کد خبر : 3921 / /
/

بازیگر سریال «بوتیمار» گفت: نهال تقریبا هم سن خودم است و دانشجو بودنش به من شباهت دارد و آنقدرها هم با من تفاوت ندارد. اما اتفاق ها و درگیری هایی که برایش در موقعیت پیش می آید، خیلی شبیه به من نیست.

این سریال روایت یک قصه خانوادگی را در دل جامعه و فراز و نشیب هایش نشان می دهد. خانواده ای که بنا به شرایطی مجبور به سفری به شمال کشور می شوند و هر کدام از اعضای آن دغدغه ای برای آینده و زندگی خود دارند.

نهال هم تنها دختر این خانواده است که در سن دانشجویی می خواهد با یکی از هم کلاسی هایش ازدواج کند. مشکلاتی که برای پدر و خانواده او رخ می دهد در میانه داستان او را هم درگیر این ماجرا می کند و قصه ای با چاشنی کرونا را تصویر می کند.

«سارا مقربی» که در این سریال نقش نهال را ایفا می کند، با ما گفت و گو کرد و درباره اولین سریالی که بازی کرده است و تجربه حضور در سریال های کمدی و جدی صحبت  کرد. ‌

 

**چند سالتان است؟

۲۰ سال.

**و تقریبا همین سن را در سریال بازی می کنید؟

بله همین حدود است و نقش دختر دانشجویی است.

 

 

 

** یعنی از نظر شما این سریال کمدی صرف نیست؟

نه کمدی صرف هست، اما در کنار کمدی بودن مشکلات و مسائل مردم را هم با خودش درگیر کرده است.

** فکر می کنید نشان دادن کرونا در قصه چقدر می تواند مردم را کمک کند؟

فکر می کنم بتواند خیلی مردم را کمک کند چونکه الان همه مردم با آن درگیرند و چیزی نیست که نتوانند حسش کنند و نتوانند با آن همذات پنداری کنند.

 کما اینکه چند وقتی از کرونا گذشته و حس می کنم در یک زمانی برای مردم عادی شده بود. اما امیدوارم حداقل این کار باعث شود تلنگری به مردمی زده شود که بی خیال هستند و مردم این موضوع را جدی بگیرند و آنقدر راحت از کنارش رد نشوند چون واقعا ساده نیست و باید انگار یکی از اعضای خانواده درگیر شود تا بقیه متوجه شوند چی هست و چقدر سخت و خطرناک است.

** نقش نهال دغدغه های سارا مقربی را در زندگگی شخصی اش نشان می دهد؟

نهال سریال بوتیمار فکر می کنم نه فقط دغدغه من، دغدغه خیلی از جوان های امروزی شاید حتی نشان می دهد. درگیری با دانشگاه ازدواج مخالفت پدر یا اتفاق هایی که در خانواده می افتد و او را درگیر می کند. کلا این کار یک خانواده ای را نشان می دهد که همه پشت هم بودند و هم را دوست دارند و سعی می کردند در کنار هم زندگی شان را جلو ببرند. این موضوع دغدغه همه هم سن و سالان من است.

** کار در شرایط کرونایی چطور است؟ 

تجربه بسیار سختی است و امیدوارم دیگر نه فقط خود من هیچ کسی در هیچ زمانی این را تجربه را امتحان نکند. به غیر از اینکه ماسک می زنید و جلوی دوربین می روید این استرسی که سر کار دارید و اینکه الان چه می شود و این ویروس هست و چه کسی ممکن است به این بیماری مبتلا شده باشد؟ همه و همه از جمله دغدغه های یک بازیگر در پشت صحنه سریال است. اما خداراشکر در این کار واقعا پروتکل های بهداشتی رعایت شد و تا همین الان هیچ کسی در گروه دچار این بیماری نشد.

** خودتان کرونا گرفتید؟

یک زمانی یکی از اعضای خانواده ام با این بیماری درگیر شد و تازه متوجه شدم که چی هست. خودم هم آدمی بودم که این بیماری را جدی می گرفتم نه خیلی و می گفتم شاید برای بقیه باشد برای ما نیست. دقیقا همان چیزی که همه می گویند اما وقتی درگیر می شوی تازه متوجه می شوید.

** از همکاری با خانم گلچین و آقای لولایی بگویید.

برایم افتخار بزرگی بود که بخواهم با این عزیزان کار کنم. واقعا کار کردن کنارشان خیلی برایم لذت بخش بود و مثل کلاس درس بود که خیلی یاد گرفتم و سعی کردم تا جایی که می توانم از کنارشان بودن بیشتر یاد بگیرم. از طرفی هم خیلی این دو عزیز به من کمک کردند و در مواقع لازم راهنمایی هایشان شامل حالم شد.

**  فکر می کنید سریال شما چقدر دیده شده باشد؟

همیشه در هر صنفی رقابت وجود دارد. به سریال بوتیمار خیلی امیدوارم چون مطمئنم مردم دوستش خواهند داشت و کاری است که در این شرایط سخت حال مردم را خوب می کند و پتانسیل اینکه بخواهد کار درجه یکی شود را دارد.

** از همکاری با آقای نجف زاده و مهام بفرمائید.

آقای نجف زاده و مهام خیلی به من لطف داشتند که اعتماد کردند و مرا برای این نقش انتخاب کردند و هدایتم کردند. شاید فکرش را هم نمی کردم که روزی بخواهم با آقای مهام و نجف زاده کار کنم اما به هر حال این اتفاق افتاد. گروه تولیدمان گروه درجه یکی هستند که به طور حرفه ای کار می کنند و من هم در کنارشان حرفه ای بودن را یاد گرفتم.

** یکی دیگر از نکاتی که در این سریال وجود دارد تصویربرداری آن در شمال کشور است. به طور معمول برای اغلب بازیگران حضور در آن خطه بسیار دلچسب است و حال و هوای خوبی به آنها منتقل می کند.

شمال کشور خیلی حال و هوای خوبی داشت اولا به خاطر آب و هوای خوبی که دارد و بعد هم حضور در کنار بازیگران بومی که کار کردن در کنارشان تجربه خاصی بود. به هر حال هر کاری یکسری تجربه هایی به آدم اضافه می کند خیلی خوب است که موارد خوبش را نگه داریم.

** چقدر دوست دارید در کارهای کمدی بازی کنید؟

به هر حال هر بازیگری دوست دارد اغلب ژانرها را در کارنامه کاری اش تجربه کند. کار کمدی را دوست دارم اما دوست دارم کار جدی را هم حتما تجربه کنم و اینطور نباشد که فقط کمدی یا فقط جدی کار کنم و ترجیح می دهم متنوع کار کنم.

** مدیوم برای شما اهمیت دارد؟نهال سریال بوتیمار

صد در صد تلویزیون برایم جذاب تر است. به خاطر اینکه مردم عام خیلی بیشتر آن را می بینند و بازیگر هم بیشتر دیده می شود و مردم بیشتر دوستت دارند. اما از طرفی هم سینما تجربه خیلی بزرگی است و حتما هم دوست دارم تجربه اش کنم.

** چه توقعی از خودتان در بازیگری دارید و دوست دارید آینده بازیگری تان به کجا برسد؟

دوست دارم اتفاق های خوبی برایم در این مسیر بیفتد و سریال بوتیمار دیده شود و پشت سر آن باز هم ادامه دهم و اتفاق های خوبی برایم بیفتد.

** حتی اگر پیشنهاد بعدی تان و پیشنهادهای بعدی هم کمدی باشد؟

ترجیح می دهم ببینم چه چیزی برایم پیش می آید و بعد تصمیم بگیرم.

** شما بازیگری را با تئاتر آغاز کردید؟

به صورت هنرجویی از دوران کودکی بازیگری را شروع کردم اما تقریبا سه چهار سال تئاتر حرفه ای و نیمه حرفه ای کار کردم اما کاری که در تهران کار کرده باشم تئاتر خانه برنارد آلبا بود که بازی کردم.

** فکر می کنم خیلی خوش شانس بودید که به سرعت هم دیده شدید و بازی تان مورد توجه قرار گرفت.

بله هم خوش شانس هم اینکه تلاش کرده بودم. اینطور نیست که همه اش شانس باشد به هر حال تلاش کردم و راه سختی را پشت سر گذاشتم تا به اینجا رسیدم و امیدوارم مابقی مسیر را هم درست بروم.

** برای آینده کاری تان برنامه ریزی کردید؟

بله برنامه ریزی هایی دارم و از چهار سال پیش برنامه هایی ریختم و خداراشکر تا الان طبق آنچه دوست داشتم پیشرفته امیدوارم بقیه اش هم همینطور پیش رود.

سریال «بوتیمار» به کارگردانی علیرضا نجف زاده و نویسندگی سعید جلالی و تهیه کنندگی مهران مهام این شب ها از شبکه سه پخش می شود.

در این سریال حمید لولایی، مرجانه گلچین، علی صبوری،‌رامین ناصر نصیر، اشکان اشتیاق، سارا مقربی، سامی غریبی، مهران رجبی، ساناز سماواتی، هدایت هاشمی و ... به ایفای نقش می پردازند.

منبع:فارس

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار