کد خبر : 3046 / /
/

طبق آخرین آمار جهانی در شب گذشته با افزایش ۶۱۱ هزار مبتلای جدید در سراسر جهان، شمار مبتلایان از ۱۵۹ میلیون نفر فراتر رفت.

بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۱۵۹ میلیون و ۶۰۹ هزار و ۹۲۳ نفر در جهان به ویروس کرونا ــ کووید ۱۹ ــ مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۳ میلیون و ۳۱۷ هزار و ۸۶۶ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۱۳۷ میلیون و ۳۰۷ هزار و ۳۳۷ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۳۰ هزار و ۱۵۲ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۳ میلیون و ۵۱۵ هزار و ۳۰۸ نفر رسیده است؛ تاکنون ۵۹۶ هزار و ۱۷۹ آمریکایی مبتلا به کووید ۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۳۲۹ هزار و ۵۱۷ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۲ میلیون و ۹۹۲ هزار و ۵۱۷ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تاکنون ۲۵۰ هزار و ۲۵ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۲۹ هزار و ۲۴۰ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۱۵ میلیون و ۲۱۴ هزار و ۳۰ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۴۲۳ هزار و ۴۳۶ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده اند.

کشور‌های فرانسه، ترکیه، روسیه، انگلیس و ایتالیا نیز به ترتیب با ۵ میلیون و ۷۸۰ هزار و ۳۷۹، ۵ میلیون و ۴۴ هزار و ۹۳۶، ۴ میلیون و ۸۸۸ هزار و ۷۲۷، ۴ میلیون و ۴۳۷ هزار و ۲۱۷ و ۴ میلیون و ۱۱۶ هزار و ۲۸۷ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشور‌های اسپانیا با ۳ میلیون و ۵۸۱ هزار و ۳۹۲ مبتلا و آلمان نیز با ۳ میلیون و ۵۳۵ هزار و ۳۵۴ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشور‌های آمریکا، هند و برزیل به ترتیب با ۲۶ میلیون و ۵۰۷ هزار و ۴۲۷، ۱۹ میلیون و ۲۷ هزار و ۳۰۴ و ۱۳ میلیون و ۷۵۹ هزار و ۱۳۵ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار