کد خبر : 471 / /
/

ترامپ خطاب به مک‌کانل:

رئیس‌جمهور آمریکا با انتقاد از تبریک گفتن رهبر اکثریت جمهوری‌خواهان سنا به رئیس‌جمهور منتخب این کشور گفت که هنوز برای تسلیم شدن و پذیرفتن نتایج انتخابات زود است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، از میچ مک‌کانل، رهبر اکثریت جمهوری‌خواهان در سنا، به دلیل تبریک پیروزی جو بایدن، رئیس جمهور منتخب این کشور، انتقاد کرد.

او با انتشار گزارشی مبنی بر ناراحتی هوادارانش از تبریک مک‌کانل به جو بایدن در صفحه توئیترش نوشت: «میچ! ۷۵ میلیون رای برای رئیس جمهوری که به دنبال انتخاب مجدد است یک رکورد بود (با فاصله زیاد). خیلی زود است برای تسلیم شدن! حزب جمهوری‌خواه باید بالاخره مبارزه را یاد بگیرد. مردم عصبانی هستند!»

مک‌کانل طی یک ماه گذشته بر لزوم رسیدگی به شکایت‌ها و طی روند قانونی انتخابات تاکید کرده بود. او به همین دلیل پیش از این حاضر به تبریک پیروزی جو بایدن در رای‌گیری روز سوم نوامبر (۱۳ آبان) نشده بود. رهبر جمهوری‌خواهان در سنا روز سه‌شنبه پس از تبریک پیروزی جو بایدن، تلفنی با رئیس جمهور منتخب آمریکا گفتگو کرد. این در حالی است که دونالد ترامپ هنوز از پذیرش شکست در برابر جو بایدن امتناع می‌کند.

مک‌کانل همچنین روز سه‌شنبه در جلسه با سناتور‌های جمهوری‌خواه از آن‌ها خواست در جلسه روز ششم ژانویه (۱۷ دی) کنگره به نتیجه آرای الکترال اعتراض نکنند، زیرا در آن صورت در مورد مخالفت آن‌ها رای گیری انجام خواهد شد و همکاران سناتورشان در موقعیت «بدی» برای موضع گیری قرار خواهند گرفت.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار