کد خبر : 550 / /
/

دل درد و دل پیچه های شدید را به راحتی می توانید در منزل درمان کنید، برای تسکین و درمان دل درد و نفخ باید نسخه های گیاهی و پیشنهادی طب سنتی را بشناسید که سریع عمل می کنند.

 

سرکه سیب یکی از پایه های ثابت در نسخه های طب سنتی برای درمان دردهای مختلف و رفع مشکلات پوست و مو است، اما چرا؟ آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چرا استفاده از سرکه سیب تا این اندازه توصیه می شود و البته تاثیرگذار است؟ این بخش از بهداشت و سلامت نمناک را با توضیحی در این مورد و ارائه 12 نسخه درمان دل درد با سرکه سیب ادامه خواهیم داد.

چرا سرکه سیب برای درمان دل درد خوب است ؟

سرکه سیب خاصیت اسیدی دارد اما بعد از شکستن و تجزیه شدن، در بدن محیط قلیایی ایجاد می کند. همانطور که می دانید، اگر سطح اسیدی معده بالا باشد، ممکن است منجر به هضم نامناسب، سوزش معده و برگشت اسید به سمت مری شود، البته بهتر است سرکه سیب را به همراه کمی آب مصرف کنید تا خطر کمتری داشته باشد.

به هنگام تولید سرکه سیب، ممکن است در طول فرآیند تخمیر آنزیم هایی به وجود آید. این آنزیم ها تفکیک مواد غذایی را بهبود می بخشند و در نتیجه اختلالات گوارشی را کاهش می دهد.

دل درد

باید بگوییم که سرکه سیب حاوی اسیدهای چرب است که قادر به تجزیه پروتئین ها و چربی ها هستند، در نتیجه هضم سرعت می گیرد، همچنین اسید استیک، پکتین و پتاسیم موجود در سرکه سیب نیز به درمان گاز و باد معده کمک می کند. 

فقط توجه داشته باشید که اگر سوزش به دلیل زخم معده یا زخم مری باشد، سرکه سیب باعث وخیم تر شدن شرایط می شود، اما اگر سوزش معده به دلیل مواد غذایی است که خورده اید، اضافه کردن کمی اسید استیک به خنثی کردن اسید معده کمک می کند. در هر صورت برای جلوگیری از هر خطرا احتمالی، بهتر است قبل از مصرف سرکه سیب، با پزشک مشورت کنید.

اما آیا می دانید چگونه از آن استفاده کنید؟ سرکه سیب را می توان به تنهایی یا مخلوط با برخی از مواد مختلف به کار برد.

دل درد

درمان دل درد و نفخ شکم

12 روش ساده و سریع خانگی استفاده از سرکه سیب برای درمان دل درد در خانه بدون دارو

1. درمان دل درد با سرکه سیب 

این روش اولین و آسان ترین دستورالعمل است که می توانید از سرکه سیب برای دل درد خود استفاده کنید.

برای درمان دل درد مراحل زیر را دنبال کنید:

یک یا دو قاشق سوپ خوری سرکه سیب و همچنین یک لیوان آب بردارید.

سرکه سیب را به آب اضافه کنید و سپس خوب مخلوط کنید. در نهایت این محلول را قبل از خوردن غذا، بنوشید.

این کار را سه بار در روز تکرار کنید. تا زمانی که شرایط شما بهتر شود، آن را انجام دهید.

به طور کلی سرکه سیب به قدری اسیدی است که باید از مصرف مستقیم آن اجتناب کنید چون ممکن است به معده آسیب برساند.

دل درد

درمان دل درد با ترکیب عسل با سرکه سیب :

همانطور که می دانید، عسل حاوی آنزیم های دیاستاز، فسفات اسید، کاتا لاز، اینولا و گلوکز است. این عناصر می توانند به همانندسازی و هضم کمک کنند. علاوه بر این، وقتی برای درمان دل درد، عسل را با سرکه سیب ترکیب می کنید، ممکن است نتیجه بهتری داشته باشد. برای استفاده از این ترکیب، باید از مراحل زیر پیروی کنید:

مواد اولیه:

1 قاشق چایخوری عسل

یک قاشق غذاخوری سرکه سیب

1 لیوان آب گرم

دستورالعمل:

 سرکه سیب و عسل را به آب اضافه کنید.

آن ها را به خوبی ترکیب کنید تا زمانی که همه چیز حل شود.

در نهایت، این محلول را با وعده های غذایی خود بنوشید.

این روند را تا زمانی که از دل درد خلاص شوید، تکرار کنید.

درمان دل درد 

جوش شیرین و سرکه سیب، نسخه خانگی سریع برای درمان دل درد :

سدیم بی کربنات، مشهور به جوش شیرین هم یک درمان موثر برای ناراحتی معده است؛ چون می تواند به خنثی کردن اسید و از بین بردن سموم و غیره کمک کند. برای نتیجه بهتر، چرا از ترکیب جوش شیرین و سرکه سیب برای ناراحتی شکم استفاده نمی کنید ؟ کاری که حالا باید انجام دهید این است که مراحل را زیر دنبال کنید:

مواد اولیه:

یک قاشق چای خوری سرکه سیب

یک قاشق چای خوری جوش شیرین

1 لیوان آب گرم

دستورالعمل:

همه مواد را با یکدیگر مخلوط کرده و در نهایت، این ترکیب را مصرف کنید تا سریع تسکین پیدا نمائید.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار