کد خبر : 511 / /
/

فردوسی‌پور بدون ماسک در جشنواره فیلم فجر دیده شد.

عادل فردوسی پور به فوتبال ایران بازگشت.عادل فردوسی پور در جشنواره دهه فجر حاضر شد .بازی ایران در لیگ آسیا با گزارش عادل فردوسی پور برگزار شد. عادل فردوسی پور که چندی پیش از تلویزین حذف شده بود دوباره گزارش می کند . عادل فردوسی پور رفتار عجیبی در جشنواره فجر از خود نشان داد.

حضور عادل فردوسی پور در سی و نهمین دوره جشنواره فیلم فجر

عادل فردوسی پور برای اکران فیلم بی همه چیز به جشنواره فیلم فجر رفت. البته او بدون ماسک در لحظاتی دیده شد که این مسئله انتقاداتی را به همراه داشت. عادل در این باره می گوید: «فیلم بی همه چیز را دیدم و به نظرم فیلم خوبی بود ..در تمام مدت ماسک روی صورتم بود به جز زمانی که عکاسان برای عکس گفتند که ماسک را برداریم. من هم فقط 30 ثانیه ماسکم را برداشتم.درست این بود که این کار را نمیکردم..مدتها پرویز خان پرستویی را ندیده بودم یک لحظه ناخوداگاه پروتکل ها فراموش شد از این بابت عذرخواهی می کنم.»

عادل فردوسی پور

در نخستین روز جشنواره پرویز پرستویی، باران کوثری و عادل فردوسی پور از جمله چهره‌های حاضر بودند که همگی برای فیلم دوم به سالن رسیدند و در این میان خوش و بش پرستویی و فردوسی پور و تصاویری که از آنها به همراه تجمع چند لحظه‌ای عکاس‌ها مقابل عادل فردوسی‌پور، سبب بروز حاشیه‌هایی در فضای مجازی شد و واقعیت روز خلوت جشنواره به شکلی دیگر انعکاس یافت. هر چند همین هشداری بود که باید بر رعایت پروتکل‌ها نظارت بیشتری صورت بگیرد.

 

اما سی و نهمین دوره جشنواره فیلم فجر در شرایطی در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار شد که در سه سال گذشته محل اصلی جشنواره به پردیس سینمایی ملت منتقل شده بود.

اگرچه تعدادی از اهالی رسانه و منتقد نسبت به مرکزیت جشنواره در پردیس ملت در این سال‌ها اعتراض داشتند، اما برخی مدیران این رویداد یکی از مهم‌ترین دلایل این جابه‌جایی را درخواست خود سینماگران عنوان می‌کردند و می‌گفتند برخی اتفاق‌ها در سالن نمایش برج میلاد مثل کف زدن‌ها و خنده‌های تمسخر آمیز و ترک دسته جمعی سالن از سوی عده‌ای باعث بروز حاشیه‌ و جوی ترسناک و غیرحرفه‌ای شده است.


کلیک کنید:واکنش احمدی نژاد به زندانی شدن ساشا سبحانی +فیلم دیده نشده


به این ترتیب وقتی سینمای رسانه به پردیس ملت منتقل شد و خبرنگاران و منتقدان در چهار سالن پردیس پراکنده شدند، دیگر خبری از شور و هیجان و سر و صداها و تشویق‌ها و خنده‌های عادی هم نبود و همین از بین رفتن هیجان خود یکی از انتقادها به این محل برگزاری شد. هرچند امتیاز مثبت و مهم پردیس سینمایی ملت کیفیت خوب پرده نمایش و سیستم صوتی سالن‌های آنجا بود؛ چیزی که دوباره در برج میلاد به چشم آمد.

عادل فردوسی پور در فیلم دهه فجر

*برپایی این دوره از جشنواره از همان ماه‌های ابتدایی سال با اما و اگرهای فراوان روبه‌رو بود و از آنجا که هیچ تضمینی برای حفظ امنیت فیلم‌ها در اکران آنلاین در ایران وجود ندارد، پیش‌بینی می‌شد جشنواره فجر برگزار نشود، اما در شرایطی که تعداد فیلم‌های تولید شده و آماده حضور در جشنواره فجر چندان زیاد نبود مسئولان سازمان سینمایی اعلام کرده‌اند که این رویداد در موعد مقرر خود برگزار خواهد شد. البته به نظر می‌رسد این سیاست نه فقط مختص سازمان سینمایی بلکه وزارت ارشاد بوده کما اینکه جشنواره تئاتر فجر هم این روزها به صورت حضوری در حال برگزاری است.

عادل فردوسی پور

* انتقاد‌ها به برگزاری جشنواره فجر در ماه‌های گذشته و تا همین چند روز قبل در حالی ادامه داشت که این رویداد با جشنواره‌های مهم سینمایی دنیا که هر کدام یکی پس از دیگری لغو یا آنلاین شده‌اند مقایسه می‌شد اما جمع قابل توجهی از سینماگران ایرانی به برگزاری جشنواره فجر تاکید داشتند، چرا که میزان حمایت‌ها و شرایط اکران فیلم‌ها در ایران را با دیگر کشورهای دنیا قابل مقایسه نمی‌دانند و معتقدند جشنواره فجر راه تنفس سینمای ایران را می‌تواند تا حدودی باز کند. شاید بر همین اساس است که در همین نخستین روز جشنواره نزدیک بیش از ۲۰ سالن سینمایی در تهران افتتاح شدند و هرکدام در قالب پردیس‌هایی با چند سالن در نقاط مختلف تهران میزبان جشنواره شدند.


کلیک کنید:واکسن کرونا رسید/ خبرهای خوش درباره واکسن کرونا +جزئیات مهم


البته نکته قابل توجه در این است که با وجود نظرات موافق و مخالفی که نسبت به برگزاری جشنواره فجر وجود داشته، برخی امیدوار بودند وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا اجازه برگزاری این رویداد را ندهد، اما نه تنها این اتفاق نیفتاد بلکه اجازه برگزاری گسترده‌تر جشنواره با حضور مردم را با رعایت پروتکل‌ها صادر کردند.

* بر همین اساس مرکز همایش‌های برج میلاد به عنوان سینمای رسانه‌ها در نخستین روز جشنواره سی و نهم فضایی متفاوت را با دوره‌های پیشین این رویداد پشت سر گذاشت. روز یکشنبه ۱۲ بهمن ماه که شروع رسمی جشنواره بود با حضور افراد کمتری از اهالی رسانه نسبت به سال‌های قبل همراه بود و در نخستین سانس که به فیلم "رمانتیسم عماد و طوبی" اختصاص داشت تقریبا نیمی از سالن خالی ماند؛ سالنی که برای ایجاد فاصله چیدمان اصلی آن تغییر و ظرفیت آن کمتر از حد معمول شده است. اما سانس دوم که با نمایش فیلم "بی همه چیز" محسن قرایی همراه بود با حضور تعداد بیشتری از خبرنگاران و منتقدان روبه‌رو شد ولی باز هم ظرفیت سالن تکمیل نشد.

اگرچه تلاش شده تا به لحاظ فاصله‌گذاری و تاکید بر استفاده از ماسک، پروتکل‌های بهداشتی در مرکز همایش‌ها رعایت شود اما معدود افرادی هم دیده می‌شدند که هنگام نمایش فیلم ماسک خود را در می‌آورند و به نظر می‌رسد برای روزهای آینده باید نظارت و کنترل بیشتری بر این موارد صورت گیرد.

نشست‌های خبری فیلم‌های روز اول با حضور کم عوامل فیلم‌ها همراه بود و تاکید شد که برای رعایت پروتکل‌ها فقط ۱۰ نفر از عوامل فیلم‌ها می‌توانند حضور داشته باشند.

عادل فردوسی پور/ جشنواره دهه فجر

عادل فردوسی پور

*در نخستین روز جشنواره پرویز پرستویی، باران کوثری و عادل فردوسی پور از جمله چهره‌های حاضر بودند که همگی برای فیلم دوم به سالن رسیدند و در این میان خوش و بش پرستویی و فردوسی پور و تصاویری که از آنها به همراه تجمع چند لحظه‌ای عکاس‌ها مقابل عادل فردوسی‌پور، سبب بروز حاشیه‌هایی در فضای مجازی شد و واقعیت روز خلوت جشنواره به شکلی دیگر انعکاس یافت. هر چند همین هشداری بود که باید بر رعایت پروتکل‌ها نظارت بیشتری صورت بگیرد.


کلیک کنید:پیش بینی جدید قیمت خودرو / مردم منتظر ارزانی باشند +جدول قیمت


*این دوره از جشنواره در بخش اکران مردمی شرایطی متفاوت از سال‌های قبل دارد، آن هم از این جهت که ظرفیت بلیت‌ها خیلی کمتر است. با این حال جشنواره در همه استان‌ها با نمایش هر ۱۶ فیلم سودای سیمرغ همراه است و امسال همه تماشاگران جشنواره در سینماهای مردمی حتی کسانی که بلیت مهمان در اختیار دارند، نیز امکان شرکت در رای گیری بهترین فیلم مردمی را دارند.

فروش بلیت‌های این جشنواره که در روزهای آینده همچنان ادامه دارد به صورت سری نخواهد بود و بلیت‌ها برای هر فیلم جداگانه قابل فروش است. همین موضوع سبب شده فیلم‌های "شیشلیک" به کارگردانی محمدحسین مهدویان، "ابلق" نرگس آبیار و "بی همه چیز" محسن قرایی پر فروش ترین‌ها تا اینجای کار باشند. ضمن اینکه پردیس‌های "کوروش"، "آزادی" و "ایران مال" هم جزو سالن‌های سینمایی پرمخاطب تاکنون بودند.

 

اگر شما هم علاقه مند به تماشای فینال لیگ قهرمانان آسیا در اینستاگرام هستید، آدرس پیج فارسی AFC در اینستاگرام از قرار زیر است:

هر چند این صفحه تیک آبی دارد و می توانید صفحه اصلی را به راحتی تشخیص دهید اما اگر حوصله ندارید، پست زیر از اینستاگرام را می توانید ببینید و روی ID آن بزنید تا وارد صفحه رسمی شوید:

عادل فردوسی پور

در حال حاضر علاوه بر اینکه مجوز رسمی پخش بازی از صدا و سیما صادر نشده است اما می دانیم که به هر حال این مسابقات را بدون مجوز هم این رسانه دولتی پخش خواهند کرد اما گزارشگر آن متاسفانه عادل فردوسی پور نیست و حقیقتا بدون او بازی مزه ندارد.

با این حال اینستاگرام و ویژگی Live آن به ما امکان داده تا این محدودیت سلیقه ای انتخاب گزارشگر توسط رسانه ملی را کنار بزنیم و انتخاب خود را داشته باشیم. به این ترتیب شما همانند ما می توانید فردا یعنی شنبه ۲۹ آذر ۹۹ ساعت ۱۵:۳۰ دقیقه از صفحه فارسی AFC فینال لیگ قهرمانان آسیا را با گزارش عادل فردوسی پور ببینید.

ما پیش بینی حداقل ۵ میلیون فالور را تا فردا و پیش از زمان پخش زنده در Live این پیج داریم. نظر شما چیست؟ شما چقدر پیش بینی می کنید؟ تعداد نفرات آنلاین در لایو اینستاگرام احتمالا اینجا شکسته خواهد شد و این معنای بسیار بزرگی دارد.

امیدواریم این فرصت پیش آمده توسط نهاد انحصارطلب صداوسیما محدود نشود و شاهد اعمال محدودیت روی اینستاگرام نباشیم! شما بازی را از اینستاگرام نگاه خواهید کرد یا صداوسیما؟

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار