت‌وگو با رسانه رسمی باشگاه پرسپولیس افزود: از عصر دیروز پیگیر دریافت پاسخ تست‌ها هستیم اما هر بار جواب می‌دهند که باید منتظر باشیم و این انتظار و طولانی شدن روند دریافت پاسخ، نگرانی زیادی برای هواداران ایجاد کرده است.

سخنگوی باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این سوال که چه اقداماتی برای پیگیری انجام شده، تصریح کرد: جدا از پیگیری از داخل هتل محل اقامت، تماس‌های تلفنی پیاپی با مسئولان برگزاری مسابقات و فدراسیون فوتبال هند و ایران داشتیم و از شب گذشته نامه‌نگاری رسمی را ادامه دادیم و اعتراض شدیدمان به این وضعیت را اعلام کردیم.

شکوری عنوان کرد: در پاسخ به پیگیری ما اعلام شده تا ظهر امروز، تست‌ها آماده می‌شود و ترافیک کاری در بیمارستان را دلیل این تاخیر عنوان می‌کنند. به هر حال، ما منتظر واکنش کنفدراسیون فوتبال آسیا هستیم و پیگیری‌ها را تا زمان رسیدن به جواب نهایی، ادامه می‌دهیم.

شکوری در نهایت اضافه کرد: برای ادامه کارمان در هند، درخواست بهبود شرایط حرفه‌ای‌تری را داشتیم و امیدواریم هر چه زودتر این وضعیت تغییر کند.

افشین پیروانی مدیر تیم پرسپولیس در مورد تاخیر در پرواز پرسپولیس گفت: از هموطنان و همبازیان و طرفداران عزیز برای تسلیت فوت مادرم تشکر دارم. سالی که نکوست؛ از بهارش پیداست، ما قبل از این‌که برویم مشکلات و تاخیرها آغاز شده است. تاخیر چند ساعت بود اما تمرکز بچه‌ها بهم خورد و در برنامه‌های کادرفنی خلل وارد کرد.

وی با اشاره به میزبانی هند عنوان کرد: کشور هندوستان شرایط میزبانی را ندارد. شرایط زمین تمرین و رفت و آمد این کشور خوب نیست. روزهای سختی داریم اما کادرفنی و کادر بازیکنان ما بسیار خوب هستند. شرایط سختی داریم اما باید بر تمام این‌ها غلبه پیدا کند.

سرپرست سرخ‌ها افزود: سخت است اما هدفمان این است که کسی آسیب کرونایی نبیند. هواداران منتظر برد و صعود در این مرحله هستند. امیدوارم شرایط کرونایی بهتر شود تا هواداران با شرایط ایده آل پیروزی تیم پرسپولیس را ببینند.

او درباره شایعه واکسن زدن بازیکنان پرسپولیس گفت: ما واکسن زدیم، ما واکسن عشق و تعصب زدیم. این واکسن جایی هم نیست، باید بیایی پیراهن پرسپولیس را بپوشی تا با تعصب بالا قهرمان شوی. اگر قرار است درباره پرسپولیس صحبتی شود، اخلاق، ادب و احترام را رعایت کنند.

در فصل جاری رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران اتفاق عجیبی رخ داده که در سال‌های گذشته و به ویژه پیش از دوران سهیل مهدی کمتر شاهد بودیم و آن هم اعلام نشدن اسامی محرومان در بسیاری از هفته‌های مسابقات به صورت رسمی از طریق سازمان لیگ است. در واقع میزان اعلام خبر محرومان در هر بازی از طریق سازمان لیگ به عنوان متولی برگزاری مسابقات به شکل عجیب و غریبی کاهش یافته و دلیل این موضوع هم مشخص و شفاف نیست.

وضعیت میلاد سرلک در تیم پرسپولیس

از طرفی هرچند ظاهرا مدیریت ثبت و ضبط کارت های زرد و قرمز مربوط به هر تیم در اختیار مدیر همان تیم است و گزارش محرومان هم در اتوماسیون مسابقات ثبت می‌شود اما برخی مواقع به روز نبودن این اتوماسیون گزارشات اشتباهی را در اختیار مدیران تیم‌ها قرار می‌دهد که نمونه آن به اعلام نام سعید آقایی به عنوان بازیکن محروم پرسپولیس در بازی با پدیده به جای سیامک نعمتی و البته درج نشدن محرومیت حمید مطهری در گزارش ابتدایی بود که قبل از این مسابقه در اختیار ناظر بازی و مدیران دو تیم قرار گرفت.

در جدیدترین نمونه هم پس از کارت زردی که میلاد سرلک در جریان بازی با پدیده دریافت کرد، اخباری درباره محرومیت این بازیکن در دیدار مقابل پدیده منتشر شد اما طبق پیگیری‌ها به نظر می‌رسد وی تنها در دو دیدار رفت و برگشت مقابل شاگردان مهدی رحمتی و همچنین بازی با پیکان کارت زرد دریافت کرده و شائبه‌ای که درباره اخطار گرفتن وی مقابل استقلال وجود دارد صحت ندارد. به همین دلیل ظاهرا سرلک در حال حاضر سه کارته است و مشکلی برای حضور در بازی با نساجی ندارد.

تیم پرسپولیس

با این وجود در عصر ارتباطات دلیل اینکه چه دلیلی برای اعلام نشدن اسامی محرومان از طریق سازمان لیگ در بسیاری از هفته های لیگ بیستم وجود دارد شفاف نشده و البته مشخص نیست چرا خود مدیران تیم‌ها هم مدام این موضوع را از طریق سازمان لیگ استعلام می‌گیرند و به شکل قطعی اطلاعات خود استناد نمی‌کنند.

سهیل مهدی، مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ درباره این مسائل اظهار داشت: گزارش محرومان هر بازی در سیستم اتوماسیون مسابقات ثبت می شود. اتوماسیون ما به روز است و هیچ مشکلی هم ندارد. شب قبل از هر بازی پرینت اسامی محرومان را در جلسه هماهنگی در اختیار مدیران هر دو تیم می‌گذاریم اما مدیریت و ثبت و ضبط اخطار و اخراج صد در صد برعهده و مسولیت خود تیم ها است.

وی اضافه کرد: یعنی حتی اگر ما این گزارش را ندهیم، خود تیم ها مسئولیت دارند. نامه ای هم که در آن سیامک نعمتی محروم اعلام شده بود به دلیل به روز نشدن اتوماسیون بود و پرینت قدیمی بود اما بلافاصله پرینت جدید به باشگاه پرسپولیس داده شد. تمام گزارش‌ها جهت اطلاع به باشگاه داده می شود. درباره ماجرای سرلک هم خود باشگاه می‌داند که بازیکنش محروم است یا نیست و اگر ما نگوییم بهتر است.

طبق پیگیری‌ها از مسئولان تیم پرسپولیس میلاد سرلک مشکلی برای حضور در بازی با نساجی ندارد و در حال حاضر چهار کارته نیست اما اینکه چرا نباید یک متولی رسمی به عنوان مرجع باشگاه ها بابت گزارش محرومان لیگ وجود داشته باشد جای سوال است. اینکه باشگاهی به اطلاعات خود استناد کند و بگوید بازیکن یا مربی اش محروم هست یا نیست آیا ضمانت اجرایی مناسبی برای اجرای قانون محرومان است؟

در شرایطی که گفته می شد فرشاد فرجی در بازی امروز اولین حضور در ترکیب اصلی پرسپولیس را تجربه می کند، یحیی گل محمدی سرمربی سرخ پوشان در شرایطی 11 بازیکن اصلی پرسپولیس را در بازی امروز اعلام کرد که برای دفاع راست دوباره مهدی شیری کاندید شده است و خبری از حضور ثابت فرجی در برابر تیم سابقش نیست. 

ترکیب تیم پرسپولیس 

تیم فوتبال پرسپولیس از ساعت ۱۵ امروز در ورزشگاه آزادی به مصاف نفت مسجد سلیمان خواهد رفت.

بر این اساس یحیی گل‌محمدی تیمش را با ترکیب: حامد لک، سید جلال‌حسینی، محمد‌حسین کنعانی، سعید آقایی، مهدی شیری، احمد نوراللهی، میلاد سرلک، امید عالیشاه، مهدی ترابی، وحید امیری و شهریار مغانلو به مصاف نفت مسجد سلیمان خواهد فرستاد.

بازیکنان ذخیره پرسپولیس برای این دیدار به شرح زیر است: بوژیدار رادوشویچ، فرشاد فرجی، محمد شریفی، کمال کامیابی‌نیا، سیامک نعمتی، احسان پهلوان، مهدی عبدی، مهدی مهدی‌خانی و علی شجاعی.

تعویض شماره پیراهن یکی از بازیکنان تیم پرسپولیس 

فرشاد فرجی در ادامه فصل به احتمال فراوان شماره ۳۳ را بر تن خواهد کرد؛ این در حالی است که شنیده میشود او در لیگ قهرمانان آسیا قرار است با شماره ۵ برای پرسپولیس به میدان برود

تیم پرسپولیس

پیش از این هواداران زیادی از فرجی درخواست کرده بودند تا وی پیراهن شماره ۳ را بر تن کند، اما پس از مشورت با کادر فنی، شنیده میشود که او قرار است با پیراهن شماره ۳۳ به میدان برودمحمد انصاری که در لیگ پانزدهم یکی از خریدهای گمنام پرسپولیس محسوب می‌شد، در ادامه با نمایشی درخشان و عبور از سه مدافع چپ مدعی دیگر توانست به ترکیب اصلی راه یابد و در نهایت نیز چهره قابل اعتنای سرخپوشان لقب گرفت.

نمایش موفق انصاری در پرسپولیس باعث شد تا کارلوس کی‌روش نیز نتواند از روی نام این مدافع چپ پا به سادگی عبور کند و در چند مرحله شانس حضور در اردوها و پوشیدن پیراهن تیم ملی را به دست آورد. انصاری که روزهای بی حاشیه‌ای را در پرسپولیس طی 5 فصل اخیر پشت سر گذاشته، بعد از فینال لیگ قهرمانان آسیا در سال 2018 با بدشانسی‌های بزرگی مواجه شده است. مصدومیت رباط صلیبی در دیدار مقابل کاشیما آنتلرز رفته رفته او را از ترکیب اصلی دور کرد و در ادامه در شرایطی که امید زیادی برای موفقیت دوباره در این تیم داشت، مصدومیت دوباره از ناحیه رباط صلیبی در دوران آماده سازی بعد از شیوع کرونا، بار دیگر او را روانه بیمارستان و عمل جراحی کرد.

انصاری با پشت سر گذاشتن موفق عمل جراحی و تست‌های پزشکی، بار دیگر به تمرینات پرسپولیس بازگشت و به گواه هم‌تیمی‌هایش از آمادگی مطلوبی برای رقابت دوباره برای حضور در ترکیب برخوردار بود. با این حال کادرفنی و یحیی گل محمدی ترجیح دادند با توجه به فشار بالای بازی‌ها و فشردگی آنها، ریسک چندانی برای بازی دادن به وی نداشته باشند و طی دیدارهای اخیر دقایقی کوتاه تنها فرصت حضور در میدان را به دست آورده است.

تیم پرسپولیس

مدافع چپ پای پرسپولیس که در فصل هجدهم نیز سودای جدایی از این تیم را به مقصد تراکتور داشت و در نهایت با مدیریت ایرج عرب در جمع سرخپوشان به کار ادامه داده بود، اکنون بار دیگر قصد جدایی کرده است. او طی روزهای اخیر تصمیم خود را برای جدایی از جمع سرخپوشان و حضور در تیم دیگری را دنبال کرده و به زودی نیز قصد دارد طی جلسه با مدیران پرسپولیس این تصمیم خود را رسما اعلام کند و با جدایی از این تیم، مقصد جدیدی را انتخاب کند.

باید دید یحیی گل محمدی و مدیران پرسپولیس با اعلام نیاز نسبت به این بازیکن، او را از تصمیم خود منصرف خواهند کرد یا اجازه این اتفاق را بعد از 5 فصل حضور در جمع سرخپوشان به وی خواهند داد.

در حاشیه دیدار منتخب سرخابی و یاران فردوسی پور به مناسبت چهلمین روز درگذشت میناوند و انصاریان، علی پروین از عادل فردوسی پور تشکر کرد و گفت: ممنون که به یاد میناوند و انصاریان هستید

نخستین رده بندی باشگاهی فوتی رنکینگ اعلام شد که در آن پرسپولیس ایران به عنوان بهترین تیم آسیا انتخاب شد.

فوتی رنکینگ اقدام به نخستین رده بندی باشگاهی در قاره آسیا کرد و بر این اساس پرسپولیس ایران بالاتر از الهلال عربستان به عنوان برترین تیم آسیا انتخاب شد.

پرسپولیس در ۴ سال اخیر عملکرد خوبی داشته و در سال ۲۰۱۷ به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا رسید. سال بعد این تیم به فینال لیگ قهرمانان راه یافت ولی برابر کاشیما شکست خورد. پرسپولیس در سال بعد با وجود ۷ امتیاز در قعر جدول گروه خود قرار گرفت ولی دوباره سال بعد با قدرتنمایی به فینال لیگ قهرمانان رسید و این بار با بدشانسی از رسیدن به قهرمانی بازماند.

تیم ایرانی با ۴۳۳۶ امتیاز با فاصله به عنوان بهترین تیم باشگاهی قاره آسیا انتخاب شد. این در حالی است که الهلال عربستان با ۳۸۹۴ امتیاز در رده دوم قرار گرفت و اولسان هیوندای کره جنوبی قهرمانی این فصل لیگ قهرمانان با ۳۶۵۸ امتیاز سوم شد.

فوتی رنکینگ قرار است به طور مرتب رده بندی باشگاهی آسیا را با معیارهای به کار گرفته شده در قاره‌های دیگر انجام دهد و این نخستین رده بندی باشگاهی این مرجع آماری محسوب می‌شود که در سطح قاره آسیا صورت گرفته است.

تیم پرسپولیس/۱۰ تیم برتر باشگاهی آسیا

تیم پرسپولیس

۱- پرسپولیس ایران با ۴۳۳۶ امتیاز

۲- الهلال عربستان با ۳۸۹۴ امتیاز

۳ - اولسان کره جنوبی با ۳۶۵۸ امتیاز

۴- اوراواردز ژاپن با ۳۳۱۴ امتیاز

۵- کاشیما ژاپن با ۳۱۴۴ امتیاز

۶- السد قطر با ۲۶۵۴ امتیاز

۷- شانگهای SIPG چین با ۲۵۸۶ امتیاز

۸- گوانگژو چین با ۲۴۱۴ امتیاز

۹- الاهلی عربستان با ۲۱۹۶ امتیاز

۱۰- الدحیل قطر با ۲۱۵۲ امتیاز

در این رده بندی و در بین تیم‌های ایرانی، استقلال در رده ۱۳، ذوب آهن در رده ۱۸، استقلال خوزستان در رده ۴۱، سپاهان در رده ۴۶، تراکتور در رده ۶۰ و شهرخودرو در رده ۶۴ قرار گرفته‌اند.

شهریار مغانلو که با قرارداد قرضی تا پایان فصل به جمع سرخ ها ملحق شده، پس از انجام تست کرونا و نتیجه منفی آن، امروز در ورزشگاه کاظمی حضور یافت تا اولین تمرین خود را با پرسپولیسی ها سپری کند.

مغانلو در حالی در تمرین پرسپولیس حاضر شده که پیراهن شماره 70 را برتن دارد؛ پیراهنی که سال ها برتن علی علیپور، برترین گلزن این تیم در لیگ برتر قرار داشت و حالا به مغانلو رسیده است. علیپور از لیگ چهاردهم تا پایان لیگ نوزدهم این پیراهن را در اختیار داشت.

باتوجه به شرایط به نظر می‌رسد مغانلو در بازی جام حذفی روز 22 اسفند هم در مقابل مس نوین قرمزها را همراهی خواهد کرد.

تیم پرسپولیس

شهریار مغانلو مهاجم ایرانی تیم  سانتاکلارا پرتغال که در آستانه پرسپولیسی شدن است پس از نهایی شدن این موضوع روز پنجشنبه پرتغال را  ترک کرد و  پس از سفر هوایی وارد  تهران شد. 

طبق برنامه قرار بود که عقد قرارداد او با پرسپولیس  در بدو حضور او در ایران   صورت بگیرد اما  به دلیل بازی برابر نفت آبادان و حضور پرسپولیسی ها در آبادان و با توجه به این که تعدادی از مسوولان باشگاه دراین سفر  کاروان پرسپولیس را همراهی می کنند، پرسپولیسی شدن مغانلو یک روز به تعویق افتاد و قرار است به فردا موکول شود. 

 بعد از این که باشگاه پرسپولیس در نامه‌ای به وزارت ورزش و جوانان خواهان فسخ قرارداد با شرکت آتیه داده پرداز به عنوان کارگزار شده بود جلسات مختلفی بین طرفین برگزار شد و در نهایت قرار بر این شد تا این همکاری ادامه پیدا کند.

در همین راستا شرکت کارگزار باشگاه پرسپولیس روز چهارشنبه مبلغ هشت میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان را به حساب باشگاه پرسپولیس واریز کرد که این پول امروز در حساب باشگاه خواهد نشست.

با این پول باشگاه پرسپولیس می‌تواند بخشی از مطالبات بازیکنان و حقوق معوقه کارمندان باشگاه را پرداخت کند.

همچنین قرار است تا آخر اسفندماه مبلغ دیگری هم از سوی شرکت آتیه داده پرداز به حساب باشگاه پرسپولیس واریز شود.

ماریو بودیمیر، مهاجم کروات اسبق پرسپولیس که بعد از نیم فصل حضور در این تیم و ثبت تنها یک گل در بازی آخر لیگ برابر پارس جنوبی که منجر به قهرمانی این تیم در فصل هجدهم شده بود، از جمع سرخپوشان جدا شده بود، بابت مطالبات خود به فیفا شکایت کرد و پرونده‌ای علیه باشگاه پرسپولیس باز کرد.

تیم پرسپولیس به ما بدهکار است

تیم پرسپولیس

بر این اساس چندی پیش فیفا با اعلام حکم مربوط به این پرونده، پنجره نقل و انتقالاتی باشگاه پرسپولیس در زمستان پیش رو را بست و باز شدن آن منوط به پرداخت کامل مطالبات ۵۰۰ هزار دلاری این مهاجم کروات شد.

اکنون باشگاه پرسپولیس موفق شده که این بدهی را پرداخت کند و در انتظار تایید دریافتی از سوی ماریو بودیمیر و در ادامه باز شدن پنجره نقل و انتقالاتی باشگاه است. مجید صدری، رییس هیات مدیره باشگاه پرسپولیس در این زمینه گفته: مطالبات بودیمیر به طور کامل پرداخت شده و تنها منتظر دریافت تاییدیه این پرداخت از سوی این بازیکن و وکیلش هستیم. ما این پول را پرداخت کردیم و جای نگرانی نیست. این پول پرداخت شده و پنجره نقل و انتقالاتی در زمان مشخص باز خواهد شد.

پرسپولیس در صورت برتری بر حریف کره ای خود در فینال افتخار بزرگی نصیب کشورمان می کند. اما این تیم به این 5 دلیل نمی تواند قهرمان شود.

خط حمله ضعیف تیم پرسپولیس 

تیم پرسپولیس

حال نزار خط حمله پرسپولیس را همه می‌دانند؛ خطی که با رفتن علی علیپور و مهدی ترابی تضعیف شد، بعدتر با حضور معجزه‌وار عیسی آل‌کثیر دوباره جان گرفت و تا فینال آسیا بالا آمد، اما حالا در مهم‌ترین مسابقه سال نه‌تنها خود عیسی محروم است، بلکه وحید امیری هم که به اجبار در پست مهاجم سایه بازی می‌کرد شانس حضور در میدان را ندارد. گفتن و نوشتن اینکه بازیکنانی مثل مهدی عبدی و آرمان رمضانی باید این جای خالی را پر کنند، در حد حرف آسان است اما در عمل موضوع به همین سادگی نیست. این خط حمله امسال هنوز در لیگ خودمان گل نزده و وقتی در بازی با نفت مسجدسلیمان بدون وحید امیری تست شد، نمایش واقعا ناامیدکننده‌ای داشت. حتی در دیدار با شهرخودرو هم شاید اگر گل نجات‌بخش جلال حسینی نبود، کار گره می‌خورد. ترکیبی که برای گشودن دروازه رقبای ساده لیگی این همه مشکل دارد، در برابر مدافعان باتجربه فینالیست آسیا حتما کار سخت‌تری پیش‌رو خواهد داشت. با این حال امیدواریم آنها از پس این کار سخت بربیایند.

ناهماهنگی تحمیلی تیم پرسپولیس

غیبت 3بازیکن فیکس پرسپولیس نسبت به مسابقات مراحل قبلی، غیر از اینکه باعث کاهش توان این تیم می‌شود، ناهماهنگی بین نفرات جانشین با سایر بازیکنان را هم به‌دنبال می‌آورد. این ناهماهنگی را به وضوح در 2مسابقه آخر لیگ دیدیم؛ جایی که یحیی گل‌محمدی در حال تست‌کردن ترکیب فینال بود و بازیکنان به‌سختی با هم تطبیق پیدا کردند. حتی در همین 2مسابقه برابر نفت مسجدسلیمان و شهرخودرو هم از دو ترکیب متفاوت استفاده شد. بنابراین ارنجی که در فینال بازی می‌کند، تا به حال حداکثر یک‌بار کنار هم چیده شده است. خب طبیعتا این خیلی کم است.

3612307

گزینه‌های کم برای تعویض تیم پرسپولیس 

با وجود همه محرومان، پرسپولیس برای چینش 11 نفر اصلی در زمین مشکل چندانی ندارد. با این حال این یک بازی بسیار سنگین است که شاید حتی به وقت‌های اضافی بکشد. در این صورت موجودی یحیی گل‌محمدی برای تعویض بازیکن در تیمش چندان چشمگیر نیست. او در خط دفاعی در سه پست، گزینه‌ای برای تعویض ندارد و هر اتفاقی برای جلال حسینی، کنعانی‌زادگان یا سعید آقایی رخ بدهد، ناچار است از نیروهای غیرتخصصی استفاده کند. در خط جلو هم بازیکنی مثل بشار رسن همین شرایط را دارد و بازی‌سازی جز او در کار نیست. این در حالی است که غیر از خستگی و مصدومیت احتمالی بازیکنان، حضور گزینه‌های تعویضی به‌منظور اعمال تغییر در جریان مسابقه هم ضرورت دارد.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار