کد خبر : 3499 / /
/

محمد قاضی این استوری را منتشر کرد.

 

در این یادداشت قصد داریم به بررسی بیوگرافی محمد قاضی مهاجم سابق پرسپولیس بپردازیم.محمد قاضی متولد ۹ دی ۱۳۶۳ در تهران است. وی در پست مهاجم نوک فعالیت می کند.

قاضی از سال ۱۳۸۳ تا ۱۳۸۶ در تیم های فجرسپاسی، عقاب و هما فعالیت می کرد و بازیکن چندان مطرحی نبود. وی در سال ۱۳۸۶ راهی فولاد شد و ۲ سال در این تیم حضور داشت و در ۵۲ بازی برای این تیم ۱۲ گل به ثمر رساند. در هفته پایانی لیگ هشتم در بازی فولاد و ذوب آهن، یکی از بازیکنانی بود که دروازه ذوب آهن را باز کرد و مانع قهرمانی این تیم شد. قاضی در سال ۱۳۸۸ راهی ذوب آهن اصفهان شد و ۳ سال در این تیم حضور داشت. وی در همان فصل اول با این تیم نایب قهرمان لیگ شد. در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۰ با عبور از تیم هایی مانند پوهانگ استیلرز کره جنوبی و الهلال عربستان در فینال حریف سئونگنام ایلهوا کره جنوبی شدند که در نهایت ۳ بر ۱ شکست خوردند و نایب قهرمان آسیا شدند. محمد قاضی در این رقابت ها از بازیکنان کلیدی ذوب آهن بود.

وی در سال ۱۳۹۱ راهی پرسپولیس شد و فقط یک فصل در پرسپولیس حضور داشت. قاضی در هفته های ابتدایی فیکس بود، اما با آمدن یحیی گل محمدی نیمکت نشین کریم انصاری فرد شد و فرصت کمی برای بازی کردن داشت. به همین دلیل تصمیم گرفت در پایان فصل از جمع سرخپوشان جدا شود. قاضی در ۲۲ بازی ۳ گل برای پرسپولیس به ثمر رساند و با این تیم نایب قهرمان جام حذفی شد. وی پس از پرسپولیس راهی استقلال تهران شد و یک سال و نیم سال در این تیم حضور داشت و حتی با این تیم راهی نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا شد و برابر اف سی سئول کره جنوبی شکست خوردند و از صعود به فینال باز ماندند. وی در ۴۰ بازی، ۱۹ گل برای استقلال به ثمر رساند. وی سپس راهی فولاد شد و در یک نیم فصل، ۸ بازی انجام داد و ۳ گل به ثمر رساند.

محمد قاضیمحمد قاضی پس از جدایی از فولاد راهی صبای قم شد و در یک سال ۲۷ بازی برای این تیم انجام داد و ۵ گل به ثمر رساند. وی سپس راهی نفت تهران شد و در فصل ۱۳۹۵-۱۳۹۶ با این تیم قهرمان جام حذفی شد. در ۲۹ بازی، ۱۲ گل برای این تیم به ثمر رساند. وی فصل بعد راهی پدیده شد و در ۲۸ بازی، ۱۱ گل به ثمر رساند. قاضی سپس راهی پیکان شد و در ۲۰ بازی، ۳ گل به ثمر رساند. قاضی در لیگ نوزدهم در نیم فصل اول به نساجی پیوست و در ۶ بازی گلی به ثمر نرساند و در نیم فصل راهی شهر خودرو شد.

بازی های ملی

وی نخستین بار در سال ۱۳۹۰ توسط کارلوس کی‌روش به تیم ملی فوتبال ایران دعوت شد که سابقهٔ ۱۰ بازی و ۳ گل ملی برای تیم ملی فوتبال ایران را در کارنامه خود دارد.

افتخارات محمد قاضی:

لیگ برتر

    نایب قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران ۸۹–۱۳۸۸ به همراه تیم ذوب‌آهن اصفهان

جام حذفی

    نایب قهرمانی در جام حذفی فوتبال ایران ۹۲–۱۳۹۱ به همراه تیم پرسپولیس تهران

    قهرمانی در جام حذفی فوتبال ایران ۹۶–۱۳۹۵ به همراه تیم نفت تهران

لیگ قهرمانان آسیا

    نایب قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۰ به همراه تیم ذوب‌آهن اصفهان

    نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا با استقلال تهران ۹۱–۹۲

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار