کد خبر : 605 / /
/

درنشینی آمریکا در جدول ابتلا و مرگ و میر ناشی از کرونا در جهان، این کشور در آستانه تجربه مرگبارترین سال خود در تاریخ یک قرن اخیر خود است.

آمریکا در سال ۲۰۲۰ مرگبارترین سال را در تاریخ خود تجربه می‌کند و  همه گیری ویروس کرونا برای اولین بار در تاریخ این کشور آمار مرگ و میر‌های سالانه را از ۳ میلیون تن فراتر خواهد برد.

اگرچه آمار نهایی مرگ و میر سالانه تا ماه‌ها پس از اتمام سال ۲۰۲۰ در دسترس نخواهد بود، اما اعداد و ارقام اولیه حاکی از آن است آمریکا امسال شاهد بیش از ۳.۲ میلیون مورد مرگ و میر خواهد بود که نسبت به ارقام مشابه در سال ۲۰۱۹ افزایش دست کم ۴۰۰ هزار نفری خواهد داشت.

بررسی آمار اولیه مرگ و میر نشان می‌دهد رشد این شاخص در سال ۲۰۲۰ جهش ۱۵ درصدی را تجربه کرده است. این رقم بزرگترین جهش سالانه از سال ۱۹۱۸ به این سو است، زمانیکه آمریکا هزاران سرباز خود را در جریان جنگ جهانی اول از دست داد و صد‌ها هزار آمریکایی دیگر در همه گیری آنفلوانزا جان باختند.

5535ad6b-26e0-4628-a9ff-5ef750359744

رابرت اندرسون، از محققان مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها در آمریکا می‌گوید تا پایان سال ۲۰۲۰ امید به زندگی در این کشور ۳ سال کاهش خواهد یافت.

آمریکا مرگبارترین تجربه را در مواجهه با همه گیری ویروس کرونا در میان کشور‌های دنیا دارد. بر اساس داده‌های ارائه شده توسط دانشگاه جان هاپکینز تاکنون، ایالات متحده با بیش از ۱۷.۴ میلیون مورد ابتلا به ویروس کرونا و دست کم ۳۱۳ مورد مرگ ناشی از این بیماری کماکان در صدر کشور‌های دنیا قرار دارد. شیوع کرونا در آمریکا بحرانی خارج از کنترل را باعث شده است.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار