کد خبر : 1385 / /
/

ساسی مانکن خطاب به علیخانی نوشت: تو به جای تیکه انداختن به من روی آنتن صدا و سیما، کاش توضیح می‌دادی یک مجری ساده! با چه دستمزدی الان شده تهیه کننده‌ی سیما؟

ساسان حیدری یافته متولد۲۰ آبان ۱۳۶۷ معروف به ساسی که پیش‌تر با نام ساسی مانکن شناخته می‌شد.ساسی مانکن خوانندهٔ و ترانه‌سرا، موسیقی پاپ و‌ رپ اهل ایران است.رویترز ساسی مانکن را در سال ۱۳۸۸ به عنوان یکی از محبوب‌ترین خوانندگان زیرزمینی ایران توصیف کرده‌است.ساسی مانکن با انتشار آهنگ جدیدش در فضای مجازی جنجالی جدید به پا کرد.آخرین خبرهای مرتبط با ساسی مانکن را در سایت خبرآزاد بخوانید.

علیخانی در برنامه عصر جدید در توضیح اجرای مبین درپور (خواننده کم سن و سال)، کنایه‌ای به یکی از موزیک ویدئوهای غیر اخلاقی و دارای بار منفی آموزشی از ساسی مانکن، خواننده لس آنجلسی زد و گفت: به جای پذیرفتن توصیه اول اینستا بعد کتاب، پرداختن به موسیقی نواحی و اصیل ما، ما باید از مبین تشکر کنیم و ممنون و منت دار مبین عزیز باشیم.

خواننده آنور آبی که خطاب سخنان علیخانی بود اما ساعتی بعد در پاسخ به علیخانی در شبکه اجتماعی اینستاگرام چنین نوشت: تو به جای تیکه انداختن به من روی آنتن صدا و سیما، کاش توضیح می‌دادی یک مجری ساده! با چه دستمزدی الان شده تهیه کننده‌ی سیما؟ بگو که بقیه مجری‌ها هم بدونن!

احسان علیخانی متولد ۱۵ آبان ۱۳۵۸ در تهران و ساکن خیابان هروی است. او فارغ التحصیل رشته مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران بوده و ۲ خواهر و یک برادر دارد.

علی نیک‌طبع، وکیل دادگستری با بیان توضیحاتی درباره این شکایت، با اظهار اینکه شادی حق مسلم هر انسانی است و هیچ کس با نفس آن مشکل ندارد، گفت: مشکل آنجایی ظهور و بروز می‌کند که عده‌ای اعمال امثال آقای مشهور به ساسی این حق را وسیله‌ای برای رسیدن به اهداف نادرست خود قرار می‌دهند.

وی تأکید کرد: وقتی ما در پرونده های کیفری وکالت متهمی را به عهده داریم و ناخودآگاه کاملاً درگیر پرونده می‌شویم و به طبع این کسوت، بیشتر با جزئیات زندگی متهم آشنا می‌شویم می‌بینیم بسیاری از مجرمین علی‌الخصوص مجرمین برخی جرائم خاص، دلیل و منشأ اصلی مرتکب شدن به فلان جرم، به وضعیت دوران کودکی و نوجوانی آنها برمی‌گردد و اینطور نیست که در بزرگسالی به صورت دفعتاً واحده و بدون مقدمه، شخصی تصمیم به ارتکاب جرم بگیرد.

این وکیل ادامه داد: قانون گذار هم در این خصوص کاملاً قاطعانه عمل کرده است تا حدی که می‌تواند مرتکب به ۱۰ سال حبس محکوم شود و حتی اگر شرایط دیگری هم داشته باشد می‌تواند عنوان افساد فی‌الارض را داشته که البته تشخیص ارکان مادی و معنوی جرم با مقام قضائی است. سطح انتشار و گستردگی عمل فاسد، سازمان یافته بودن یا نبودن و موارد دیگر می‌تواند در این موضوع تأثیر حقوقی گذارد.

شکایت از ساسی مانکن در دادسرا

ساسی مانکن

نیک‌طبع ادامه داد: نکته قابل توجه اینکه برخلاف تصور بسیاری از مردم نه‌تنها این سخت‌گیری مخصوص کشور ما نیست بلکه شدت و حساسیت قوانین بسیاری از کشورهای غربی در خصوص موضوع ترویج فساد بین کودکان و نوجوانان (به‌ طور کلی افراد زیر ۱۸ سال) اگر به مراتب سخت‌گیرانه‌تر از ما نباشد، کمتر هم نیست.

این وکیل همچنین با اظهار اینکه استفاده و نمایش خارج از قانون بازیگر معروف فیلم‌های مبتذل، ترویج و ترغیب به فساد به صورت مستمر بسیار مشکوک است، گفت: مسلماً این موارد می‌تواند در تصمیم مقام محترم قضایی تأثیر گذارد.

محمد گلعذار، دیگر وکیل دادگستری که شکایتی علیه ساسان حیدری به ثبت رسانده است، گفت: علت و انگیزه اصلی طرح این پرونده در وهله اول مخدوش کردن عمدی تربیت کودکان و نوجوانان توسط آقای ساسان حیدری ملقب به ساسی مانکن است؛ هرچند می‌تواند دارای تالی فاسد برای عموم افراد جامعه باشد.

وی افزود: در امور و پرونده‌های کیفری زمانی که می‌خواهیم وقوع یک جرم را مورد بررسی قرار دهیم، صرفاً به انجام شدن یا نشدن یک عمل توجه نمی‌شود بلکه با دقت به سابقه طرف در مورد آن اتهام، انگیزه متهم، برنامه‌ریزی شده بودن یا آنی و بر حسب خطا بودن و موارد دیگر بررسی می‌شود تا در تشخیص ارتکاب جرم و میزان مجازات تشخیص درستی صورت بپذیرد.

گلعذار ادامه داد: در خصوص این موضوع و موزیک ویدئو پخش شده و خواننده آن هم همانطور که ملاحظه می‌شود؛ متهم از قبل دقیقاً سابقه ترویج فساد و ترغیب کودکان و نوجوانان به اعمال خلاف قانون همچون استعمال مشروبات الکلی و یا ترغیب به انجام اعمال منافی عفت را دارد که این به روشنی مشخص کننده این است که نامبرده دقیقاً درباره این موضوع دارای هدف است.

این وکیل افزود: همانطور که ملاحظه می‌شود هر آهنگ این خواننده با تبلیغات وسیع و حمایت عده‌ای از صاحبان سرمایه به کیفیتی به یک‌باره منتشر می‌شود که تیتر یک فضای مجازی شود. این امر خود به خود بر مشکوک بودن کلیت این جریان می‌فزاید و البته این قبیل ابعاد موضوع در این پرونده بررسی شده و نیز جنبه‌های مشابه دیگر بررسی خواهد شد.

وی در پایان گفت: قانونگذار جرائمی از این دست را پیش‌بینی کرده و در بند (ب) از ماده ۶۳۹ از قانون تعزیرات و مجازات‌های بازدارنده مصوب ۱۳۷۵ آن را جرم شناخته و مجازات سنگینی که یک تا ده سال حبس است برای آن تعیین کرده است.

ساسی مانکن/بهمن بابازاده در توییتر خود نوشت:

محسن و بهروز منوچهری (man brothers) که تولید موزیک ویدئو و تیزر آهنگ «تهران توکیو» ساسی را بر عهده داشتند، در منزل شخصی شان در خیابان قدوسی شیراز بازداشت شدند. آنها با نام هنری «آریو و اهورا» در ایران فعالیت می‌کنند

ساسی مانکن

ساسی مانکن/با دابسمش‌سازان برخورد می‌کنیم

 دادسرای ارشاد تهران اعلام کرد: در پی وصول گزارش‌های متعدد مبنی بر اظهار نگرانی گسترده مردم درباره انتشار ویدئویی سخیف و هنجارشکن از سوی یک خواننده خارج‌نشین، این مرجع قضائی متعهد می‌شود در صورت انتشار موزیک ویدئوی کامل ساسان حیدری ملقب به ساسی، ضمن اقدام قانونی برای پیگرد قضائی نامبرده در مراجع بین‌المللی، برخورد با همکاران، کمک‌کنندگان و ارسال‌کنندگان دابسمش به این فرد در داخل کشور نیز به اتهام تشویش اذهان عمومی،  کمک به اشاعه فحشا، تزویج بی بندوباری و کمک به در معرض آسیب قرار دادن کودکان و نوجوانان، در دستور کار قرار گیرد.

ساسی مانکن

دادسرای ارشاد به مردم شریف و نگران ایران، اطمینان خاطر می‌دهد بنا بر رسالت قانونی خود در صیانت از آرامش روانی و امنیت اخلاقی آنها از هیچ اقدام و تلاشی فروگذار نکند.

این اطلاعیه همچنین از برخورد با باند سازنده موزیک ویدئوهای مستهجن و نزدیک به سایت‌های قمار و شرط‌بندی ساسی خبر داده است.

بیوگرافی ساسی مانکن

ساسی با نام اصلی ساسان یافته متولد اهواز می باشد.تنها یک خواهر بزرگتر از خود دارد و تا مقطع اول راهنمایی در اهواز زندگی می کردند سپس به کرج، جایی که مادر بزرگ و عموهایش بودند نقل مکان کردند

شروع موسیقی ساسی مانکن

علاقه اش به موسیقی و خواندن از زمان دبستان در وجودش شکل گرفت، می گوید از اول با صدایش خیلی حال می کرده و دوست داشته در هر جمعی بخواند

گذشت تا اینکه سال 1383 وقتی 16 ساله بود بصورت جدی موسیقی را با آهنگ داف شروع کرد که بیت این آهنگ را از طریق اینترنت دانلود کرده بود

خروج ساسی مانکن از ایران

سال 1390 در 23 سالگی ایران رو به مقصد مالزی ترک کرد و تقریبا دو سال آنجا زندگی کرد، سپس مدتی در ترکیه و دبی بود و حالا مقیم انگلستان است

ازدواج ساسی مانکن 

ساسی مانکن در زمستان 1398 وقتی 31 ساله بود برعکس بسیاری از هنرمندان ازدواج کرد او با عشق خود بیتا زندگی مشترکش را آغاز کرده است

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.