کد خبر : 3155 / /
/

مثلاً شاید جالب باشد بدانید علی کریمی چه تیکه کلامی دارد یا بین پرسپولیسی ها و استقلالی ها چه کسی پرخورتر است و چه کسی خسیس و چه کسی شوخ. با همین پیش زمینه سریع سر اصل مطلب می رویم.

شاید جالب باشد بدانید پرخورترین آدم در پرسپولیس چه کسی است؟ خب طبیعتاً یک بازیکن نمی تواند خیلی پرخور باشد به همین دلیل عنوان پرخورترین آدم قرمزها رسیده به سرتن چوک؛ مربی پرسپولیس اینقدر شکمو است که می تواند غذای بقیه بچه ها را هم بخورد و تازه سیر هم نشود!

از بین سرخابی ها می گویند خسیس ترین ها سیدجلال حسینی، خسرو حیدری و مهدی رحمتی هستند. البته این سه بازیکن برای خانواده شان خوب خرج می کنند ولی برای بقیه نه! خسرو که یک بار این مسئله را تکذیب کرد و گفت اصلاً خسیس نیست و برایش جوسازی کرده اند. سیدجلال هم شاکی می شود از اینکه بگویند خسیس است! مهدی هم فعلاً در این باره اظهار نظری نکرده است.

دلرحم ترین و ولخرج ترین های پرسپولیس

در بین پرسپولیسی ها ولخرج ترین آدم ها محسن مسلمان و مهدی طارمی هستند. هر دو وضع مالی شان خوب است و می گویند آدم تا زنده است باید خوش بگذراند. دست و دلبازترین آدم پرسپولیس هم محسن ربیع خواه است. همین سفر اخیر که تیم رفته بود اوکراین، هر بازیکنی پول کم می آورد پیش محسن می رفت و دلار می گرفت. او در این حد مهربان است و کلاً در دسته بندی آدم ها، در رده دلسوز و دلرحم ترین ها به حساب می آید.

شوخ ترین های استقلال و پرسپولیس

شوخ ترین آدم های استقلال و پرسپولیس چه کسانی هستند؟ برای گرفتن این سؤال باید سراغ کادر فنی دو تیم بروید. در استقلال منصوریان با اختلاف شوخ ترین آدم تیم است. به قول یکی از بچه های تیم وقتی حرف عادی هم می زند، همه روده بُر می شوند. منصوریان این قدر خاطرات را بانمک و شیرین تعریف می کند که اگر 24 ساعت هم پای حرف هایش بنشینید خسته نمی شوید. خودش خوش شانس ترین آدم در پیدا کردن جاپارک است. با خنده در این باره می گوید: «مثلاً شما تصور کن در خیابان لاله زار سر پارک همه دعوا دارند. من با ماشین می پیچم داخل، یهو یک جای پارک پیدا می کنم. خانمم همیشه می گوید ماشاءا... به این شانس.» در استقلال میک مک درموت هم خیلی شوخ است. می گویند چون بچه جنوب ایرلند است، با بچه های جنوب شهر تهران خوب رابطه برقرار می کند! این حرفی است که منصوریان همیشه می زند و با خنده می گوید: «این میک مثل خودمون بچه جنوب شهره!»

در بین پرسپولیسی ها هم پانادیچ شوخ ترین است. با اینکه فارسی بلد نیست ولی طوری شوخی می کند که همه مجذوبش هستند. رابطه اکثر بچه های تیم از جمله فرشید و محسن مسلمان با پانادیچ خیلی خوب است چون به قول خودشان «با ایگور حال می کنیم.» همین بازی نفت مسلمان بعد از گلزنی به آغوش پانادیچ رفت و سر همین صمیمیت گلش را تقدیم به او کرد.

ماجرای بشکن زدن برانکو

می گویند آدم ها در عروسی و مراسم جشن و شادی بشکن می زنند ولی بد نیست بدانید برانکو وقتی عصبی می شود بشکن می زند! برای اینکه بفهمید او عصبی است یا نه راه دیگری هم دارد. اگر مدام دست لای موهایش بکشد، شک نکنید عصبانی است. البته اگر سمت او بروید و شوخی کنید، در بدترین حال به شما یک اخم می کند!

بیرانوند و آهنگ لری

بچه های پرسپولیس تعریف می کنند که پیدا کردن اتاق بیرانوند در هتل کار سختی ندارند. از هر اتاقی که صدای آهنگ لری آمد، یعنی اتاق بیرانوند است. او کلاً در هتل، تمرین، رستوران و... هر زمان که سر کیف باشد برای بقیه آهنگ لری می خواند و بازیکنان هم دست می زنند. درباره خواننده های پرسپولیس باید به نام گادوین منشا اشاره کرد که جدیداً فارسی یاد گرفته و برای بچه ها آهنگ می خواند.

تصویری با بچه ها

اکثر بازیکنان استقلال و پرسپولیس که بچه دارند، یک عادت مشترک دارند. آنها قبل از بازی هایشان معمولاً به صورت تصویری با بچه ها حرف می زنند. مثلاً رحمتی می گوید از حرف زدن با بچه هایش انرژی می گیرد. یا ماهینی که عاشق بچه اش است و می گوید حتماً قبل از بازی باید تصویرش را ببیند. کمال کامیابی نیا، علیپور، وریا غفوری، منتظری و...  از جمله دیگر بازیکنان هستند.

همونی که خوردبین می گه!

کل بازیکنان پرسپولیس یک تیکه کلام معروف دارند: «همونی که محمودخان (خوردبین) می گه.» حالا اگر می خواهید مطلع شوید همانی که محمودخان می گوید چیست، خودتان یک تحقیقی کنید! در بین استقلالی ها هم هرکس برای خودش تیکه کلامی دارد. مثلاً تیکه کلام مهدی رحمتی «تو خوبی» است یا روزبه چشمی به همه می گوید: «حاجی» سیدجلال حسینی هم تیکه کلامش همین حاجی است، درست مثل فریدون زندی.

طارمی یک ترقه بود!

از جمع استقلالی ها چند نفری هستند که عادت های جالبی دارند. مثلاً منصوریان در تمرینات زیاد لباس عوض می کند. هر بار تلاش می کند با یک لباس به تمرین برود. یک عادت جالبی هم دارد که لباس هایش را به این و آن می بخشد. یک بار اشتباه کاپشن یکی از دستیارانش را تنش کرده بود و قبل از اینکه دستیارش در آخر تمرین کاپشن را از او بگیرد، آن را به یک هوادار بخشیده بود! مهدی رحمتی هم عادت هایی دارد. مثلاً صبح می خندد، ظهر عصبانی است. کلاً نوسان رفتاری زیاد دارد. از جمله سوژه های دیگر استقلال روزبه چشمی است که معمولاً دارد ریش هایش را می خاراند! تا وقتی برزای در استقلال بود او سوژه اصلی بود و این قدر حرف های خنده داری می زد که همه عاشقش بودند. مثلاً یک بار آمده بود به جوان های تیم پند بدهد، به جای اینکه بگوید طارمی یک جرقه بود و یکهو اوج گرفت، گفت: «طارمی یک ترقه بود!» از جمله تیکه کلام های دیگر استقلالی ها کلمه «اوکی» است که همه آن را به نام یعقوب کریمی ثبت ملی کرده اند.

حساسیت کریمی روی موهایش

تیکه کلام امید ابراهیمی هافبک دفاعی استقلال «به هر حال» است. اول هر جمله این را می گوید. او کلاً آدم خونسرد و آرامی است و گاهی وقت ها بچه های استقلال با خنده به او می گویند یک دوره کلاس فشرده برای بی خیالی برایشان بگذارد. امید در زمین خیلی آدم جدی و سرسختی است اما بیرون از زمین، واقعاً آرام است. از دیگر چهره های معروفی که «به هر حال» زیاد می گویند علی کریمی است. در واقع امید یک جورهایی شاگردی علی کریمی را می کند. از دیگر رفتارهای جالب علی می توان به این اشاره کرد که هرچه بگویی، برعکسش را انجام می دهد. مثلاً بگویی علی آقا الان وقت مصاحبه نیست، مصاحبه می کند و بگویی الان وقت مصاحبه است، عمراً مصاحبه کند! نقطه ضعف کریمی هم «بچه ها» به حساب می آیند. فقط لازم است یک بچه زیر 5 سال همراه تان باشد تا علی خودش سراغ تان بیاید. کریمی یک عادت جالب دیگری هم در دوران بازیگری داشت. همیشه آخرین نفری بود که از رختکن خارج می شد. تحقیقات بعد از سال ها ثابت کرده این به خاطر حساسیت در دوش گرفتن بود! کریمی شدیداً روی شستن موهایش حساسیت دارد.

علی پروین و بهترین رستوران های تهران

مگر می شود درباره عادت های جالب و تیکه کلام های باحال فوتبالی ها بنویسیم و از خیر علی پروین و فتح ا... زاده بگذریم؟ پروین عاشق کوکاکولاست و آن جوانی ها نوشابه یک و نیم لیتری را با یک نفس می خورد! عاشق کوبیده و آبگوشت است. کلاً غذا نقطه ضعفش به حساب می آید. اگر می خواهید بهترین رستوران های تهران را بشناسید، سراغ علی پروین بروید. دقیقاً به شما می گوید کدام رستوران کبابش خوب است، کدام رستوران آبگوشتش. آمار جگرکی ها را هم دارد. گزارش شده که یک بار از میرداماد برای لواسان سفارش غذا داد و پیک موتوری حول و حوش نصف روز در راه بوده! مهمترین تیکه کلام پروین فحش های بدون منظوری است که می دهد. هرکس را بیشتر دوست داشته باشد به شوخی به او فحش می دهد و از هر کی هم خوشش نیاید خیلی با او کتابی حرف می زند!

در مورد حاجی فتح ا... زاده هم که زبان قاصر است. حاجی وسواس شدید دارد و روزی چند بار بالشت زیرش را عوض می کند چون روی صندلی اش بالشت می گذارد. یک بار استادشان از باکو آمده بود و گوشی حاجی را از دستش گرفته بود. حاجی همان گوشی را مستقیم به سطل آشغال انداخت! 

منبع:خبرورزشی 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار