کد خبر : 1423 / /
/

فیلم دیده نشده از شوخی جنجالی مهران مدیری.

مهران مدیری متولد ۱۸ فروردین ۱۳۴۶ است. مهران مدیری در سال ۱۳۷۲، به همراه داریوش کاردان اولین برنامه طنز خود را برای نوروز ساخت.مهران مدیری کارگردان، بازیگر، خواننده و مجری ایرانی است.جدیدترین سریال مهران مدیری به نام هیولا است که در آن به مشکلات اجتماعی پرداخته شده بود.آخرین اخبار مرتبط با مهران مدیری را در سایت خبرآزاد می‌خوانید.

از هفته گذشته که تیزر و بعد هم اولین قسمت سریال تازه مهران مدیری در شبکه نمایش خانگی منتشر شد، پخش صحنه‌هایی در «دراکولا» که در آن از حیوانات وحشی استفاده شده بود، فریاد اعتراض فعالان حقوق حیوانات را بلند کرد، چراکه همه حیوانات استفاده‌شده در این مجموعه متعلق به حیات وحش هستند و استفاده از آن‌ها در یک سریال تلوزیونی می‌تواند به تشویق مردم به نگهداری از این حیوانات در منزل بینجامد.

حیوان‌آزاری در فرآیند پرورش حیوانات نمایشی در سریال مهران مدیری 

آن‌طور که از تیزر تبلیغاتی سریال دراکولا مشخص شده، ظاهرا در این مجموعه، از انواع جانوران وحشی از جمله ببر، عقاب، تمساح، زرافه، کرکس، لاما و ... استفاده شده است و در سکانسی از قسمت اول این سریال نیز توله ببری با حال نزار و لنگان صحنه می‌شود.

برخی کارشناسان حیات وحش معتقدند که علت لنگان بودن این توله ببر، آن است که این حیوان دچار نرمی استخوان شدید و به دنبال آن احساس درد در مفاصل ازجمله پاها شده و وجود این درد نیز به دلیل تلاش پرورش‌دهندگان آن برای دست‌آموز کردن توله ببر در جهت جدایی پیش از موعد آن از مادر و عدم تغذیه کافی از شیر مادر بوده است و اساسا این‌گونه حیوان‌آزاری‌ها در فرآیند پرورش حیوانات مورد استفاده در فیلم‌ها و سریال‌ها به وفور اتفاق می‌افتد.

مهران مدیری البته در تیتراژ آغازین مجموعه «دراکولا» نوشته شده است که «حیوانات وحشی باید در زیستگاه طبیعی خود زندگی کنند. نگهداری از آن‌ها در خانه به هیچ عنوان مورد قبول و تایید تیم سازنده این سریال نیست. حیواناتی که در این سریال می‌بینید صرفا به دلیل داستان، به صورت موقت با مراقبت‌های ویژه و فقط به مدت سه روز در لوکیشن فیلمبرداری حضور داشته‌اند و پس از پایان فیلمبرداری به زیستگاه اصلی‌شان بازگردانده شده‌اند.»

این در حالی است که صحبت‌های شهاب‌الدین منتظمی، مدیرکل دفتر مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست از آن حکایت دارد که این حیوانات نه تنها به زیستگاهی طبیعی بازگردانده نشده‌اند، بلکه اساسا متعلق به یکی از مراکز نگهداری از حیات وحش بوده‌اند و بعد از پایان فیلمبرداری نیز به همین مرکز منتقل شده‌اند.

توصیه‌های لازم را به عوامل سریال مهران مدیری ارائه کردیم

منتظمی در این‌باره گفت: مجوز استفاده از حیوانات در سریال اخیر آقای مدیری از سوی اداره کل محیط زیست استان تهران صادر شده است و همه این حیوانات شناخته‌شده هستند و از یکی از مراکزی که دارای مجوز محیط زیست بوده، تامین شده‌اند.

وی افزود: اصولا مجوزهای این‌گونه موارد را دفتر ستادی ارزیابی می کند، اما از سوی استان‌ها صادر می‌شود. در این مورد هم اداره کل استانی جزئیات را از ما استعلام کرده و همکاران ما توصیه‌های لازم درباره استفاده از این حیوانات را به عوامل مجموعه ارائه داده‌اند.

استفاده از حیوانات وحشی تحت نظارت محیط زیست در سریال مهران مدیری 

با وجود این که نگهداری از هر گونه حیوان وحشی در منزل غیرقانونی است و اساسا این‌گونه حیوانات توسط قاچاقچیان حیات وحش خرید و فروش می‌شوند، صدور مجوز از سوی سازمان حفاظت محیط زیست برای استفاده از آن‌ها در منزل شخصیت‌های سریال دراکولا با وجود حیوان‌آزاری‌هایی که در فرآیند دست‌آموز کردن این حیوانات رخ داده، مورد اعتراض فعالان حقوق حیوانات قرار گرفته است.

مدیرکل دفتر حیات وحش سازمان محیط زیست اما در پاسخ به این اعتراضات گفت: همکاران ما حتما با نگاه خاصی مجوزهای لازم را برای این سریال را صادر کرده‌اند و در تمام فرآیند استفاده از این حیوانات نیز در صحنه فیلمبرداری حضور داشته‌اند.

وی افزود: البته ما توقع داریم وقتی از حیات وحش برای ساخت یک سریال استفاده می‌شود، هیچ‌گونه نکته منفی در این خصوص به مخاطب مخابره نشود و ماهیت و مصداق حیوان‌آزاری در این سریال وجود نداشته باشد.

منتظمی در ادامه تاکید کرد: در تیتراژ این سریال نیز تصریح شده است که مجوزهای قانونی مربوط به استفاده از این حیوانات اخذ شده و ما از روابط عمومی این مجموعه درخواست کرده‌ایم که این مساله را در بیانیه‌ای رسمی اعلام کنند تا شائبه‌ای در این زمینه ایجاد نشود.

نمایش حیوانات در سریال مهران مدیری ترویج استفاده از حیات وحش در منزل نیست

اما با وجود این صحبت‌های مدیرکل دفتر حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست، بازهم بسیاری از فعالان حقوق حیوانات معتقدند که با توجه به این که استفاده از حیوانات در ساخت فیلم و سریال به نوعی به قاچاق حیات وحش دامن می‌زند و علاوه بر این، نمایش آن‌ها منجر به ترویج استفاده از حیات وحش در منزل می‌شود، اساسا تنها سازمان دولتی متولی حیات وحش نباید هیچ‌گونه مجوزی برای نمایش حیوانات وحشی به این سریال می‌داد.

متنظمی اما در پاسخ به این انتقادها با بیان این که قطعا استفاده از حیوانات وحشی در سریال‌ها به قاچاق قطعا دامن نمی‌زند، تاکید کرد: همه می‌دانند که گونه هایی مثل ببر، شیر و پلنگ حیواناتی نیستند که کسی بتواند از آنها در منزل نگهداری کند و از این لحاظ، به نظر ما پخش تصاویر مربوط به نگهداری از این حیوانات در منزل، موجب ترویج نگهداری از آنها در محیط غیرانسانی نمی‌شود.

حیوان‌آزاری مربوط به پیش از ساخت سریال مهران مدیری بوده است

نکته دیگر این است که اساسا حیواناتی که در فیلم‌ها و سریال‌ها مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند، با روش‌هایی غیرانسانی دست‌آموز شده‌اند و در فرآیند تربیت این حیوانات به‌وفور موارد حیوان‌آزاری رخ داده است.

مدیرکل دفتر حیات وحش سازمان محیط زیست ضمن تایید این موضوع در توجیه صدور مجوز برای استفاده از حیوانات وحشی در سریال «دراکولا» عنوان کرد: همه می‌دانند که قطعا نمی‌توان از حیوانی که دست آموز نشده و کاملا خصلت وحشی‌گری دارد، برای ساخت فیلم و سریال استفاده کرد.

وی در ادامه تاکید کرد: اگر هم حیوان‌آزاری رخ داده است، مربوط به پیش از ساخت این سریال بوده، چون همکارانی که مجوز این کار را صادر کرده‌اند، در حین فیلمبرداری نیز در صحنه حاضر بوده‌اند و اساسا تمام این فرآیند تحت نظارت همکاران ما بوده است.

نمی‌توان دور استفاده از حیوانات در سریال‌ مهران مدیری خط کشید!

منتظمی در ادامه صحبت‌هایش گفت: اگر نخواهیم از حیوانی که دست‌آموزشده در سریال استفاده کرد، باید به صورت کلی دور استفاده از حیوان در فیلم و سریال را خط بکشیم، این در حالی است که در بسیاری از فیلم و سریال‌های خارجی، از حیوانات استفاده می‌شود و این کار در جهان اتفاقی مرسوم است.

مدیرکل دفتر حیات وحش سازمان محیط زیست تاکید کرد: برای ما مهم است حالا که در این سریال از حیوانات استفاده شده است، این پیام به مخاطب منتقل شود که حیوانات نباید مورد آزار واقع شوند و اساسا این مفهوم در طول سریال وجود داشته باشد که نباید حیوان وحشی در منزل نگهداری شوند.

اما با وجود تمام این صحبت‌های متنظمی، تا اینجا که فقط یک قسمت از سریال «دراکولا» در پلتفورم‌های اینترنتی شبکه نمایش خانگی منتشر شده است، هنوز مخاطب شاهد متنقل شدن چنین پیام‌هایی در این مجموعه نبوده و آنچه بیش از همه نمود پیدا کرده، استفاده ابزاری از حیوانات در تیزر و قسمت اول این سریال بوده است.

مهران مدیری/پخش قسمت اول سریال دراکولا 

در خلاصه داستان سریال دراکولا آمده است که ژاله کبیری همسر جدید کامران کامروا که سه سال است با او ازدواج کرده برای او جشن تولد گرفته و همه آشنایان و دوستان را دعوت کرده تا ثروت خود را برای دیگران به نمایش بگذارد. کامران کامروا هم موسسه خیریه جدیدی برای کودکان کار راه‌اندازی کرده و مانند گذشته به پولشویی مشغول است و مهیار مهرافزون را به استخدام خود درآورده. مهمانی باشکوهی برپاست و ما با دوستان و خانواده جدید کامروا آشنا می‌شویم.

از بازیگران سریال دراکولا میتوان به مهران مدیری، ویشکا آسایش، سیما تیرانداز، گلاره عباسی، محمد بحرانی و نیما شعبان‌نژاد، اندیشه فولادوند، احسان امانی، گلاره دربندی، مرتضی زارع، شکیلا سماواتی، مرجان مومنی، فرنوش نیک اندیش و حامد وکیلی اشاره کرد.

دانلود سریال دراکولا از وبسایت هکس دانلود : جهت دانلود سریال دراکولا میتوانید از طریق سایت هکس دانلود اقدام نمایید. این سریال از ۱ فروردین ۱۴۰۰ وارد شبکه نمایش خانگی خواهد شد و از رسانه هکس دانلود نیز پخش خواهد شد. دراکولا محصولی از فیلم مارکت است که قرار است روزهای یک شنبه ساعت ۲۰ از هکس دانلود پخش شود.

سریال جدید مهران مدیری 

سریال «دراکولا» به کارگردانی و‌ تهیه کنندگی مهران مدیری از روز یک شنبه، یکم فرودین سال ۱۴۰۰ از دو پلتفرم فیلیمو‌ و نماوا پخش خواهد شد.

در این سریال طنز پیمان قاسم‌خانی طراحی و سرپرستی فیلمنامه را برعهده دارد و امیر برادران به عنوان نویسنده مهران مدیری را همراهی می‌کند.

 در خلاصه داستان «دراکولا» آمده است: "ژاله کبیری همسر جدید کامران کامروا که ۳ سال است با او ازدواج کرده برای او جشن تولد گرفته و همه آشنایان و دوستان را دعوت کرده تا ثروت خود را برای دیگران به نمایش بگذارد.کامران کامروا هم موسسه خیریه جدیدی برای کودکان کار راه‌اندازی کرده و مانند گذشته به پولشویی مشغول است و مهیار مهرافزون را به استخدام خود درآورده.مهمانی باشکوهی برپاست و ما با دوستان و خانواده جدید کامروا آشنا می‌شویم."

مهران مدیری

مهران مدیری، ویشکا آسایش، سیما تیرانداز، گلاره عباسی، محمد بحرانی و نیما شعبان‌نژاد، اندیشه فولادوند،احسان امانی، گلاره دربندی، مرتضی زارع، شکیلا سماواتی، مرجان مومنی، فرنوش نیک اندیش و حامد وکیلی در این سریال به ایفای نقش پرداخته‌اند.

«دراکولا» محصولی از فیلم مارکت است که قرار است روزهای یک شنبه ساعت ۲۰ از فیلیمو و نماوا منتشر شود.

مهران مدیری کارگردان و بازیگر معروف سینما و تلویزیون در هجدهمین روز از فروردین ماه سال 1346 در تهران متولد شد. او علاوه بر بازیگری و کارگردانی در زمینه های دیگری مثل خوانندگی، مجری گری، طراحی صحنه و لباس، مجری طرح، صداپیشگی و تهیه کنندگی نیز فعالیت دارد.

آغاز فعالیت هنری مهران مدیری

مهران مدیری بعد از گرفتن دیپلم وارد دانشگاه شد ولی به خاطر علاقه اش به بازیگری دانشگاه را نیمه کاره رها کرد و وارد دنیای هنر شد، او در سال ١٣٦٨ کار در رادیو را آغاز کرد و به مدت شش سال در داستان شب مشغول کار گویندگی بود.  

ورود مهران مدیری به دنیای بازیگری

مدیری در سال 1372 با بازی در مجموعه طنز نوروز 72 وارد عرصه بازیگری شد و توانست به شهرت برسد، این مجموعه طنز در سال 1372 توسط داریوش کاردان ساخته شد و در ایام نوروز روی آنتن تلویزیون رفت و مخاطبان زیادی را به خود جلب کرد. فریبا متخصص، ارژنگ امیرفضلی و مرحوم داوود اسدی از دیگر بازیگران این سریال طنز بودند.  مهران مدیری در همان سال با بازی در فیلم سینمایی دیگه چه خبر بازی در سینما را با فیلمی از تهمینه میلانی تجربه کرد.

مهران مدیری

مهران مدیری در باغ گیلاس

مهران مدیری با بازی در سریال باغ گیلاس اولین نقش جدی اش را در تلویزیون بازی کرد و توانست مورد توجه مخاطبان قرار گیرد، این سریال در سال 1372 ساخته و در سال 1373 از تلویزیون پخش شد و با استقبال خوبی از سوی مردم روبرو شد. داستان باغ گیلاس زندگی دو برادر به نام های محسن با بازی مهران مدیری و امیر با بازی عبدالرضا اکبری را روایت میکند که یک باغ به آن ها به ارث رسیده و بخاطر اختلاف سلیقه در چگونگی استفاده از آن مقابل یکدیگر قرار میگیرند. جمشید مشایخی، نیکو خردمند و دانیال حکیمی از دیگر بازیگران این سریال هستند.

زندگی شخصی مهران مدیری

مهران مدیری از پدر و مادری اراکی در یکی از مناطق جنوبی تهران به نام میدان بروجردی در آسیاب دولاب به دنیا آمده است، مهران فرزند آخر خانواده است و سه برادر بزرگتر از خودش دارد. آقای مدیری سالهاست ازدواج کرده و دارای دو فرزند به نام های شهرزاد و فرهاد میباشد.

 خوانندگی و کنسرت مهران مدیری 

 از بازیگری، طراحی صحنه، کارگردانی، مجری گری، تهیه کنندگی و صداپیشگی مهران مدیری که بگذریم او استعداد شگرفی در خوانندگی دارد و چندین تیتراژ نیر خوانده است

 در مرداد 97 او کنسرت بزرگ خود را در برج میلاد برگزار کرد و تمام هزینه بلیط فروشی انرا برای تهیه شیر خشک کودکان و نوزدان بی بضاعت مناطق محروم خرج کرد

 فیلم های مورد علاقه مهران مدیری 

 فیلم هملت کوزینتسف را چهل دفعه دیدم و ممکن است هشتاد دفعه دیگر هم ببینم، باراباس یکی از فیلم های محبوب من است پاپیون، فیلم کوتاهی درباره عشق را هم دوست دارم.

 شهرزاد و فرهاد؛ فرزندان مهران مدیری 

 مهران مدیری دارای دو فرزند به نام های شهرزاد مدیری و فرهاد مدیری است. فرهاد مدیری که متولد 18 اردیبهشت 1370 است، در هنرستان موسیقی درس خوانده و برای ادامه تحصیل به خارج از ایران رفته است. او هم در چهره و هم در شوخ طبعی به پدرش رفته است. او اهل ورزش های رزمی است و اهل دفاع شخصی؛ با پدرش هم بیلیارد بازی می کند. با هم کنسرت نیز زیاد می روند. فرهاد با اینکه در پشت صحنه برنامه های پدرش زیاد چرخیده اما تنها یک بار در برنامه جنگ 77 جلوی دوربین رفته و نقش بچگی پدرش را بازی کرده است و علاقه چندانی به بازیگری ندارد.

 شهرزاد مدیری فرزند دوم خانواده و متولد 1376 است. او در رشته مد و طراحی لباس درس می خواند و علاقه ای به حرفه بازیگری ندارد اما در حوزه نقاشی و موسیقی نیز فعالیت می کند. شهرزاد مدیری شباهت فوق العاده ای به پدر خود دارد. او پیش از این چندان در رسانه ها حضور نداشت تا اینکه در اکران خصوصی فیلم سینمایی "ساعت 5 عصر" همراه با پدرش در مقابل دوربین عکاسان حضور پیدا کرد. وی به این شکل توانست فعالیت خود در حوزه مد را بر سر زبان ها بیاندازد.

مهران مدیری

 همسر مهران مدیری

همسر مهران مدیری نیز تاکنون در رسانه ای حضور پیدا نکرده است و عکس یا اطلاعات زیادی از او در دست نیست. گفته می شود در حوزه هنر و ادبیات تحصیل کرده، خانه دار است و گاهی برای دل خودش می نویسد. اسم فرهاد را هم مادرش انتخاب کرده و بعد از آن مهران مدیری زیاد از این اسم در شخصیت های تلویزیونی اش استفاده کرده است.

موسیقی در خانه مهران مدیری 

مهران مدیری علاوه بر بازگری و کارگردانی در حوزه موسیقی و خوانندگی نیز وارد شده است. مدیری صدای خوبی دارد و هربار آهنگی بیرون داده مورد استقبال قرار گرفته است. او تیتراژ برخی از کارهای خود مانند دورهمی و باغ مظفر را خودش خوانده است. فرهاد مدیری نیز پیانو می نوازد و گاه برای پدرش ساز می زند تا او بخواند. فرهاد معتقد است پدرش استعداد بی نظیری در موسیقی دارد.

ثروت مهران مدیری

شایعات زیادی مبنی بر ثروت زیاد مدیری وجود دارد. اما واقعیت این است که مهران مدیری شاید به اندازه ای که می گویند ثروتمند نباشد اما دستمزدها و جوایزی که وی برای ساخت و اجرای برنامه هایی چون دورهمی دریافت می کند، مبالغ ناچیزی نبوده و قطعا درآمد بالای وی قابل انکار نیست. برای مثال مجریان ناشناس و کمتر محبوب برای هر اجرای خود دستمزدهای بالایی حدود 5 میلیون دریافت می کنند، بنابراین دور از ذهن نیست که کسی چون مدیری برای هر اجرای خود مبلغی چندین برابر آن را دریافت کند.

آغاز بازی و کارگردانی مهران مدیری مجموعه های طنز

او در همان سال مجموعه طنز پرواز 57 را ساخت و قدم در دنیای کارگردانی گذاشت، این مجموعه تلویزیونی طنز در سال 1372 ساخته و در دهه فجر همان سال از شبکه اول سیما پخش شد. مهران مدیری علاوه بر کارگردانی به عنوان یکی از بازیگران اصلی در این مجموعه حضور داشت، رضا عطاران، نادر سلیمانی و نصرالله رادش از دیگر بازیگران این مجموعه طنز بودند

ممنوع تصویر شدن مهران مدیری 

حذف تصویر مهران مدیری در تیزری از فیلم تهران 1500 در تلویزیون خبر از ممنوع التصویر شدن این بازیگر و کارگردان سینما و تلویزیون را میداد. تهران 1500 به کارگردانی بهرام عظیمی اولین پویانمایی بلند ساخت ایران بود که در نوروز 92 در سینماهای کشور به نمایش درآمد. داستان فیلم درباره اکبر آقا پیرمردی 160 ساله با بازی مهران مدیری است که در سال 1500 هجری زندگی میکند. بهرام رادان، گوهر خیراندیش و هدیه تهرانی از دیگر بازیگران این فیلم هستند.

بازگشت مهران مدیری به تلویزیون

مهران مدیری در سال 1392 به عنوان بهترین بازیگر نقش اول مرد در سریال های برره و مرد هزار چهره انتخاب شد و به همین خاطر بعد از 6 سال دوری از تلویزیون در برنامه 3 ستاره احسان علیخانی حضور پیدا کرد. در این برنامه مهران مدیری درباره بازگشت خود به تلویزیون صحبت کرد و گفت به سه دلیل به تلویزیون برمیگردم:

من فرزند تلویزیون هستم و عمدهٔ زندگیم و همچنین مهمترین آثارم رو در تلویزیون انجام دادم و هیچوقت نمیشه از تلویزیون رفت و برنگشت.

شبکه نمایش خانگی قابل مقایسه با تلویزیون نیست برای اینکه من یک مخاطب 70 میلیونی رو عوض کردم با یک مخاطب 3 میلیونی که این منو آزار داده تو این سال ها.

برای این که احساس می کنم مردم به شدت نیاز دارن به حال خوب، خنده، و به لحظات شاد و این تنها کاریه که از دست من بر می آد و فکر می کنم وقتشه برگردم و این وظیفه رو انجام بدم.

مهران مدیری

فیلم شناسی مهران مدیری

مهران مدیری در سینما:

1372 دیگه چه خبر!؟ دستیار طراح صحنه تهمینه میلانی

1373 دیدار بازیگر محمدرضا هنرمند

1381 توکیو بدون توقف بازیگر/بازیگردان سعید عالم زاده

1386 همیشه پای یک زن در میان است بازیگر کمال تبریزی

1386 دایره زنگی بازیگر پریسا بخت آور

1390 تهران 1500 صدا پیشه بهرام عظیمی

1390 پل چوبی بازیگر مهدی کرم پور

1395 ساعت پنج عصر کارگردان/نویسنده/تهیه کننده/ بازیگر مهران مدیری

1397 ما همه با هم هستیم بازیگر کمال تبریزی

1397 رحمان 1400 بازیگر منوچهر هادی

1398 درخت گردو بازیگر محمدحسین مهدویان

مهران مدیری و محمدرضا گلزار

مهران مدیری و محمدرضا گلزار در نمایی از رحمان 1400

کارهای تلویزیونی مهران مدیری:

1371 مجموعهٔ تلویزیونی مشت های کوچک بازیگر اسماعیل نوری

1371 مجموعهٔ تلویزیونی حکایت ها بازیگر مجتبی یاسینی

1371 مجموعهٔ تلویزیونی پندها و اندرزها بازیگر مجتبی یاسینی

1372 مجموعهٔ تلویزیونی نوروز 72 بازیگر داریوش کاردان

1372 مجموعهٔ تلویزیونی باغ گیلاس بازیگر مجید بهشتی

1372 مجموعهٔ تلویزیونی پرواز 57 بازیگر/کارگردان مهران مدیری

1373 مجموعهٔ تلویزیونی ساعت خوش بازیگر/کارگردان مهران مدیری

1374 مجموعهٔ تلویزیونی سال خوش بازیگر/کارگردان مهران مدیری

1376 مجموعهٔ تلویزیونی نوروز 76بازیگر/کارگردان مهران مدیری

1377 مجموعهٔ تلویزیونی جُنگ 77 بازیگر/کارگردان مهران مدیری

1378 مجموعهٔ تلویزیونی ببخشید شما مجری/کارگردان مهران مدیری

1378 مجموعهٔ تلویزیونی پلاک 14 بازیگر/کارگردان مهران مدیری

1379 مجموعهٔ تلویزیونی نود شب بازیگر/کارگردان مهران مدیری

1380 مجموعهٔ تلویزیونی طنز 80 مجری/تهیه کننده/کارگردان مهران مدیری

1380 مجموعهٔ تلویزیونی دردسر والدین بازیگر مسعود نوابی

1381 مجموعهٔ تلویزیونی پاورچین بازیگر/کارگردان مهران مدیری فرهاد برره

1383–1382 مجموعهٔ تلویزیونی نقطه چین بازیگر/طراح صحنه و لباس/کارگردان مهران مدیری اردلان پشندی

نوروز 1384 مجموعهٔ تلویزیونی جایزه بزرگ بازیگر/کارگردان مهران مدیری بیژن جمالی

نیمه دوم 1384 مجموعهٔ تلویزیونی شب های برره بازیگر/خواننده/کارگردان مهران مدیری شیرفرهاد پایین برره

پاییز 1385 مجموعهٔ تلویزیونی باغ مظفر بازیگر/خواننده/کارگردان مهران مدیری مظفر زرگنده

نوروز 1387 مجموعهٔ تلویزیونی مرد هزارچهره بازیگر/کارگردان/مجری طرح مهران مدیری مسعود شصتچی

نوروز 1388 مجموعهٔ تلویزیونی مرد دوهزارچهره بازیگر/کارگردان مهران مدیری مسعود شصتچی

1393–1394 مجموعهٔ تلویزیونی در حاشیه بازیگر/کارگردان/طراح صحنه و لباس/طراح مهران مدیری دکتر سهراب کاشف

1394 مجموعهٔ تلویزیونی در حاشیه 2 بازیگر/کارگردان/طراح صحنه و لباس/طراح مهران مدیری

1395–1399 مجموعه دورهمی کارگردان/مجری/خواننده مهران مدیری

مهران مدیری

فعالیت مهران مدیری در شبکه خانگی:

1385 سریال گنج مظفر بازیگر/کارگردان مهران مدیری مظفرخان/راوی

1387 بمب خنده (غیررسمی) بازیگر/کارگردان مهران مدیری

1388–1391 سریال قهوه تلخ بازیگر/خواننده/کارگردان مهران مدیری بلوتوس کبیر

1391 سریال قلب یخی (فصل سوم) بازیگر سامان مقدم مهران

1391 سریال ویلای من بازیگر/کارگردان/طراح صحنه و لباس/تهیه کننده مهران مدیری ارسلان مشکات

1392 سریال شوخی کردم…! بازیگر/کارگردان/مجری/طراح صحنه و لباس/تهیه کننده مهران مدیری

1394 سریال عطسه بازیگر/کارگردان مهران مدیری

1397 سریال هیولا بازیگر/کارگردان مهران مدیری کامران کامروا

1398 مجموعه شب نشینی کارگردان مهران مدیری

مهران مدیری، پیمان قاسمخانی و فرهاد اصلانی

مهران مدیری، پیمان قاسمخانی و فرهاد اصلانی در سریال هیولا

مهران مدیری در تئاتر:

خرگوش  1353

شوخی  1356

تلگراف  1358

پلنگ نادان  1362

یک طنز و یک غم آوا  1364

ساعت عمو اسکندر 1366

آرسنال  1367

پانسیون  1368

سیمرغ  1369

هملت  1370

واسکودوگاما  1371

موشها و آدمها  1371

کیسه بوکس  1371

فعالیت موسیقی مهران مدیری:

کاست برای کودکان بازیگر، کارگردان بهروز غریب پور 1372

کاست دلتنگی ها دکلمه اشعار هاتف علیمردانی 1378

آلبوم از روی سادگی دو راهی موسیقی بابک بیات و فردین خلعتبری 1379

مسافر

پنجره

رقص ایرانی

صبح عید

ترانه کو

ستارهٔ گمشده

گل آرزو

خوانندگی تیتراژ فیلم هم نفس موسیقی فردین خلعتبری 1382

خوانندگی تیتراژ سریال مهر و ماه موسیقی فردین خلعتبری 1383

خوانندگی تیتراژ سریال شب های برره موسیقی بهرام دهقانیار 1384

خوانندگی تیتراژ سریال باغ مظفر موسیقی بهرام دهقانیار 1385

خوانندگی تک آهنگ در آلبوم دارکوب موسیقی گروه دارکوب 1389

خوانندگی تیتراژ سریال قهوه تلخ موسیقی بهرام دهقانیار 1389

خوانندگی تیتراژ سری جدید سریال قهوه تلخ موسیقی بهرام دهقانیار 1391

خوانندگی تیتراژ برنامه دورهمی شعر از حافظ و موسیقی مهیار علیزاده 1394

خوانندگی تیتراژ سریال زعفرانی شعر از مولانا و موسیقی مهیار علیزاده 1394

مهران مدیری در سال 1379 آلبوم «از روی سادگی» را با موسیقی بابک بیات و فردین خلعتبری منتشر کرد و پس از آن موفق به برگزاری چند اجرای زنده هم شد. تیتراژ فیلم سینمایی «هم نفس» و سریال های «شب های برره»، «باغ مظفر»، «قهوه تلخ» و «زعفرانی» از جمله فعالیت های مدیری طی سال های اخیر در عرصه خوانندگی بوده است. او یک قطعه را هم در آلبوم گروه «دارکوب» اجرا کرد که سال 1389 منتشر شد.

مهران مدیری بعد از سال ها در روز چهارشنبه 31 مرداد و 1 شهریور 1397 در برج میلاد کنسرتی به اسپانسری اپلیکیشن موسیقی آوادیو از اول مارکت برگزار کرد.

جوایز و افتخارات مهران مدیری:

طوطی طلایی بهترین بازیگر، 1353، برای تئاتر خرگوش

کاندیدای بهترین کارگردانی، 1375، برای ساعت خوش

بهترین بازیگر و کارگردان، 1377، برای مجموعه 77 از جشن برترین های شبکه 3

بهترین بازیگر و کارگردان، 1378، برای مجموعه ببخشید شما از جشن برترین های شبکه 3

تندیس حافظ بهترین بازیگر کمدی تلویزیون برای سریال پاورچین از هفتمین جشن سینمایی تلویزیونی دنیای تصویر-1382

بهترین کارگردان طنز، 1384، جشن برترین های شبکه 3

تندیس حافظ بهترین بازیگر مرد کمدی تلویزیون (به صورت مشترک با سیامک انصاری) برای مجموعه شب های برره از نهمین جشن سینمایی تلویزیونی دنیای تصویر-1385

تندیس حافظ بهترین ترانه مجموعه و فیلم سینمایی برای مجموعه باغ مظفر از دهمین جشن سینمایی ـ تلویزیونی دنیای تصویر- 1386

نامزد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از بیست و ششمین جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم همیشه پای یک زن در میان است – 1386 

تندیس حافظ بهترین بازیگر مرد کمدی تلویزیون برای مجموعه های مرد دو هزار چهره و قهوه تلخ - 1390

دکتری افتخاری دانشگاه امریکن لیبرتی لس آنجلس - 21 تیرماه 1390 (12 ژوئن 2011) (مدیری به خاطرِ ضبط مجموعه قهوه تلخ نتوانست در این مراسم حضور پیدا کند. رونالد برینر به نمایندگی از مهران مدیری این مدرک را دریافت کرد و حمید سلطانی آن را در ایران به مدیری رساند.

تندیس حافظ بهترین چهره تلویزیونی برای برنامه دورهمی-1395

تندیس حافظ بهترین چهره تلویزیونی برای برنامه دورهمی-1396

بهترین مجری مرد سال-1395

تندیس بهترین مجری تلویزیون در جشنوارهٔ سین سیما برای برنامه دورهمی- نوروز 1397

تندیس حافظ بهترین چهرهٔ تلویزیونی برای برنامه دورهمی - 1397

تندیس حافظ بهترین چهرهٔ تلویزیونی برای برنامه دورهمی - 1397

تندیس حافظ بهترین کارگردان تلویزیونی برای سریال هیولا - 1399

تندیس حافظ بهترین سریال تلویزیونی (هیولا) - 1399

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار