کد خبر : 91 / /
/

قرعه کشی چهارمین مرحله از فروش محصولات سایپا در سال ۱۴۰۰ با حضور نهاد‌های نظارتی برگزار شد.

پیش فروش سایپا از امروز سه شنبه شروع شد.قرعه کشی پیش فروش سایپا امروز انجام شد و نتیجه آن اعلام شده است.پیش فروش سایپا با روش قرعه کشی انجام می‌شود.نتیجه پیش فروش سایپا از طریق پیامک به افراد اعلام می شود. آخرین اخبار مرتبط با پیش فروش سایپا را در سایت خبرآزاد بخوانید.

در جشنواره پیش فروش محصولات عید تا عید گروه خودروسازی سایپا، ۱۱ محصول عرضه شد. در این طرح ویژه خودرو‌های شاهین، کوییک اس، ساینا اس، کوییک دنده‌ای، ساینا دنده‌ای، کوییک دو رنگ آر و وانت سایپا ۱۵۱ عرضه شد و زمان تحویل در جشنواره فروش، فروردین، اردیبهشت، خرداد و تیرماه سال آینده است.

در پیش ثبت نام طرح عید تا عید محصولات سایپا و پارس خودرو، مانند طرح‌های اخیر فروش خودرو در کشور، مبلغی دریافت نشد، اما پس از قرعه کشی، اسامی منتخب، ۷۲ ساعت فرصت خواهند داشت تا با واریز مبلغ علی الحساب، نسبت به تکمیل ثبت نام خود اقدام کنند.

همچنین به مناسبت اعیاد سعید قربان و غدیرخم پیش فروش محصولات شرکت زامیاد شامل نیسان تک سوز آپشنال، نیسان دو گانه سوز آپشنال، نیسان دیزل و پادرا پلاس آغاز شد و موعد تحویل این خودرو‌ها آبان و آذرماه امسال در نظر گرفته شده است.

در محصولات زامیاد برای اولین بار طی چند وقت اخیر و پس از اجباری شدن فرآیند قرعه کشی، دیگر قرعه کشی صورت نمی‌گیرد و هیچ محدودیتی در ثبت نام نیز وجود ندارد.

مجید باقری قائم مقام فروش و خدمات پس از فروش گروه خودروسازی سایپا گفت: امروز ۲ محصول شاهین و ساینا را قرعه کشی می‌کنیم. زمان پرداخت وجه سه روز کاری است و این تعطیلات جزو زمان به حساب نمی‌آید، یعنی متقاضیان روز‌هایی که بانک‌ها باز هستند می‌توانند پرداخت وجه کنند.

در این طرح ویژه خودروهای شاهین، کوییک اس، ساینا اس، کوییک دنده ای، ساینا دنده ای، کوییک دو رنگ آر، و وانت سایپا ۱۵۱ عرضه شد و زمان تحویل در جشنواره فروش فروردین، اردیبهشت، خرداد و تیرماه سال آینده است.

همچنین به مناسبت اعیاد سعید قربان و غدیرخم پیش فروش محصولات شرکت زامیاد شامل نیسان تک سوز آپشنال، نیسان دو گانه سوز آپشنال، نیسان دیزل و پادرا پلاس اجرا شد و موعد تحویل این خودروها آبان و آذرماه سال جاری در نظر گرفته شده است. در محصولات زامیاد برای اولین بار طی چند وقت اخیر و پس از اجباری شدن فرآیند قرعه کشی، دیگر قرعه کشی صورت نمی گیرد و هیچ محدودیتی در ثبت نام نیز وجود ندارد.

حال قرار است مراسم قرعه‌کشی معرفی منتخبان مجاز به ثبت‌نام نهایی این خودروها، ساعت ۱۰ صبح روز سه شنبه ۲۹ تیرماه برگزار شود. طبق اعلام سایپا فهرست نهایی انتخاب‌شدگان از طریق سایت فروش اینترنتی سایپا و ارسال پیامک ظرف سه روزه پس از اتمام قرعه‌کشی اعلام خواهد شد.

  قیمت محصولات پیش فروش سایپا

پیش فروش سایپا

 رشد قیمت در بازار خودرو در حالی رقم خورد که زمزمه های تعطیلی سراسری تهران در هفته آینده به گوش می رسد و این امر موجب شده تا بازار خودرو دچار سردرگمی شود.

به گفته فعالان بازار خودرو در صورت اعلام رسمی تعطیلی تهران شاهد قفل شدن کامل در بازار خودرو نیز خواهیم بود که این امر می تواند در روزهای آینده بازار را دستخوش تحول کند.

براساس ارزیابی بازار خودرو امروز و همزمان با افزایش قیمت دلار در بازار چهار خودرو «کوییک معمولی»، «تیبا صندوقدار» ، «سمند lx با موتور EF۷» و «۲۰۶ تیپ ۲» امروز در بازار رشد قیمت داشته اند.

با توجه به رصد بازار خودرو می توان گفت امروز قیمت «کوییک معمولی» با افزایش یک میلیون تومانی در بازار به ۱۵۷ میلیون رسید و «تیبا صندوقدار» نیز رشد ۵۰۰ هزار تومانی را تجربه کرد و قیمت آن به ۱۳۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید. از سوی دیگر «سمند lx با موتور EF۷» نیز در بازار شد یک میلیون تومانی داشت و ۲۴۰ میلیون تومان در بازار قیمت گذاری شد و قیمت «۲۰۶ تیپ ۲» نیز با رشد یک میلیونی به ۲۲۰ میلیون تومان رسید.

 قیمت روز محصولات پر طرفدار پیش فروش سایپا 

پیش فروش سایپا

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که با شروع آخرین هفته تیرماه «کوییک R» در بازار افت دو میلیون تومانی را تجربه کرد و سایر محصولات سایپا نیز بدون تغییر در بازار قیمت گذاری شدند.

نزولی شدن محصولات سایپا در بازار در حالی شکل گرفت که امروز دلار شکل صعودی به خود گرفته بود، اما دلیل این نزول از سوی فعالان بازار خودرو تعطیلی نمایشگاه ها و مراکز شماره گذاری عنوان می شود. دو هفته گذشته نمایشگاههای خودرو به دلیل شیوع کرونا به صورت رسمی تعطیل اعلام شدند، هرچند این تعطیلی بیش از آنکه رسمی باشد اسمی است و مشاهدات بازار نشان از آن دارد که نمایشگاه داران چندان به آن توجهی نمی کنند.

البته با وجود بی توجهی نمایشگاه داران به تعطیلی رسمی مراکز شماره گذاری در حاضر به طور کامل تعطیل هستند و در صورتی که معامله ای هم در بازار صورت گیرد امکان شماره گذاری وجود ندارد به همین دلیل در حال حاضر بازار در حالت سکون بسر می برد.

از جمله محصولات سایپا که امروز مورد ارزیابی قرار گرفته اند، می‌توان به «شاهین»، «کوییکR»، «کوییک معمولی»، «تیبا صندوقدار»، «تیبا۲» و «ساینا» اشاره کرد.

براساس ارزیابی بازار خودرو «کوییکR » امروز افتی دو میلیونی را تجربه کرد و قیمت آن به ۱۶۱ میلیون تومان رسید، این افت در حالی برای «کوییکR » ثبت شد که «کوییک معمولی» همانند سایر محصولات سایپا بدون تغییر و با قیمت ۱۵۶ میلیون تومان در بازار عرضه شد.

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که «تیباصندوقدار» در بازار تغییری نداشته در بازار ۱۳۴ میلیون تومان قیمت گذاری شده است. رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که «تیبا۲» معمولی امروز بدون تغییر در بازار ۱۴۰ میلیون تومان قیمت خورد.

براساس ارزیابی بازار خودرو «ساینا» دیگر خودرو پرطرفدار سایپا با قیمت ۱۴۷ میلیون تومان در بازار قیمت گذاری شد.

خودروی جدید و خاص سایپا در راه بازار

سایپا

کراس اوور جدید گروه خودروسازی سایپا از مگاپلتفرم ملی SP۱۰۰ که چندی پیش رونمایی شد و قرار است در نیمه دوم سال ۱۴۰۰ وارد بازار شود، «آریا» نامگذاری شد.

گروه خودروسازی سایپا با هماهنگی نهاد ریاست جمهوری و فرهنگستان زبان و ادب فارسی نام خودروی جدید خود که نخستین کراس اوور ایرانی از مگاپلتفرم ملی SP۱۰۰ است را «آریا» نامگذاری کرد تا پس از «شاهین» دومین نام تجاری خانواده محصولات جدید SP۱۰۰ باشد.

بنابراین گزارش، گروه خودروسازی سایپا برای نامگذاری محصول جدید خود، تعدادی اسم را به فرهنگستان زبان و ادب فارسی پیشنهاد کرد که این فرهنگستان، ۵ نام‌ مورد تائید خود را مشخص و به سایپا اعلام کرد.

با توجه به اینکه این خودرو نخستین کراس اورر ایرانی از یک مگاپلتفرم ملی است و چندی پیش با حضور رئیس دفتر ریاست جمهوری و رسانه های گروهی رونمایی شد، نام‌های تایید شده برای دفتر ریاست محترم جمهوری نیز ارسال و از بین آنها، نام «آریا» برای کراس اوور جدید سایپا انتخاب شد.

براساس برخی اطلاعات که هنوز به تایید سایپا نرسیده است، خودرو آریا قرار است با موتور ۱ لیتری توربوشارژ ۳ سیلندر با حداکثر قدرت ۱۴۳ اسب بخار روانه بازار شود.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.