کد خبر : 511 / /
/

واکنش احساسی عادل فردوسی پور به رکورد تاریخی دایی را ببینید

عادل فردوسی پور به فوتبال ایران بازگشت.بازی ایران در لیگ آسیا با گزارش عادل فردوسی پور برگزار شد.عادل فردوسی پور در جشنواره دهه فجر حاضر شد . عادل فردوسی پور که چندی پیش از تلویزین حذف شده بود دوباره گزارش می کند . عادل فردوسی پور رفتار عجیبی در جشنواره فجر از خود نشان داد

گر چه بالغ بر یک دهه است که از فوتبال ایران رفته و دیگر رئیس کمیته انضباطی فدراسیون محسوب نمی‌شود ولی همچنان حقایق بسیاری را مانند هراس در دل خود پنهان نگاه داشته و به همین خاطر می‌توان لقب جعبه سیاه فوتبال ایران را به او داد. عبدالرحمن شاه‌حسینی مردی که هنوز هم در مورد ماجراهایی همچون منشور اخلاقی و سرباز احمدی مورد توجه اهالی فوتبال است. شامگاه دوشنبه فرصتی دست داد تا دقایقی را با این حقوقدان فوتبال‌دوست و مدیر اسبق فوتبال کشور در خبرورزشی گپ بزنیم و پس از آن نیز در برنامه زنده «لایو خبرورزشی» مسائلی را باز کنیم. با هم چکیده حرف‌های شاه‌حسینی را مرور می‌کنیم.

عادل فردوسی پور/نیامدن فوتبالی‌ها

عادل فردوسی پور انتخابات فدراسیون فوتبال برگزار شد و رئیس جدید حالا در ساختمان این فدراسیون مستقر شده است. انصافاً باید بگذاریم چند ماه سپری شود تا پس از آن بتوانیم به صورت دقیق پیرامون عملکرد و کارنامه تیم جدید مدیریتی فدراسیون فوتبال صحبت کنیم. مطمئن باشید من اگر مشکلاتی را ببینم، حتماً بازگو خواهم کرد. البته محروم شدن تیم ملی و نمایندگان باشگاهی کشورمان از میزبانی ارتباطی به فدراسیون جدید ندارد و مشکلی است که در دوره مدیران قبلی ایجاد شده است. این را هم بگویم که تا وقتی چنین اساسنامه‌ای باشد، بزرگان فوتبال حتی تا ۲۰۰ سال دیگر نیز نمی‌توانند رئیس فدراسیون شوند است.

عادل فردوسی پور/رشوه گرفتن

عادل فردوسی پور

زندگی‌ام کاملاً مشخص است و همه فعالیت‌هایم به صورت شفاف در دسترس بوده است. ۳۲ سال قضاوت کردم و در این مدت ۱۱ سال نیز به عنوان رئیس دایره اجرای احکام دادگستری استان تهران انجام وظیفه کرده‌ام. همواره گفته‌ام در تمام این مدت اگر یک نفر بتواند ثابت کند من طی دوران قضاوت خودم چه در قوه قضاییه و چه در فوتبال فقط و فقط از یک نفر رشوه‌ گرفته‌ام یا به توصیه شخصی عدالت را زیر پا گذاشته‌ام، حاضرم من را وسط میدان شهر اعدام کنند.

عادل فردوسی پور/حمله با آجر!

در سال ۸۵ هنگامی که علی دایی سرمربی سایپا بود، او را یک جلسه محروم کردم و همین مسئله به شدت باعث عصبانیتش شد به طوری که علیه من مصاحبه کرد و گفت شاه‌حسینی چه کسی است که بخواهد من را محروم کند ولی چون رعایت قانون برایم فوق‌العاده اهمیت داشت، این کار را انجام دادم. بلافاصله پس از اینکه علیه دایی رأی صادر کردم، تلفن‌های تهدیدآمیز شروع شد و عده‌ای از مردم هیجان‌زده که از محروم شدن چهره مورد علاقه خود ناراحت شده بودند، زنگ می‌زدند و تهدید می‌کردند. شاید باورتان نشود ولی همان شب که حکم محرومیت دایی را صادر کردم، در مسیر بازگشت به خانه یک نفر با آجر به ماشین من حمله کرده و آن را به سمت اتومبیلم پرتاب کرد!

عادل فردوسی پور/نمک کمیته انضباطی

به جرأت می‌توانم بگویم طی دورانی که ریاست کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال را بر عهده داشتم، فیروز کریمی برای من و این کمیته حکم نمک را داشت و مشتری دائمی ما بود. اصلاً اگر ۲، ۳ هفته نمی‌آمد، دلمان برایش تنگ می‌شد. زمانی قصد داشت از استقلال اهواز جدا شده و راهی استقلال تهران شود ولی مدیران استقلال اهواز با این جدایی موافقت نمی‌کردند و کار به کمیته انضباطی کشیده شد. من تأکید کردم با توجه به قراردادش، یا باید رضایت مدیران را جلب کند و یا اینکه بماند. در همان جلسه برایش مثال هم زدم و گفتم ما در قانون بحثی تحت عنوان «خیارات» داریم. کریمی از جلسه خارج شد و بیرون از اتاق هنگامی که خبرنگاران او را مورد سؤال قرار دادند، گفت: امروز آقای شاه‌حسینی به من یاد داد که قراردادم یک خیار کم داشت! وقتی مصاحبه‌اش از شبکه خبر پخش شد، زنگ زدم و گفتم دوباره بیا کمیته انضباطی.

عادل فردوسی پور/سند افتخار

مرحوم ناصر حجازی عزیز یکی از برندهای فراموش‌نشدنی فوتبال ایران است و همه می‌دانند غیر از خداوند متعال، سرش را پیش هیچ کس خم نمی‌کرد. ایشان در سال ۸۵ هنگامی که سرمربی نساجی مازندران بود، توسط من به کمیته انضباطی احضار شده و یک جلسه از همراهی تیمش محروم شد ولی پس از صدور حکم با همین روزنامه خبرورزشی مصاحبه کرد و گفت با وجود محروم شدن من، عبدالرحمن شاه حسینی عادل‌ترین رئیس کمیته انضباطی در تاریخ فدراسیون فوتبال ایران محسوب می‌شود. این مصاحبه برایم حکم یک سند افتخار را دارد.

اتهامات علیه فردوسی‌پور

خبر ورزشی نوشت : یکی از مهم‌ترین مسئولیت‌هایی که من در فوتبال ایران داشتم، بررسی مسئله فساد در فوتبال بود که طی مقطعی مورد توجه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی قرار داشت. در آن زمان پیرامون بازیکنان دورگه و توجه عادل فردوسی‌پور به این نفراتی که در اروپا بازی می‌کردند، اتهاماتی به این مجری ارزشمند زده شد. من ایشان را دعوت کردم تا در این رابطه بیاید و صحبت کند. همین جا با صراحت تمام می‌گویم هیچ کدام از اتهاماتی که علیه فردوسی‌پور مطرح شده بود، اثبات نشد.

عادل فردوسی پور/حرف زدن علیه من

بابت سالم و قاطع کار کردن در عرصه فوتبال کشور تهمت‌های بسیار زیادی شنیده‌ام. شاید باور نکنید ولی وقتی به عنوان مشاور و پس از آن تحت عنوان مسئول پرونده فساد فوتبال به کمیسیون اصل ۹۰ می‌رفتم، علیه من پیش آقای علی لاریجانی که آن زمان ریاست مجلس را بر عهده داشت، صحبت کرده بودند. حتی یک بار علیه من نزد مرحوم آیت‌ا... هاشمی‌شاهرودی رئیس وقت قوه قضاییه نیز بدگویی کرده بودند.

 

تنها سه روز پس از کسب جایزه بهترین برنامه ورزشی برای فوتبال ۱۲۰ توسط عادل فردوسی پور در کنار معتضدی مدیر شبکه ورزش، درحالی که شواهد از روابط خوب این دو است، پخش زنده بازی بزرگداشت انصاریان و میناوند که با حضور بسیاری از ستارگان فوتبال استقلال و پرسپولیس برگزار می شود از کنداکتور پخش زنده سیما خارج شد. این درحالی است که در ماه های گذشته بسیاری از بازی های خیریه از این دست با حضور ورزشکاران و هنرمندان پخش شده است.

حتی بازی هایی چون مسابقه تیم پیشکسوتان سپاهان و یاران رسانه هم روی آنتن شبکه های سیما رفته بودند ولی بازی فوتبالی که چهره های نامی چون علی کریمی و علی پروین آنجا هستند از برنامه پخش خارج شده تا یک بار دیگر بحث حضور عادل فردوسی پور و احتمالا ممنوعیت پخش تصاویر زنده از او قوت بگیرد.

به نظر می رسد این عدم پخش همچنان در امتداد مشکل خروج از مدار عادل فردوسی پور قرار می گیرد و اینکه احتمالا مردم نباید تصویر زنده او را روی آنتن ببینند چون برای برنامه های ضبطی خیلی وقت ها بخش های خبری سیما از فردوسی پور مصاحبه هایی هم پخش می کنند!

حضور عادل فردوسی پور در سی و نهمین دوره جشنواره فیلم فجر

عادل فردوسی پور برای اکران فیلم بی همه چیز به جشنواره فیلم فجر رفت. البته او بدون ماسک در لحظاتی دیده شد که این مسئله انتقاداتی را به همراه داشت. عادل در این باره می گوید: «فیلم بی همه چیز را دیدم و به نظرم فیلم خوبی بود ..در تمام مدت ماسک روی صورتم بود به جز زمانی که عکاسان برای عکس گفتند که ماسک را برداریم. من هم فقط 30 ثانیه ماسکم را برداشتم.درست این بود که این کار را نمیکردم..مدتها پرویز خان پرستویی را ندیده بودم یک لحظه ناخوداگاه پروتکل ها فراموش شد از این بابت عذرخواهی می کنم.»

عادل فردوسی پور

در نخستین روز جشنواره پرویز پرستویی، باران کوثری و عادل فردوسی پور از جمله چهره‌های حاضر بودند که همگی برای فیلم دوم به سالن رسیدند و در این میان خوش و بش پرستویی و فردوسی پور و تصاویری که از آنها به همراه تجمع چند لحظه‌ای عکاس‌ها مقابل عادل فردوسی‌پور، سبب بروز حاشیه‌هایی در فضای مجازی شد و واقعیت روز خلوت جشنواره به شکلی دیگر انعکاس یافت. هر چند همین هشداری بود که باید بر رعایت پروتکل‌ها نظارت بیشتری صورت بگیرد.

اما سی و نهمین دوره جشنواره فیلم فجر در شرایطی در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار شد که در سه سال گذشته محل اصلی جشنواره به پردیس سینمایی ملت منتقل شده بود.

اگرچه تعدادی از اهالی رسانه و منتقد نسبت به مرکزیت جشنواره در پردیس ملت در این سال‌ها اعتراض داشتند، اما برخی مدیران این رویداد یکی از مهم‌ترین دلایل این جابه‌جایی را درخواست خود سینماگران عنوان می‌کردند و می‌گفتند برخی اتفاق‌ها در سالن نمایش برج میلاد مثل کف زدن‌ها و خنده‌های تمسخر آمیز و ترک دسته جمعی سالن از سوی عده‌ای باعث بروز حاشیه‌ و جوی ترسناک و غیرحرفه‌ای شده است.


کلیک کنید:واکنش احمدی نژاد به زندانی شدن ساشا سبحانی +فیلم دیده نشده


به این ترتیب وقتی سینمای رسانه به پردیس ملت منتقل شد و خبرنگاران و منتقدان در چهار سالن پردیس پراکنده شدند، دیگر خبری از شور و هیجان و سر و صداها و تشویق‌ها و خنده‌های عادی هم نبود و همین از بین رفتن هیجان خود یکی از انتقادها به این محل برگزاری شد. هرچند امتیاز مثبت و مهم پردیس سینمایی ملت کیفیت خوب پرده نمایش و سیستم صوتی سالن‌های آنجا بود؛ چیزی که دوباره در برج میلاد به چشم آمد.

عادل فردوسی پور در فیلم دهه فجر

*برپایی این دوره از جشنواره از همان ماه‌های ابتدایی سال با اما و اگرهای فراوان روبه‌رو بود و از آنجا که هیچ تضمینی برای حفظ امنیت فیلم‌ها در اکران آنلاین در ایران وجود ندارد، پیش‌بینی می‌شد جشنواره فجر برگزار نشود، اما در شرایطی که تعداد فیلم‌های تولید شده و آماده حضور در جشنواره فجر چندان زیاد نبود مسئولان سازمان سینمایی اعلام کرده‌اند که این رویداد در موعد مقرر خود برگزار خواهد شد. البته به نظر می‌رسد این سیاست نه فقط مختص سازمان سینمایی بلکه وزارت ارشاد بوده کما اینکه جشنواره تئاتر فجر هم این روزها به صورت حضوری در حال برگزاری است.

عادل فردوسی پور

* انتقاد‌ها به برگزاری جشنواره فجر در ماه‌های گذشته و تا همین چند روز قبل در حالی ادامه داشت که این رویداد با جشنواره‌های مهم سینمایی دنیا که هر کدام یکی پس از دیگری لغو یا آنلاین شده‌اند مقایسه می‌شد اما جمع قابل توجهی از سینماگران ایرانی به برگزاری جشنواره فجر تاکید داشتند، چرا که میزان حمایت‌ها و شرایط اکران فیلم‌ها در ایران را با دیگر کشورهای دنیا قابل مقایسه نمی‌دانند و معتقدند جشنواره فجر راه تنفس سینمای ایران را می‌تواند تا حدودی باز کند. شاید بر همین اساس است که در همین نخستین روز جشنواره نزدیک بیش از ۲۰ سالن سینمایی در تهران افتتاح شدند و هرکدام در قالب پردیس‌هایی با چند سالن در نقاط مختلف تهران میزبان جشنواره شدند.


کلیک کنید:واکسن کرونا رسید/ خبرهای خوش درباره واکسن کرونا +جزئیات مهم


البته نکته قابل توجه در این است که با وجود نظرات موافق و مخالفی که نسبت به برگزاری جشنواره فجر وجود داشته، برخی امیدوار بودند وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا اجازه برگزاری این رویداد را ندهد، اما نه تنها این اتفاق نیفتاد بلکه اجازه برگزاری گسترده‌تر جشنواره با حضور مردم را با رعایت پروتکل‌ها صادر کردند.

* بر همین اساس مرکز همایش‌های برج میلاد به عنوان سینمای رسانه‌ها در نخستین روز جشنواره سی و نهم فضایی متفاوت را با دوره‌های پیشین این رویداد پشت سر گذاشت. روز یکشنبه ۱۲ بهمن ماه که شروع رسمی جشنواره بود با حضور افراد کمتری از اهالی رسانه نسبت به سال‌های قبل همراه بود و در نخستین سانس که به فیلم "رمانتیسم عماد و طوبی" اختصاص داشت تقریبا نیمی از سالن خالی ماند؛ سالنی که برای ایجاد فاصله چیدمان اصلی آن تغییر و ظرفیت آن کمتر از حد معمول شده است. اما سانس دوم که با نمایش فیلم "بی همه چیز" محسن قرایی همراه بود با حضور تعداد بیشتری از خبرنگاران و منتقدان روبه‌رو شد ولی باز هم ظرفیت سالن تکمیل نشد.

اگرچه تلاش شده تا به لحاظ فاصله‌گذاری و تاکید بر استفاده از ماسک، پروتکل‌های بهداشتی در مرکز همایش‌ها رعایت شود اما معدود افرادی هم دیده می‌شدند که هنگام نمایش فیلم ماسک خود را در می‌آورند و به نظر می‌رسد برای روزهای آینده باید نظارت و کنترل بیشتری بر این موارد صورت گیرد.

نشست‌های خبری فیلم‌های روز اول با حضور کم عوامل فیلم‌ها همراه بود و تاکید شد که برای رعایت پروتکل‌ها فقط ۱۰ نفر از عوامل فیلم‌ها می‌توانند حضور داشته باشند.

عادل فردوسی پور/ جشنواره دهه فجر

عادل فردوسی پور

*در نخستین روز جشنواره پرویز پرستویی، باران کوثری و عادل فردوسی پور از جمله چهره‌های حاضر بودند که همگی برای فیلم دوم به سالن رسیدند و در این میان خوش و بش پرستویی و فردوسی پور و تصاویری که از آنها به همراه تجمع چند لحظه‌ای عکاس‌ها مقابل عادل فردوسی‌پور، سبب بروز حاشیه‌هایی در فضای مجازی شد و واقعیت روز خلوت جشنواره به شکلی دیگر انعکاس یافت. هر چند همین هشداری بود که باید بر رعایت پروتکل‌ها نظارت بیشتری صورت بگیرد.


کلیک کنید:پیش بینی جدید قیمت خودرو / مردم منتظر ارزانی باشند +جدول قیمت


*این دوره از جشنواره در بخش اکران مردمی شرایطی متفاوت از سال‌های قبل دارد، آن هم از این جهت که ظرفیت بلیت‌ها خیلی کمتر است. با این حال جشنواره در همه استان‌ها با نمایش هر ۱۶ فیلم سودای سیمرغ همراه است و امسال همه تماشاگران جشنواره در سینماهای مردمی حتی کسانی که بلیت مهمان در اختیار دارند، نیز امکان شرکت در رای گیری بهترین فیلم مردمی را دارند.

فروش بلیت‌های این جشنواره که در روزهای آینده همچنان ادامه دارد به صورت سری نخواهد بود و بلیت‌ها برای هر فیلم جداگانه قابل فروش است. همین موضوع سبب شده فیلم‌های "شیشلیک" به کارگردانی محمدحسین مهدویان، "ابلق" نرگس آبیار و "بی همه چیز" محسن قرایی پر فروش ترین‌ها تا اینجای کار باشند. ضمن اینکه پردیس‌های "کوروش"، "آزادی" و "ایران مال" هم جزو سالن‌های سینمایی پرمخاطب تاکنون بودند.

اگر شما هم علاقه مند به تماشای فینال لیگ قهرمانان آسیا در اینستاگرام هستید، آدرس پیج فارسی AFC در اینستاگرام از قرار زیر است:

هر چند این صفحه تیک آبی دارد و می توانید صفحه اصلی را به راحتی تشخیص دهید اما اگر حوصله ندارید، پست زیر از اینستاگرام را می توانید ببینید و روی ID آن بزنید تا وارد صفحه رسمی شوید:

عادل فردوسی پور

در حال حاضر علاوه بر اینکه مجوز رسمی پخش بازی از صدا و سیما صادر نشده است اما می دانیم که به هر حال این مسابقات را بدون مجوز هم این رسانه دولتی پخش خواهند کرد اما گزارشگر آن متاسفانه عادل فردوسی پور نیست و حقیقتا بدون او بازی مزه ندارد.

با این حال اینستاگرام و ویژگی Live آن به ما امکان داده تا این محدودیت سلیقه ای انتخاب گزارشگر توسط رسانه ملی را کنار بزنیم و انتخاب خود را داشته باشیم. به این ترتیب شما همانند ما می توانید فردا یعنی شنبه ۲۹ آذر ۹۹ ساعت ۱۵:۳۰ دقیقه از صفحه فارسی AFC فینال لیگ قهرمانان آسیا را با گزارش عادل فردوسی پور ببینید.

ما پیش بینی حداقل ۵ میلیون فالور را تا فردا و پیش از زمان پخش زنده در Live این پیج داریم. نظر شما چیست؟ شما چقدر پیش بینی می کنید؟ تعداد نفرات آنلاین در لایو اینستاگرام احتمالا اینجا شکسته خواهد شد و این معنای بسیار بزرگی دارد.

امیدواریم این فرصت پیش آمده توسط نهاد انحصارطلب صداوسیما محدود نشود و شاهد اعمال محدودیت روی اینستاگرام نباشیم! شما بازی را از اینستاگرام نگاه خواهید کرد یا صداوسیما؟

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار