کد خبر : 23109 / /
/

 

 

تصور وجود یک گلخانه در حیاط خانه که بتوانیم در تمام فصول سال میوه ها و سبزیجات مورد نیاز خودمان را از آن بدون هیچ مشکلی برداشت کنیم یا وجود گل های زینتی زیبایی که باعث زیبایی و شادابی خانه و حیاطمان میشود برای بسیاری از افراد بسیار هیجان انگیز و زیباست.

 

ساخت گلخانه خانگی به مراتب راحتتر از سایر گلخانه ها است زیرا گلخانه کوچک تر و تجهیزات کمتری میخواهد . برای اینکه در حیاطمان گلخانه داشته باشیم باید سازه گلخانه خود (مانند گلخانه گاتیک ، سیر کولار و... ) مشخص کنیم و در قدم بعدی پوشش و ... که در ادامه درباره آنها صحبت میکنیم . لازم به ذکر است که برای هر محصولی که میخواهیم بکاریم تجهیزات و ... خاصی را باید اماده کنیم. لازم به ذکر است برای ساخت سازه گلخانه در متراژ های مختلف بانک جهاد کشاورزی اقدام به دادن وام احداث گلخانه میکند که کمک هزینه خوبی به علاقمندان میشود.

 

موارد لازم برای ساخت سازه گلخانه

 

اسکلت سازه گلخانه

برای اینکه یک گلخانه داشته باشیم تا بتوانیم در آن محصولی را بکاریم باید قبل از هرچیزی اسکلت گلخانه خود را آماده کنیم و بسازیم تا بتوانیم روی آن پوششی بکار ببریم . در اسکلت گلخانه میتوانیم : لوله های پی وی سی ، استفاده از آهن گالوانیزه ، استفاده از چوب ، استفاده کرد تا انواع سازه گلخانه را با این تجهیزات ساخت.

پوشش سازه گلخانه

پوشش گلخانه برای گلخانه امری مهم و حیاطی است زیرا عایق بندی گلخانه نیز با پوشش آن انجام میگیرد تا در تمام فصول با بیشترین راندمان بتوان از گلخانه استفاده کرد. پوشش را باید به گونه ایی انتخاب کرد تا نور خورشید بطور مناسب به گیاهان برسد تا از طرفی کمترین هزینه را داشته باشد. انواع پوشش گلخانه ایی : پوشش شیشه ایی ، پلی کربنات ، پلاستیک یو وی که میتوان از آنها استفاده کرد.

 

2

انواع گلخانه خانگی

  • قله ایی : ساخت گلخانه خانگی به دلیل اضلاع راست و صاف به نسبت دگیر گلخانه‌ها مقداری آسان‌تر است. نوک این نوع گلخانه ها همان طور که از اسم آنها پیداست، مانند یک قله روبه بالا و مثلثی شکل است.
  • گاتیک: اگر گلخانه در خانه قوس داشته باشد، نام آن گاتیک است. گلخانه گاتیک خانگی شباهت به گلخانه های قله‌ای دارد؛ با این تفاوت که قسمت بالایی آن دارای کمی قوس است و حالت حلالی دارد.
  • گلخانه‌ یک‌طرفه : از سمتی به دیوار تکیه داده‌اند و مماس با آن هستند و از طرف دیگر نیز حالت عادی خود را دارند که می‌تواند به سبک‌های مختلف ساخته شود.

 

شما در گلخانه خانگی خود میتوانید انواع محصولات و گیاهان را بکارید که باید تجهیزات انرا فراهم کنید . تجهیزاتی نظیر هیتر گلخانه ، دستگاه های تهویه هوا ، رطوبت سازها و... که بسته به محصولتان هریک یا تمامی آنها را باید بخرید . گروه صنعتی مهراد با کیفیت ترین تجهیزات گلخانه ایی را با قیمت مناسب به مشتریان خود ارائه میکند که با داشتن کارشناسان مجرب میتوانید با کمترین هزینه بهترین کارایی را با مشاوران با بدست آورید.

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.