کد خبر : 3806 / /
/

در ایم مطلب 0 تا صد زندگی و حرفه امید ابراهیمی بازیکن تیم باشگاهی استقلال و هم چنین بازیکن تیم ملی در جام جهانی 2018 رابه شما میگوییم

امید ابراهیمی در تیم های باشگاهی بزرگی همچون سپاهان و استقلال توپ زده است. امید ابراهیمی زرندینی متولد 25 شهریور سال 1366 در نکا مازندران است او بازیکن فوتبال است که در تیم استقلال در پست هافبک دفاعی و میانی بازی می‌کند.

دوران باشگاهی امید ابراهیمی

امید ابراهیمی بجز استقلال مدتی نیز در باشگاه فوتبال بانک ملی بازی می‌کرد. او درسال 88 به باشگاه فوتبال شهرداری بندرعباس رفت. او یک فصل دراین باشگاه در لیگ دسته یک حضور پیدا کرد.

امید ابراهیمی در تیم سپاهان

امید ابراهیمی درسال 1389 با قراردادی 3 ساله به باشگاه فوتبال سپاهان اصفهان پیوست و بعد از پایان قراردادش آنرا تمدید کرد. او 4 فصل برای این باشگاه بازی کرد.

امید ابراهیمی در تیم استقلال

این بازیکن درسال 1393 قراردادی 1 ساله با باشگاه فوتبال استقلال نوشت و بعد از پایان قراردادش آنرا تمدید کرد. ابراهیمی در اولین فصل حضور در استقلال به یکی از بهترین بازیکنان این تیم تبدیل شد و توانست جای خالی جواد نکونام را پر کند. او اولین گل خودرا برای این تیم از روی ضربه ایستگاهی و با ضربه ای زیبا به تیم سایپا زد.

امید ابراهیمیاو در دوران حضورش در تیم استقلال یکی از موثرترین بازیکنان خط میانی دراین تیم بودو در استقلال بدلیل جنگنده بودنش به او لقب فرمانده داده بودند. او سابقه گلزنی را در شهراورد تهران دارد. ابراهیمی درسال 1396 با شکستن رکورد مجتبی جبای به بهترین هافبک گلزن تاریخ تیم استقلال تبدیل شد.

امید ابراهیمی و دوران ملی و بازی در تیم ایران

او در تاریخ 19 اذر سال 1391 اولین بازی خودرا تحت نظر کارلوس کی روش در مقابل عربستان سعودی در مسابقات غرب اسیا درسال 2012 انجام داد. او در تاریخ دی سال 1393 توسط کارلوس کی روش به ترکیب ایران در جام ملت های آسیا 2015 فراخوانده شد ودر بازی با سیرالئون اولین بار بازوبند کاپیتانی به دست کرد.

امید ابراهیمی و جام جهانی 2018 روسیه

امید ابراهیمیاو در باز ایران در مقابل مراکش توانست بازی خوبی به نمایش بگذارد و با این که بازیکنان دیگر مانند سردار آزمون و مسعود شجاعی بسیار ضعیف بازی کردند، ولی این بازیکن باز بازی خوب و دفاعی خود توانست تا حدی اشتباهات آنان را هم جبران کرد.

مصاحبه ای خواندنی با امید ابراهیمی بازیکن استقلال

امید ابراهیمی گفت که هرگز در مورد جدایی‌اش از استقلال حرفی نزده است و دوست دارد دراین تیم بماند.

از دربی شروع کنیم. واقعاً چه اتفاقی افتاد که بازی رابا آن نتیجه سنگین واگذار کردید؟

حقیقتش را بخواهید من اصلاً دوست ندارم در مورد گذشته صحبت کنم و فکر میکنم باید نگاهمان روبه آینده باشد. من فکر می کنم هر تیمی ممکن است روز بد داشته باشد و ما هم در بازی با پرسپولیس روز بدمان بود ولی بعد از بازی همه ی بازیکنان و کادر فنی هم سوگند شدیم که در ادامه فصل برای موفقیت استقلال و شاد کردن دل هواداران تیممان بازی کنیم.

چطور توانستید بعد از دربی ازآن شرایط خارج شوید و خیلی زود به مسیر موفقیت برگردید؟

امید ابراهیمیراستش را بخواهید درست بعد از بازی با کادر فنی و البته خود بازیکنان باهم جلسه گذاشتیم و گفتیم نه کاری به نتایج بازی‌های دیگر داریم و نه به انتقادهایی که در رسانه‌ ها می شود و فقط باید برویم و بهترین بازی‌هایمان را انجام بدهیم. در هفته بعد از دربی انتقادهای زیادی به ما شد اما ما هم سوگند شدیم که در ۴ بازی باقیمانده تا پایان فصل و البته بازی فینال جام حذفی برویم و بهترین عملکردمان را داشته باشیم.

تو بعنوان یک هافبک دفاعی با 9 گل زده آمار فوق‌العاده‌ای را در گل زنی از خود بجای گذاشته‌ای. دراین باره توضیح میدهی؟

من در هر بازی تلاش می کنم وظایفی که آقای مظلومی به من سپرده است رابه بهترین شکل ممکن انجام بدهم. به هرحال من هم قبول دارم که گل زدن بخش شیرینی از کار یک فوتبالیست است اما خدا میداند وقتی گل میزنم به بیشتر از این که برای خودم خوشحال شوم برای موفقیت استقلال خوشحال میشوم. این که بازیکنان جوان در ترکیب استقلال جا افتاده‌اند، می تواند نمره قبولی برای کار پرویز مظلومی دراین فصل باشد؟

صد در صد همین‌طور است. البته من این را بگویم که بازیکنان جوان استقلال حتما باکیفیت هستند که توانسته‌اند در ترکیب استقلال جا بیفتند و انها درکنار نیروی جوانی نیاز دارند کمی با تجربه تر بشوند. چیزی که مهم است این است که تمام بازیکنان ما چه جوان و چه با تجربه هم سوگند شده‌اند که بهترین نتایج را در پایان فصل بگیریم.

قبل از بازی با سایپا فکر می کردی که بتوانید در پایان بازی صدر جدول را پس بگیرید؟

راستش را بخواهید آقای مظلومی تمام طول هفته به ما گفته بود که اصلاً کاری به نتیجه هیچ‌کدام از بازی‌ها نداشته باشید و تنها بازی خودتان را انجام بدهید. ایشان حتی اجازه ندادند که ما از نتیجه بازی‌های دیگر خبردار شویم و ما در زمین بازی تنها برای خودمان جنگیدیم. واقعاً نه کاری به پرسپولیس داشتیم و نه هیچ تیم دیگری.

چه زمانی متوجه شدید که پرسپولیس شکست خورده است؟

بعد از بازی ما به رختکن رفتیم و تلویزیون روشن بود. همان جا متوجه شدیم که پرسپولیس شکست خورده است وگرنه اصلاً هیچ کدام نمیدانستیم در آزادی چه نتیجه‌ای رقم خورده است.

از خوشحالی تماشاگران هم متوجه نشدید که در آزادی اتفاقی افتاده است؟

آن‌قدر فشار بازی بالا بود که ما همه ی تمرکزم روی بازی خودمان بودو من شخصاً اصلاً متوجه صدای تماشاگران نشدم.

امید ابراهیمیبعد از این که متوجه شدید پرسپولیس شکست خورده است، حال و هوای رختکن استقلال چطور بود؟

من با دیگران کاری ندارم اما در مورد خودم می‌گویم که خدا شاهد است من اصلاً از شکست پرسپولیس خوشحال نشدم و تنها از نتیجه استقلال خوشحال بودم. ما برای خودمان تلاش میکنیم و همان‌ طور که گفتم کاری به نتیجه سایر تیم‌ها نداشتیم. مطمئناً اگر بازی‌های خودمان رابه خوبی پشت سر بگذاریم می توانیم به قهرمانی هم امیدوار شویم.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار