کد خبر : 106 / /
/

بر اساس مطالعات انجام شده ظاهرا هوش مصنوعی می‌تواند به طور کامل با ویروس کرونا مقابله کند.

 

از زمان شیوع ویروس کرونا در جهان، تقریبا تمامی مراکز بهداشتی به دنبال راهی برای مبارزه با این ویروس هستند. در این میان اورژانس بهداشت جهانی اعلام کرده که این سازمان در حال جست‌وجو برای پیدا کردن فناوری‌های جدیدی است تا از این طریق بتوان با ویروس کرونا مقابله کند و از شیوع بیشتر این ویروس در جهان جلوگیری کند. بر اساس اعلام این سازمان جهانی، هوش مصنوعی می‌تواند کمک بسیار بزرگی به آنها کند، برای مثال هوش مصنوعی می‌تواند بیماران بسیار آلوده را شناسایی کند و برای کنترل آنها راه‌حلی ارائه دهد.

علاوه بر این هوش مصنوعی می‌تواند با تجزیه و تحلیل داده‌های بیماران، خطر مرگ آنها را پیش‌بینی کند. از دیگر امکانات هوش مصنوعی می‌توان به کمک‌های پزشکی، غربالگری جمعیت، ارائه پیشنهاد درباره نحوه کنترل عفونت و اطلاع رسانی پزشکی در این رابطه اشاره کرد.

به تازگی نیز یکی از داروسازان برتر جهانی اعلام کرده است که یکی از مهم‌ترین راه‌ها برای ساخت داروی جدید، استفاده از داروهای قدیمی است، هوش مصنوعی نیز می‌تواند با استفاده از این موضوع روی داروهای قدیمی کار کرده تا بتواند داروی جدید را به‌دست آورد. علاوه بر این هوش مصنوعی می‌تواند با اتصال به دستگاه‌های MRI به طور دقیق وضعیت بدن بیمار و مناطق آلوده بدن وی را تشخیص داده و از این طریق برای درمان آن راهی پیشنهاد کند.

1582961518-8-4-7

درحال‌حاضر بخش بسیار کمی از ظرفیت هوش مصنوعی برای درمان ویروس کرونا مورد استفاده قرار گرفته است که آن هم مشخص کردن وضعیت افراد حاضر در جامعه از طریق اعلام خود آنها به نرم افزار تولید شده توسط گوگل و اندروید باز می‌گردد. بر اساس این نرم افزار در صورتی که فرد از کنار بیمار مبتلا به کرونا عبور کند، گوشی وی به سرعت به او پیام داده تا در صورت داشتن علائم به پزشک مراجعه کند.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار