کد خبر : 541 / /
/

متخصص بیماری‌های عفونی گفت که احتمالا افراد ازاین‌پس هرسال باید علیه کووید-۱۹ واکسینه شوند

واکسن کرونا واکسنی است که هدف آن تأمین ایمنی اکتسابی علیه بیماری کرونا است.واکسن کرونا چند ماهی است در حال تست و آزمایش است . واکسن کرونا هنوز ساخته نشده است .واکسن کرونا در آزمایشگاه ها درحال بررسی است . واکسن کرونا هنوز در هیچ کشوری د ر دنیا به قطعیت نرسیده است 

این متخصص بیماری‌های عفونی طی سخنرانی خود در دانشگاه هنگ‌کنگ اظهار کرد: ممکن است مردم در مورد واکسن‌های جدید که تولید آنها برای رفع همه‌گیر تسریع شده است، نگرانی‌هایی داشته باشند.

وی ادامه داد: «درحال‌حاضر، شرکت‌های دارویی در مورد بروز عوارض جانبی واکسن در افراد، از بندهای مربوط به معافیت ویژه استفاده می‌کنند، با این‌وجود، تولیدکنندگان واکسن هنوز هم باید مسئولیت اطمینان از کیفیت واکسن‌ها را بر عهده داشته باشند»

هونگ همچنین با اشاره به اینکه امکان ابتلا دوباره به بیماری کرونا وجود دارد، هشدار داد که اثر محافظتی واکسن به‌صورت نامحدود ادامه نخواهد یافت.

وی بیان کرد: «ما دریافتیم که آنتی‌بادی طی یک دوره حدود ۶ ماهه به میزان غیرقابل‌شناسایی کاهش می‌یابد، بنابراین، احتمالا مشابه واکسن آنفلوآنزا، واکسیناسیون کووید-۱۹ نیز سالانه خواهد بود و هنوز هم کنترل عفونت و استفاده از ماسک ضروری است».

shutterstock_616263095-1068x712-2-1068x684هونگ همچنین گفت: واکسن کرونا دانشگاه هنگ‌کنگ که به‌جای تزریق از طریق بینی منتقل می‌شود، قرار است آزمایش‌های بالینی را از اوایل سال آینده آغاز کند.

وی گفت: «این واکسن توانایی ایجاد ایمنی در مجرای بینی را دارد و می‌تواند با ترکیب دو واکسن، واکسنی علیه آنفلوآنزای فصلی و کووید-۱۹ باشد».

این استاد دانشگاه همچنین از افراد، به‌ویژه افراد در معرض خطر مانند افراد مسن و بیماران مزمن خواست که واکسینه شوند، زیرا تجربیات گذشته نشان می‌دهد که در صورت ابتلا به کرونا، در معرض خطر ابتلا به ذات‌الریه شدید و مرگ هستند

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار