کد خبر : 2699 / /
/

خطیب زاده گفت: در خصوص آزادی منابع مالی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور، سیاست ما همان سیاستی است که همیشه گفتیم و همه اینها باید در یک جا آزاد شود.

 

سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (دوشنبه) در نشست هفتگی با خبرنگاران که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، ضمن تشریح آخرین تحولات در حوزه سیاست خارجی به سؤالات خبرنگاران داخلی و خارجی پاسخ داد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی درباره مطالب منتشر شده مبنی بر این‌که قرار است هفت میلیارد دلار از دارایی‌های ایران در جریان مذاکرات وین آزاد شود نیز اظهار داشت: در خصوص آزادی منابع مالی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور، سیاست ما همان سیاستی است که همیشه گفتیم و همه اینها باید در یک جا آزاد شود.

سفرهای ظریف به منطقه هیچ ارتباطی به گفت‌وگوهای وین نداشته

خطیب‌زاده درباره سفر ظریف به منطقه خلیج فارس و سفر هیأت آمریکایی به منطقه و ارتباط سفر ظریف به منطقه و مذاکرات جاری در وین نیز خاطرنشان کرد: سفر آقای ظریف به منطقه خلیج فارس در چارچوب دیپلماسی رمضانی بوده و به کشورهای اسلامی دیگر نیز در اول ماه رمضان سفر کرد و هم احتمال دارد دوباره سفر کند.

این دیپلمات ارشد ایرانی بیان کرد: سفرهای ما به حوزه همسایگی خود دلیل خاصی نمی‌خواهد و هیچ ارتباطی هم به گفت‌وگوهای وین نداشته است. همیشه فکر می‌کردیم و می‌کنیم با دوستانمان در منطقه‌ در مرحله‌ای هستیم که بتوانیم به ترتیبات فراگیر برسیم. آن‌چه آمریکا در سیاست خارجی خودش انجام می‌دهد به خود آن کشور مربوط است و ما درباره آن اظهارنظر نمی‌کنیم.

منبع: ایسنا

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار