کد خبر : 2940 / /
/

عکسی از گوهر خیراندیش در کنار پسرش مشاهده می کنید

اخبار ورزشی:

گوهر خیراندیش متولد ۱ شهریور ۱۳۳۳ در شیراز است.گوهر خیراندیش دارای مدرک کارشناسی بازیگری و کارگردانی تئاتر از دانشکده هنرهای زیبا است.گوهر خیراندیش بازیگر و مدرس بازیگری در سینما، تئاتر، تلویزیون و گوینده رادیو است. گوهر خیراندیش بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان از ابتلای خود به بیماری کرونا خبر داد و هم اکنون از بیمارستان مرخص شد. آخرین خبرهای به گوهر خیراندیش را در سایت خبرآزاد دنبال کنید.

 

مصاحبه گوهر خیراندیش درباره رقص

 

 

ناگفته های گوهر خیراندیش درباره علی انصاریان 

گوهرخیراندیش بازیگر سینما،تئاتر و تلویزیون کشورمان که مدتی قبل به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان بستری شده بود پس از ترخیص و بهبود وضعیت جسمانی با انتشار پستی برای علی انصاریان اینطور نوشت:

سلام عزیزانم ...

آه...

علی جانم دنیا را میبینی تنِ جوانانِ عزیزمان بخصوص تو که سالم و ورزشکار بودی دربین ما نباشد ودر خاک آرمیده باشد ؛ انوقت منِ پیرزن زنده بمانم ...

پیغام ۱۶ روز قبل از مرگت جگرم را سوزاند.

و اینکه دوست داشتی مرا « پدر» صدا کنی !!

نه هنوز با رفتن شما عزیزان نمیشود کنار آمد . خدایا به بازماندگانِ این عزیزان صبر عطا کند.

 

گوهر خیراندیش

درخواست گوهر خیراندیش از مردم 

 

 

 

خواهش میکنم وقتی دچار کرونا میشوید حتماً قبل از آنکه دیر بشود و « ریه« ها را درگیر کند به بیمارستان بروید و دستورات لازم را از پزشکان بیمارستان بگیرید . بعد از فیلمبرداری کمی احساس سرماخوردگی داشتم فکر میکردم میتوانم توی خونه از پسش برمیام نشد کم اشتهایی استخوان درد شدید استفراغ تب و لرز شدید ۴ روز دیر به بیمارستان آمدم و متاسفانه ریه ام درگیر این « کرونای » لعنتی شد .

لطفاً مرا دعا کنید تااز رنج این سرفه های بی امان و بی حالی وکم نفسی نجات پیدا کنم . و از بیمارستان بیرون بیام تا صحنه های پایانی سریال « خوب ، بد جلف را برایتان به پایان برسانم. من فقط با عشق شما زنده ام و از تمام دوستانم و‌مردم نازنینم که در این مدت مرا مورد مهر بیش از حد قرار داده اند ممنون و سپاسگزارم . کاش از روز اول به توصیه دوستان نزدیکم گوش میدادم .اگر از روز اول بستری شده بودم و تحت مراقبت این اتفاق برایم نمی افتاد . بیشترین مرگ و میر از این بیماری دیر و یا نرفتن به بیمارستان است . که متاسفانه اگر «میناوند » عزیز زودتر به بیمارستان آمده بود شایدچنین نمیشد

 

گوهر خیراندیش که از چند روز قبل به دلیل کرونا در بیمارستان بستری بود در یک پیام ویدئویی از بهبود حال خود خبر داد و از مردم خواهش کرد که پروتکل‌ها را رعایت کنند .این بازیگر پس از بهبودی از کرونا برای مرحوم انصاریان و مرحوم میناوند در بیمارستان در ویدیویی ناراحتی خودش را ابراز کرد.

این تهیه‌کننده سینما درباره وضعیت جسمانی گوهر خیراندیش که این روزها به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری است، به ایسنا گفت: خوشبختانه حال ایشان از نظر ریه و شرایط تنفس بهتر است و سرفه‌هایشان نیز تا حدودی زیادی بهبود پیدا کرده است.

او ادامه داد: البته از دو روز پیش ایشان دچار تب شده ولی طی صحبتی که با پزشک و پرستارشان داشتیم، جای نگرانی نیست زیرا بازگشت تب در برخی از بیماران کرونایی جزو روند بیماری است به طوری که چند روز بعد از قطع کامل تب، بیمار بار دیگر دچار این عارضه می‌شود و حتی ممکن است بعد از بهبودی کامل، هر از گاهی این اتفاق بیفتد ولی به تدریج فاصله بازگشت تب، بیشتر خواهد شد. همچنانکه برخی از بهبود یافتگان هم هر از چندی دچار سرفه می‌شوند. ظاهرا نشانه‌های مختلف کرونا بعد از بهبودی کامل، ممکن است گاهی اوقات بازگردد ولی آن گونه که پزشک ایشان گفته‌اند، جای نگرانی نیست.

گوهر خیراندیش

او اضافه کرد: خانم خیراندیش همچنان در بیمارستان تحت درمان هستند و به تازگی داروهای دیگری برای قطع تب ایشان تجویز شده تا روند بهبودی‌شان زودتر طی شود. 

گوهر خیراندیش چند روزی است که به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری و تحت درمان است

به گفته دوستانش از جمله عباس یاری، منتقد سینما و دبیر تحریریه مجله «فیلم» و بیتا منصوری، تهیه کننده سینما، این بازیگر که مشغول بازی در یک پروژه تصویری بوده، پس از ابتلا به کرونا دیر به بیمارستان مراجعه کرده و همین تاخیر سبب شده که چهل درصد ریه او درگیر کرونا شود ولی خوشبختانه در حال حاضر وضعیت ریه و شرایط تنفسی‌اش بهتر شده است.

گوهر خیراندیش

حرف های جنجالی گوهر خیراندیش در بیمارستان

 گوهر خیراندیش بازیگر پیشکسوت کشورمان چندروزی است به دلیل ابتلا به بیماری کرونا راهی بیمارستان شده است. به تازگی امید اسماعیل خانی پسر این بازیگر قدیمی فیلمی از مادرش منتشر کرده که حاکی از بهبود نسبتی وضعیت بیماری اش است.

گوهر خیراندیش در این فیلم می گوید: خوشبختانه حالم بهتر از روزهای قبل ا ست

وضعیت سلامتی گوهر خیراندیش از زبان دخترش

 آزاده اسماعیل خانی بازیگر سینما و تلویزیون درباره وضعیت جسمانی گوهر خیراندیش گفت: چند روز پیش مادرم متوجه شد که مشکوک به کرونا است؛ چراکه با کاهش میزان ضربان قلب، فشار، اکسیژن خون مواجه شد. پس از تماس با پزشک برای مراقبت های بیشتر مادر در بیمارستان بستری شد. وی دوست نداشت، کسی از وی مراقب کند.

وی در ادامه از بستری شدن گوهر خیر اندیش در بیمارستان نیکان خبر داد ‌و گفت: خوشبختانه حال مادرم خوب است و پزشک معالج این شرایط را به دلیل استرس و ترس از کرونا اعلام کرد. استرس‌، هیجان، فکر کردن به کرونا سیستم ایمنی را پایین می آورد.

این بازیگر سینما افزود: متاسفانه به اندازه کافی شرایط اقتصادی سخت است، پس نباید به مسائل حاشیه ای کرونا دامن بزنیم و بیشتر انرژی مثبت و امیدآفرینی را ترویج دهیم. از جامعه فرهنگی و هنری انتظار می رود در این شرایط سخت از هنر مدد گرفته و حال خوب را منتقل کنند. از طرفی رسانه ها نیز بیشتر به نشر اخبار امیددهنده پرداخته و مردم نیز اخبار زرد و بی محتوا را دنبال نکنند.

گوهر خیراندیش

پیام گوهر خیراندیش به مردم 

وی اظهار کرد: دوران کرونا بهترین فرصت است که مغز خود را تقویت کنیم. به دنبال کارهای عقب افتاده خود باشیم. توانستم در دوران کرونا در خانه ورزش کردن را ادامه بدهم و از این اتفاق بسیار روحیه گرفتم.

بازیگر کلاه پهلوی عنوان کرد: شرایط برای همه سخت است باید در کنار هم باشیم و کمک کردن به یکدیگر را فراموش نکنیم. حتی اینکه بتوانیم لبخندی بر لب ها بنشانیم و روحیه مثبت را تقویت کنیم امید بخش است.

اسماعیل خانی درباره خلاقیت سعید آقا خانی گفت: تصاویری از سریال نون خ سعید آقاخانی دیدم که با ماسک کار می کنند و بسیار جذاب و جالب بود. نیاز داریم چنین کارهایی در ایام کرونا بیشتر تولید شود و کار هنری هم نیاز به خلاقیت دارد.

گوهر خیراندیش هم اعلام کرد که به کرونا مبتلا شده است.

او در اینستاگرام نوشت: «جمشید عزیز، من که می‌دانم کرونا را شکست می‌دهم. اگر رفتنی در کار بود که می‌دانم نیست، خودت مواظب نوه‌ها و فرزندانمان باش.»

گوهر خیراندیش

بیوگرافی گوهر خیراندیش

نام: گوهر 

نام خانوادگی: خیراندیش

تاریخ تولد: 1333/6/1

محل تولد: شیراز

تحصیلات: کارشناسی بازیگری و کارگردانی تئاتر

گوهر خیراندیش در اول شهریور ماه سال 1333 در شیراز متولد شد. او دارای مدرک کارشناسی بازیگری و کارگردانی تئاتر از دانشکده هنرهای زیبا میباشد.

زندگی شخصی گوهر خیراندیش

گوهر خیراندیش فعالیت هنری خود را از سال 1349 و در دوران دبیرستان با گروه تئاتر در شیراز آغاز کرد. در همین سال بود که با جمشید اسماعیل خانی آشنا شد که این آشنایی منجر به ازدواج این دو گشت.

جمشید اسماعیل خانی در سال 1329 در فرگ از توابع داراب متولد شد و در سال 1381 فوت کرد.  بازی در تئاتر را سال 1349 تجربه کرد. همچنین آغاز بازی در سینما از سال 1368 با فیلم «زیر بام های شهر» به کارگردانی اصغر هاشمی بود.

حاصل ازدواج گوهر خیراندیش و جمشید اسماعیل خانی یک پسر و دو دختر به نام های امید، آزاده و آناهیتا بود.

گوهر خیراندیش

خیراندیش سپس بازی را در سینما، تئاتر و تلویزیون ادامه می دهد. او با فیلم روزهای انتظار فعالیتش را در سینما آغاز کرد و با فیلم بانو خوش درخشید. گوهر خیراندیش همیشه در نقش های متفاوت ظاهر شده است. وی همچنین چندین سال در برنامه صدای عبرت شبکه سراسری رادیو به فعالیت مشغول است.

او یکی از اساتید ثابت کانون سینماگران جوان است و همچنین سابقه برگزاری کارگاه آموزشی در چند دانشگاه معتبر آمریکا را دارد.

جوایز و افتخارات گوهر خیراندیش

   برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم رسم عاشق کشی (بیست و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر بهمن 1382)

    برنده دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم ارتفاع پست (بیستمین دوره جشنواره فیلم فجر، 1381)

    برنده تندیس زرین بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای فیلم دعوت (دوازدهمین جشن خانه سینما، 1387)

    برنده تندیس زرین بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای فیلم دنیا (هفتمین جشن خانه سینما، 1382)

    برنده تندیس زرین بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای فیلم واکنش پنجم (هفتمین جشن خانه سینما، 1382)

    بهترین بازیگر نقش مکمل زن سال برای فیلم ارتفاع پست (هفدهمین دوره منتخب نویسندگان و منتقدان، 1381)

    نامزد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر زن برای فیلم واکنش پنجم (بیست ویکمین جشنواره فیلم فجر، 1381)

    نامزد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای فیلم جنگجوی پیروز (هفدهمین جشنواره فیلم فجر، 1377)

گوهر خیراندیش

 نامزد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای فیلم چهره (چهاردهمین جشنواره فیلم فجر، 1374)

 نامزد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای فیلم زیر بام های شهر (هشتمین جشنواره فیلم فجر، 1368

 نامزد تندیس زرین بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای فیلم ارتفاع پست (ششمین جشن خانه سینما، 1381)

 فیلم شناسی گوهر خیراندیش 

1396 دیوار به دیوار 2 

1396 خنداننده شو داور

1395 دیواربه دیوار 

1394–1395 معمای شاه 

1394 دورهمی مهمان برنامه

1393 خندوانه مهمان برنامه 

1392–1393 ما فرشته نیستیم

1392 مادر

1391–1392 کلاه پهلوی 

1391 دختران حوا 

1391 علفزار

1390 ناز و نیاز

1389–1390 ستایش

1389 توطئه فامیلی

1389 بچه ها نگاه می کنند

1389 همچون سرو

1383–1388 مختارنامه

1387–1388 جستجوگران

1387 اشک ها و لبخندها

1387 تله فیلم یک بام و دو هوا

1387 تله فیلم دست راست من

1386 میوه ممنوعه 

1385 تله فیلم خواستگار محترم

1385 تله تئاتر دلاله

1381–1382 جزیره جادو 

1380–1381 سفر سبز 

1379 خانه ما

1379 همسایه ها

1377 چشم به راه 

1377 میعاد در سپیده دم 

1377 ماجراهای خانواده تمدن

1375–1376 سیاه، سفید، خاکستری

1374 آشپزباشی و قبله عالم 

1374 بی بی یون

1374 دو پنجره 

1374 زیر گنبد کبود 

1373 حباب

1371 روزگار وصل

1370–1371 روزی روزگاری

1367 تله تئاتر 

1366 سایه های بلند 

1366 این شرح بی نهایت

1365 مدرس 

1365 تله تئاتر مستأجر جدید

1364 آئینه بازیگر غلامحسین لطفی شبکه 1

فیلم های گوهر خیراندیش در شبکه خانگی

1393 عموجان هیتلر 

1391 ساخت ایران

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.