کد خبر : 23345 / /
/

 

دستکش های جوشکاری بخشی از تجهیزات محافظت فردی ضروری مورد نیاز برای انجام کار ایمن هستند. دلیل واضح برای پوشیدن دستکش این است که دست ها نزدیک ترین نقطه به قوس جوش هستند. جوشکاران برای محافظت در برابر بسیاری از خطرات از جمله شوک الکتریکی، اشعه ماوراء بنفش و مادون قرمز، گرمای شدید و سایش دستکش مخصوص جوشکاری می پوشند. بسیار مهم است که هر دستکشی که استفاده می شود علاوه بر محافظت در برابر خطرات، راحتی را نیز فراهم کند. دستکش‌های جوشکاری معمولاً از موادی ساخته می‌شوند که به آن‌ها اجازه می‌دهد از نظر الکتریکی نارسانا، با دوام باشند و به دفع مؤثر گرما کمک کنند. گاهی اوقات بهتر است دستکش هایی داشته باشید که دارای سرآستین نیز باشند تا اطمینان حاصل شود که ساعدها از پاشیده شدن محافظت می شوند. هنگام انتخاب نوع مناسب دستکش جوشکاری باید نوع جوش انجام شده و سطح مهارت مورد نیاز را در نظر بگیرید.

دستکش جوشکاری TIG

اغلب دستکش های جوشکاری TIG از مواد نازک تری مانند پوست بز، پوست خوک یا پوست گوزن ساخته می شوند. دلیل استفاده از مواد نازک تر به دلیل ماهیت دقیق جوشکاری TIG است. اساساً شما به ماده‌ای نیاز دارید که در برابر حرارت مقاوم باشد و در عین حال انعطاف‌پذیری را برای مانور دادن الکترودهای کوچک فراهم کند. این دستکش ها به اندازه MIG و STICK محافظت ایجاد نمی کند، با این حال، هنوز هم خطر مواجهه با برق گرفتگی، لبه های تیز و جرقه وجود دارد. در زیر تعدادی از بهترین دستکش های جوشکاری TIG موجود در بازار را به همراه مزایا و معایب هر کدام به شما نشان می دهیم.

 

 • دستکش جوشکاری چرمی TIG لینکلن الکتریک : مزایای این دستکش عبارت است از مهارت، استحکام درز، تقویت چرم، سرآستین های چرمی بادوام . از نکات منفی این دستکش می توان گفت: به راحتی کثیف می شود، نمی توان از آن برای حمل چیز داغ استفاده کرد.
 • دستکش جوشکاری TIG با پوست بزی سفید کایمن : مزایای این دستکش جوشکاری شامل : مهارت کافی، سبک وزن، سرآستین های چرمی، بادوام . از نکات منفی ای محصول مواد چرم منقبض می شود، به ضخامت دستکش های دیگر نیست.
 • دستکش های جوشکاری قوس الکتریکی TIG 370GFKLL برتر : مقاوم در برابر برش، مهارت، دوام، می تواند برای MIG نیز استفاده شود    .
 • دستکش جوشکاری Miller 263354 Arc Armor Multitask TIG : مزایای این دستکش شامل چابکی، انعطاف پذیری، کف دستی دوگانه، جمع نشدن، قابل شستشو در ماشین لباسشویی. نکات منفی این محصول شامل :می تواند برای دست های کوچکتر خیلی ضخیم باشد.
 • دستکش جوشکاری تیگ تیگ از پوست بز 1338 تاپ با کاف 4 اینچی : مزیت این محصول شامل : بادوام، نخ کولار، مهارت، سبک وزن . نکته منفی آن راحت کثیف شدن است.

9

 

دستکش جوشکاری MIG

با توجه به ماهیت جوشکاری MIG، شما به دستکش هایی نیاز دارید که شما را از پاشش احتمالی محافظت کند. مهارت مهم است، اما به اندازه جوشکاری دقیق مانند TIG حیاتی نیست. بیشتر دستکش های MIG از مواد کمی ضخیم تر مانند پوست خوک، گاو یا گوزن ساخته می شوند. آنها همچنین باید دستکش های ضخیم تری داشته باشند تا از گرما در جوشکاری MIG محافظت کنند. یک موضوع رایج در اکثر دستکش های جوشکاری MIG با امتیاز بالا، دوخت کولار است که برای دوام می باشد و برای  این نوع جوش مهم است. در زیر تعدادی از بهترین دستکش های جوشکاری MIG را با مزایا و معایب آنها نشان می دهد.

 

 • Revco GM1611 Black Stallion : مزایا شامل : دوخت کولار، کف دست و انگشتان تقویت شده، می تواند برای جوشکاری MIG، Stick و TIG استفاده شود.         نقطه ضعف این دستکش این است که به اندازه دستکش های دیگر مقاوم در برابر حرارت نیست، مشکلات مربوط به اندازه است.
 • دستکش MIG سنتی لینکلن الکتریک: مزایا شامل : پوشش کامل چرم، دوخت کولار، سرآستین های پهن 5 اینچی برای محافظت بیشتر . نقطه ضعف این محصول این است که پس از قرار گرفتن طولانی مدت در برابر گرما، انعطاف پذیری خود را از دست می دهد.
 • دستکش جوشکاری چرمی فورج MIG Rapicc: مزایای این دستکش شامل : بالشتک کولار دوبل، انگشتان محافظ و نگه داشتن تا دمای بالا. نقطه ضعف آن به راحتی کثیف شدن است .
 • دستکش Miller MIG 271888: مزایای این دستکش جوشکاری شامل : بدنه و سرآستین چرم گاوی، دوخت کولار، پدهای تقویتی، ساختار ناهموار. نقطه ضعف این محصول قیمت بالای آن و نیاز به خنک شدن است.
 • دستکش MIG تاپ گرین تیلمن 50 لیتر: مزایای این محصول شامل : دوخت کولار، تکه های تقویتی، کشسان و مناسب. نقطه ضعف این دستکش جوشکاری در آستر داخلی آن می باشد که به خوبی دیگران نیست.

 

دستکش جوشکاری استیک

هنگام انتخاب بهترین دستکش جوشکاری استیک، عوامل مختلفی باید در نظر گرفته شود. به دلیل مقدار گرما و جرقه های تولید شده در این فرآیند، پوشش آلومینیومی می تواند مهم باشد. بسیاری از دستکش‌های جوشکاری استیک ممکن است دارای پشتی آلومینیومی نباشند، اما می‌توانید محافظ‌های دستی آلومینیومی را جداگانه خریداری کنید و در صورت نیاز روی دستکش‌های خود قرار دهید. شما همچنین می خواهید از گرما عایق باشید تا از سوختگی  مواد پنبه ای یا پشمی جلوگیری شود. قوس حاصل از این نوع جوشکاری بسیار روشن است. شما فکر می کنید که هنگام انتخاب کلاه ایمنی مناسب برای جوشکاری مهم است، اما اشعه ماوراء بنفش نیز می تواند به پوست آسیب برساند. دوخت کولار نیز فقط از منظر دوام مهم است. اگر دستکش‌های شما دوخت نخی دارند، احتمال اینکه راحت‌تر از هم جدا شوند، بیشتر است.

در زیر چند دستکش جوشکاری استیک توصیه شده و مزایا و معایب آنها آورده شده است.

 • دستکش جوشکاری با روکش آلومینیومی Tillman 822L: مزایای این نوع دستکش شامل : پشتی آلومینیومی، آستر پشمی، جمع نمی شود    . نقطه ضعف این دستکش جوشکاری در پایین بودن میزان مهارت آن است.
 • دستکش جوشکاری فورج چرم Rapicca: مزایای این محصول شامل : بالشتک کولار دوبل، انگشتان محافظ و نگه داشتن تا دمای بالا. نقطه ضعف این دستکش جوشکاری به راحتی کثیف شدن آن می باشد.
 • دستکش مقاوم در برابر حرارت Olson Deepak: از مزایای این محصول می توان به تطبیق پذیری با کاربردهای دیگر غیر از جوشکاری، بادوام، راحتی اشاره کرد. نقطه ضعف این محصول نفوذ پس از چندین بار استفاده می باشد .
 • دستکش MIG سنتی لینکلن الکتریک: از مزایای این دستکش جوشکاری می توان به پوشش کامل چرم، دوخت کولار، سرآستین های پهن 5 اینچی برای محافظت بیشتر اشاره کرد. نقطه ضعف این محصول این است که پس از قرار گرفتن طولانی مدت در برابر گرما، انعطاف پذیری خود را از دست می دهد.

10

به یاد داشته باشید که نوع دستکش محافظ جوشکاری welding gloves که انتخاب کرده اید باید منعکس کننده روندی باشد که قرار است استفاده کنید. دستکش های TIG باید مهارت بیشتری را ارائه دهند زیرا دقت در آنها کلیدی است. دستکش های جوشکاری MIG و Stick به محافظت بیشتری در برابر گرما و پاشش نیاز دارند. برندهای زیادی دستکش وجود دارد. راحتی هنگام انتخاب دستکش مهم است، اما اولین چیزی که باید در نظر بگیرید همیشه باید ایمنی باشد.

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.