کد خبر : 2057 / /
/

پس از اینکه 5 بازیکن النصر به ویروس کرونا مبتلا شدند، صفحات خبری عربستانی پروتکل های AFC درباره بازیکنان مبتلا به کرونا را منتشر کردند.

 

 

در رقابت های فصل گذشته لیگ قهرمانان آسیا بود که تعداد زیادی از بازیکنان الهلال به ویروس کرونا مبتلا شدند و به دلیل افزایش شمار افراد مبتلا در این تیم، کنفدراسیون فوتبال آسیا تصمیم گرفت تا این تیم عربستانی را از دور رقابت ها کنار بگذارد.

روز گذشته نیز دیگر باشگاه عربستانی یعنی النصر با بحران ابتلای شمار زیادی از افراد خود به کرونا مواجه شد. در این میان 5 بازیکن النصری ها به علاوه 4 نفر از اعضای تدارکاتی این تیم به دلیل ابتلا به کرونا راهی قرنطینه شدند و بحث و گمانه زنی درباره قوانین AFC در این خصوص مطرح شد.

در حالیکه پیش از آغاز رقابت های لیگ قهرمانان آسیا عنوان شده بود هر فردی به ویروس کرونا مبتلا شود، از این رقابت ها اخراج خواهد شد، اما رسانه های عربستانی با رد این موضوع، پروتکل های کنفدراسیون فوتبال آسیا در قبال افراد مبتلا را منتشر کردند.

در این قوانین آمده است چنانچه تست کرونای شخصی مثبت شده ولی علائم خاصی نداشته باشد، هر 72 ساعت یکبار از آن شخص تست ویروس کرونا به عمل خواهد آمد تا زمانیکه جواب آزمایش او منفی شود. پس از اینکه تست فرد مبتلا منفی شد، به فاصله 24 ساعت یکبار دیگر از آن شخص آزمایش کرونا به عمل می آید و در صورتی که تست دوم نیز منفی شد، او می تواند در تمرینات و مسابقات تیمش شرکت کند.

به هر حال از آنجایی که رقابت های لیگ قهرمانان آسیا به صورت فشرده و در تنها 12 روز برگزار می شود، پروسه منفی شدن تست های کرونا به تنهایی 5 روز زمان می برد که به نظر می رسد حتی با وجود این قوانین، فرد مبتلا بازی های تیمش را از دست بدهد.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار