کد خبر : 646 / /
/

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: با غربالگری افرادی که از سفر‌های خارجی برگشتند می‌توان به پیشگیری از ویروس جهش یافته کمک کرد.

دکتر سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در حاشیه جلسه کمیته‌های ستاد استانی کرونا،با بیان اینکه وجود ویروس جهش یافته در کشور هنوز مشخص نیست، گفت: به منظور اجرای اقدامات حفاظتی برای مقابله با این ویروس جهش یافته پرواز‌های خارجی متوقف شده است و قرار شد پیگیر شویم تا افرادی که سفر خارجی به خصوص به کشور‌های اروپایی داشتند، غربالگری شوند.

او افزود: غربالگری افراد به صورت تلفنی و در صورت نیاز به صورت مراجعه حضوری خواهد بود و اگر علائم داشتند از آن‌ها تست‌های لازم گرفته می‌شود تا حداکثر احتیاط انجام شود.

دکتر موسوی با بیان اینکه ارتباط‌های افرادی که از سفر‌های خارجی بر می‌گردند باید بررسی شود، گفت:، چون بیشتر سفر‌های خارجی به خصوص مقاصد به کشور‌های اروپایی به صورت غیرمستقیم است، باید برای همه سفر‌های خارجی مراقبت‌های لازم انجام شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران ادامه داد: افرادی که اخیرا سفر‌های خارجی، به خصوص به کشور‌های اروپایی داشتند و حتی افرادی که با این افراد برخورد داشتند، باید رصد شوند و آن‌ها هم احتیاط لازم را داشته باشند.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار