کد خبر : 2023 / /
/

در حالی تهیه‌کننده فیلم «شنای پروانه» خبر از توقف اکران این فیلم داده که دبیر شورای صنفی نمایش، ادامه اکران این فیلم را تایید کرده است

 

شامگاه شب گذشته یکشنبه (۲۲ تیرماه) بود که برخی از خبرگزاری‌ها خبری را منتشر کردند مبنی بر این که شورای صنفی اکران با درخواست تهیه‌کنندۀ فیلم شنای پروانه رسول صدرعاملی، مبنی بر توقف اکران این فیلم موافقت کرده است و این فیلم از چهارشنبه ۲۵ تیرماه از پرده اکران پایین کشیده خواهد شد.

صدرعاملی در این باره و درمورد این تصمیم در گفت وگو با رسانه‌ها گفته بود که «طبق مذاکراتی که امروز در وزارت ارشاد با سیدمهدی طباطبایی‌نژاد و اعضای شورای صنفی نمایش داشتم، توقف اکران را مطرح کردیم که مدیران نیز ضمن تشکر از اینکه فیلم را برای بازگشایی سینماها ارائه دادیم، با این درخواست موافقت کردند. در حال رایزنی با وزارت بهداشت بودیم تا شرایطی فراهم کنیم که کادر درمانی بیمارستان‌های درگیر با کرونا به دعوت ما، رایگان به تماشای فیلم بنشینند و حالا با شرایط پیش آمده، بهتر دیدیم توقف نمایش فیلم را به آنها تقدیم کنیم و امیدوار باشیم در اکران مجدد، این مدافعان سلامت آن قدر فراغت داشته باشند و سرشان خلوت شده باشد که با آرامش به دیدن فیلم بیایند».

وی افزوده بود که «سه هفته پیش که ما اکران شنای پروانه را آغاز کردیم، واگیری بیماری این همه زیاد نبود و تعداد فوت‌شدگان در بین هم‌وطنانمان به حدود سی نفر کاهش یافته بود اما تصور نمی‌کردیم در فاصله کمتر از دو هفته، ناگهان به این حد افزایش بیمار و فوت شده برسیم. به هرحال منتظر می‌مانیم تا وقتی این ویروس کنترل شد و امنیت خاطر برای تماشاگران به وجود آمد، شرایط اکران مجدد فیلم را در سراسر کشور فراهم می‌کنیم که امیدوارم این فرصت بعد از دهه اول محرم فراهم شود».

این دلیل که شبیه به نوعی بهانه‌تراشی و البته تا حدی غیرمنطقی به نظر می‌رسید خبرنگار فرهنگی ایرنا را بر آن داشت تا علت این موضوع را جویا شود؛ اما متاسفانه رسول صدرعاملی و محمد کارت (کارگردان فیلم) پاسخی ندادند؛ از سوی دیگر پیگیری از معاون نظارت و ارزشیابی وزارت ارشاد بی‌نتیجه ماند.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار