کد خبر : 692 / /
/

درخشان نیا گفت: براساس تفاهم نامه‌ای که بین دستگاه‌های مرتبط صورت گرفته مقرر شده است، چاپخانه دولتی ماهانه یک میلیون کارت در اختیار سازمان ثبت احوال قرار دهد.

 

رئیس سازمان ثبت احوال کشور اعلام کرد: از ۹۵ درصد واجدان شرایط دریافت کارت هوشمند ملی نزدیک به ۵۰ میلیون نفر معادل ۸۵ درصد کارت خود را دریافت کرده اند.

حمید درخشان نیا با اشاره به اینکه با تکمیل نام نویسی افراد پایگاه اطلاعاتی جمعیت کشور به عنوان بزرگترین پایگاه داده‌ای کشور در حال تکمیل است، اظهارداشت: با نهایی شده نام نویسی افراد بهره برداری از کارت ملی آغاز شده است و بیشتر دستگاه‌ها و بانک‌ها به صورت الکترونیکی و برخط از مزایای آن بهره می‌برند.

وی به افتتاح طرحی مشترک با سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اشاره کرد و گفت: براساس این طرح، افراد برای امضای اسناد مالکیت در دفاتر اسناد رسمی سراسر کشور می‌توانند با بهره گیری از کارت هوشمند ملی کار انتقال اسناد را انجام دهند. با این روش اثر انگشت موجود در کارت با اثر انگشت متقاضی به صورت برخط مطابقت داده و هویت فرد امضا کننده تصدیق می‌شود که با این اقدام دیگر شاهد ارتکاب تخلف جعل امضای اسناد نخواهیم بود.

n00057736-b

رئیس سازمان ثبت احوال کشور تصریح کرد: در مراحل پایانی صدور کارت هوشمند ملی متاسفانه با مشکلات ناشی از تحریم‌ها مواجه شدیم، اما این تحریم‌های ظالمانه مانع ازفعالیت ما نشد و در عین حال باعث شد به خود اتکایی برسیم و از سال‌های گذشته کار بومی سازی تولید کارت هوشمند ملی را آغاز کردیم، البته ظرفیت تولید کارت با نیاز‌های سازمان برابر نیست.

درخشان نیا افزود: سازمان ثبت احوال توانایی صدور دو و نیم میلیون کارت هوشمند ملی را در ماه دارد، اما چاپخانه دولتی که متولی تولید کارت است تا کنون موفق به تولید این میزان کارت نبوده است، اما به دستور رئیس جمهور و تامین اعتبار لازم به زودی شاهد تحویل کارت به هموطنانمان خواهیم بود.

وی گفت: کل واجدان شرایط کارت هوشمند ملی ۶۲ میلیون نفر است که تاکنون ۵۰ میلیون نفر کارت خود را دریافت و ۵۹ میلیون نفر نیز فرآیند ثبت نام را تکمیل کرده اند، بنابراین ۹ میلیون نفر در صف انتظار دریافت کارت هوشمند ملی هستند.

وی افزود: براساس تفاهم نامه‌ای که بین دستگاه‌های مرتبط صورت گرفته مقرر شده است، چاپخانه دولتی ماهانه یک میلیون کارت در اختیار سازمان ثبت احوال قرار دهد.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور تاکید کرد: البته افرادی که نام نویسی کرده اند و تاکنون کارت خود را دریافت نکرده اند، با هیچ مشکلی مواجه نخواهند شد، زیرا با اقدامات انجام شده، این افراد در مراجعه به هر اداره یا دستگاهی با سریال شناسنامه شان می‌توانند کار‌های خود را به صورت کامل انجام دهند و خدمت رسانی به آن‌ها بدون هیچ مشکلی صورت می‌پذیرد.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار