کد خبر : 393 / /
/

رئیس جمهور:

رئیس‌جمهور با بیان اینکه خدا را شاکریم که اداره کشور را در سخت‌ترین شرایط یک قرن گذشته در اختیار ما گذاشت، گفت: ما در این هفت سال هر وعده‌ای به مردم دادیم عمل کردیم.

حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان عصر امروز (سه‌شنبه) در نشست خبری اظهار داشت: خوشحالم که امروز این فرصت بوجود آمد تا با خبرنگاران محترم گفتگو داشته باشم و سئوالات مورد نظر آنها را پاسخ دهم.

وی افزود: ۷ سال و چند ماه از دولت یازدهم و دوازدهم گذشته و ۷ و ماه و چند روز از فرصت این دولت باقی مانده است. خدا را شکرگزاریم که بار مسئولیت اداره کشور را در سخت ترین شرایط یک قرن گذشته بر دوش ما گذاشت و امروز با وجود جنگ اقتصادی و همچنین ویروس کرونا سخت ترین روزها و ماههایی است که بر مردم عزیز ما می گذرد و دولت در سخت ترین شرایط بار مسئولیت کشور را بر دوش دارد.

رئیس جمهور با اشاره به عملکرد۷ ساله دولت خود، گفت: اگر بخواهم گزاررشی از عملکرد ۷ سال و چند ماهه خود ارائه دهیم باید آن ۷ سال را به دو قسمت تقسیم کنیم. دوران قبل از جنگ تحمیلی اقتصادی و دوران جنگ تحمیلی اقتصادی.

وی ادامه داد: در دوران قبل از جنگ تحمیلی اقتصادی دولت را در سخت ترین شرایط بعد از جنگ و با رکود تورمی تحویل گرفتیم. در شرایطی که رشد اقتصادی ما منهای ۷.۷ و تورم نیز بالای ۳۰ درصد بود که بعد از جنگ سابقه نداشت آغاز دولتی با رکود تورمی شروع شده باشد.

1108915_750روحانی تصریح کرد: در اولین سال دولت یعنی سال ۹۳ ما به رشد مثبت اقتصادی رسیدیم و توانستیم تورم را به حدود ۱۵ درصد کاهش دهیم. در سالهای بعد با وجود اینکه ما در بدترین شرایط درآمد نفتی قرار داشتیم. در دوران قبل از دولت یازدهم درآمد نفتی حدود ۱۰۰ میلیارد در سال بوده و در دوران دولت ما شرایط فروش نفت مساوی با بدترین شرایط دولت قبل بود.

رئیس جمهور گفت: ما در سال ۹۳ دچار کمترین درآمد نفتی شدیم و درآمد نفتی ما از حدود ۱۰۰ میلیون دلار به حدود ۳۰ میلیون دلار کاهش پیدا کرد. اما در طول ۷ سال بهترین شرایط از لحاظ کاهش تورم را در سالهای ۹۴، ۹۵ و ۹۶ داشتیم. متوسط تورم ما در این سه سال حدود ۱۱ درصد بود که در ۵۰ سال گذشته سابقه ندارد. کشور در سه سال متوالی تورم حدود ۱۵ درصد داشت و بیش از ۲ سال ما تورم تک رقمی داشتیم.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار