کد خبر : 342 / /
/

بایدن در حال تکمیل کابینه اوبامایی خویش است.

نزدیک شدن زمان برگزاری مراسم تحلیف «جو بایدن» در پی شکست دادخواست‌های انتخاباتی «دونالد ترامپ»، سبب شده حرکت بایدن برای تکمیل فهرست کابینه افزایش پیدا کند.

آنچه که با مشاهده فهرست بایدن، توجه را به خود جلب می‌کند، عدم پایبندی وی به وعده اش مبنی بر تشکیل متنوع‌ترین کابینه تاریخ آمریکاست.

فهرست ارائه شده از کابینه و مشاوران پیشنهادی بایدن، خط اشتراک مشخصی را دنبال می‌کند؛ خدمت در دولت «باراک اوباما»، رییس جمهور سابق آمریکا.

همین امر سبب شده تا از کابینه وی به عنوان دولت سوم اوباما یاد شود.

کابینه بایدن

معاون اوباما تاکنون ۱۶ نفر را برای همکاری با خود در ۴ سال آینده معرفی کرده که ۱۲ نفر آنها سابقه فعالیت در دولت اوباما را دارند؛ «لوید آستین»، ژنرال بازنشسته سیاهپوست آمریکایی، «خاویر بسرا»، «مارسیا فودج» و «لیندا توماس گرینفلد»، دیپلمات زن سیاهپوست، که به ترتیب برای وزارت دفاع، وزارت بهداشت، وزارت مسکن و توسعه شهری و سفیر آمریکا در سازمان ملل، چهار نفری هستند که سابقه فعالیت در دولت اوباما را ندارند.

از سوی دیگر «آنتونی بیلکین»، وزیر خارجه، «برایان دیس»، رییس شورای اقتصاد ملی، «آوریل هینس»، رییس سازمان اطلاعات ملی آمریکا، «ران کلین»، رییس کارکنان کاخ سفید، «الخاندرو مایورکاس»، وزیر امنیت داخلی، «دنیس مک دونا»، وزیر امور کهنه سربازان، «سوزان رایس»، مدیر شورای سیاست گذاری داخلی کاخ سفید، «سیسیلیا رز»، دبیرکل شورای مشاوران اقتصادی، «جیک سالیوان»، مشاور امنیت ملی، «نیرا تاندن»، مدیریت مالی و اداری کاخ سفید، «تام ویلساک»، وزیر کشاورزی و «جنت یلن»، وزیر خزانه داری، که بایدن آن‌ها را معرفی کرده در کابینه اوباما نیز حضور داشتند.

در حالی که موافقان از تجربه و همکاری این افراد با بایدن به عنوان نکته و امتیازی مثبت برای ایجاد تفاوت معنادار زندگی مردم آمریکا یاد می‌کنند، مخالفان، چالش‌های جدید پیش روی دولت بایدن را ناقض این توجیه می‌دانند.

آنها می‌گویند وضعیت ۲۰۲۱ بسیار متفاوت از ۲۰۱۲ است و باید رویکردی متفاوت با افرادی متفاوت در نظر گرفته شوند.

 

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار