کد خبر : 30 / /
/

خبر خوش

وزیر صمت از توان بالای کشور در بخش تولید تجهیزات مرتبط با بیماری کرونا در کشور خبر داد و گفت: امروز در کنار تامین کامل نیازهای داخلی در حوزه مقابله با کرونا به مرحله صادارت تجیهزات مرتبط با بیماری کرونا رسیده‌ایم.​

علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس کمیته تدارکات و پشتیبانی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در حاشیه نشست امروز کمیته تدارکات و پشتیبانی ستاد ملی مدیریت کرونا با قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا با اشاره به اینکه در حوزه تجیهزات پزشکی مرتبط با کرونا به مرحله خودکفایی رسیده ایم؛ گفت: با تولیدات انبوهی که در کشور برقرار شده، همه نیازمندی‌های وزارت بهداشت را تأمین می‌کنیم.

وزیر صمت با تاکید بر اینکه دیگر هیچ نگرانی در حوزه تجیهزات پزشکی مرتبط با کرونا نداریم، گفت: در تولید ماسک مازاد تولید داریم و تعدادی تولید‌کنندگان تقاضای صادارت دارند.

وی اضافه کرد: در حوزه ونتیلاتور خوشبختانه دو کارخانه بزرگ در کشور در این بخش تولیدات بسیاری خوبی دارند و نیازهای وزارت بهداشت را تامین می‌کنند و با توجه به تولید زیاد؛ ظرفیت صادرات هم وجود دارد.

رئیس کمیته تدارکات و پشتیبانی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در خصوص دستگاه‌های اکسیژن ساز هم گفت: واحدهای تولیدی ما آمادگی بالایی برای تامین نیازهای وزارت بهداشت، درمان و اموزش پزشکی کشور دارند.

وی تصریح کرد: در خصوص اکسیژن بیمارستان‌ها نیز شرکت فولاد اصفهان و کرمان و برخی از استان‌های دیگر این کالا‌ها را به صورت رایگان به بیمارستان‌ها می‌دهند.

رزم حسینی گفت: خوشبختانه موفق شدیم با همکاری همه تولیدکنندگان و دست اندرکاران در بحث تجهیزات مربوط به کرونا به خودکفایی برسیم و این تلاش ادامه دارد.

رزم حسینی گفت: در بحث صادرات نیز قرار شد بنا به تقاضای وزارت بهداشت و درمان چنانچه اگر مازاد تشخیص دادند، اجازه صادرات داده شود.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار