کد خبر : 23107 / /
/

 

امروزه انواع ساختمان‌های اداری نقش بسیار مهمی در زندگی افراد دارند. باگذشت زمان مواد و مصالح ساختمان فرسوده و کهنه می‌شوند که این موضوع تأثیر بسیار زیادی بر روی روند کار اداره دارد‌. اگر شما هم جزو افرادی هستید که قصد بازسازی ساختمان اداری خود را دارید، ادامه مطلب را دنبال کنید.

هدف از بازسازی ساختمان اداری چیست؟

مدیران ساختمان اداری ممکن است که تصمیم به بازسازی ساختمان بگیرند و در این راه اهداف زیادی را در نظر داشته باشند. برخی از اهدافی که مدیران ساختمان‌های اداری مطابق آن تصمیم به بازسازی ساختمان می‌گیرند، عبارت است از:

 • تغییر کاربری: ممکن است که افراد تصمیم داشته باشند یک نوع ساختمان مسکونی را به اداره تبدیل کنند. در این موارد باید افراد متخصص کارهای مربوط به بازسازی را انجام دهند. هزینه‌های ناشی از این نوع بازسازی معمولاً متوسط است.
 • تغییر دکوراسیون داخلی: در این مدل بازسازی ساختمان اداری، تخریب کمتری انجام می‌شود و بیشتر به تغییر تجهیزات و دکوراسیون داخلی رسیدگی می‌شود. تغییر دکوراسیون داخلی باتوجه‌به میزان تغییرات و تجهیزات موردنیاز، متفاوت است، اما در کل نسبت به تخریب ساختمان، هزینه‌های کمتری دارد.
 • بازسازی باتوجه‌به فرسودگی ساختمان: انواع ساختمان‌های اداری به‌مرورزمان دچار فرسودگی می‌شوند و کیفیت خود را از دست می‌دهند. در این مواقع افراد می‌توانند تصمیم بگیرند که ساختمان و تجهیزات خود را به‌روز نمایند. معمولاً در این نوع بازسازی هزینه‌ها بسیار بالاتر است. قبل از هرگونه اقدامی برای بازسازی ساختمان، باید تمام مشکلات ساختمان و تغییرات موردنظر توسط افراد متخصص بررسی شوند.

چرا بازسازی ساختمان‌های اداری مهم است؟

امروزه کارمندان متعدد در انواع ساختمان‌های اداری مشغول به فعالیت هستند. یک محیط اداری بازدهی فوق‌العاده بالایی بر روی رفتار کارکنان، رضایت مراجعه‌کنندگان و... دارد. در کل زمانی که یک ساختمان اداری به‌خوبی و با استفاده از انواع تجهیزات مختلف طراحی شده باشد، تأثیر بسیار زیادی بر روی روحیه کارکنان، کارایی و همکاری افراد دارد. در صورت فرسودگی ساختمان، بازسازی انواع ادارات نیز می‌تواند تأثیرات بسیار زیادی را به همراه داشته باشد.

بازسازی ساختمان اداری ممکن است باتوجه‌به دلایل بسیار زیادی انجام شود اما در کل به دلیل فرسودگی محیط و تجهیزات، بازسازی صورت می‌گیرد. بازسازی انواع شرکت‌ها نیز می‌تواند تأثیرات زیادی بر جذب مشتری و پیشرفت کسب‌وکار داشته باشد. در کل زمانی محیط یک اداره مرتب و زیبا باشد، افراد زیادی می‌خواهند به آن جا مراجعه کنند‌.

8

بازسازی ساختمان اداری در چند مرحله انجام می‌شود؟

بازسازی یک ساختمان اداری می‌تواند مربوط به تغییرات کم یا تغییرات بسیار زیادی باشد. در کل برای بازسازی یک ساختمان مراحلی را باید طی کرد که عبارت است از:

 • برنامه‌ریزی:  مدیران اداره قبل از هر موضوعی، باید در مورد احتیاجات خود، مواد موردنیاز و هزینه‌ها برنامه‌ریزی انجام دهند. درصورتی‌که عملیات بازسازی به مواد و مصالح نیاز دارد، باید آن‌ها را سفارش داد.
 • بودجه‌بندی: در ابتدا باید تحقیقات زیادی را در مورد شرکت‌های معماری انجام داد و در مورد هزینه‌های موردنیاز تصمیم‌گیری کرد.
 • تخریب: درصورتی‌که یک قسمت ساختمان یا کل آن فرسوده شده باشد، باید برای تخریب ساختمان اقدام کرد.
 • ساخت‌وساز: بعد از تخریب ساختمان باید بر اساس نقشه‌ای مناسب، ساخت‌وساز ساختمان اداری را شروع کرد.

 

 

هزینه بازسازی ساختمان‌های اداری چقدراست؟

کلیه افراد قبل از اینکه اقداماتی را برای بازسازی ساختمان اداری انجام دهند، به هزینه‌های آن توجه  بسیار زیادی می‌کنند. هزینه‌های بازسازی ساختمان اداری و طراحی دکوراسیون داخلی باتوجه‌به عوامل مختلف، در هر ساختمانی متفاوت است. درصورتی‌که افراد قصد تخریب ساختمان را داشته باشند، هزینه‌ها بسیار بالاتر از زمانی خواهد بود که تنها دکوراسیون داخلی تغییر می‌کند. همچنین باتوجه‌به اینکه چه افرادی بازسازی ساختمان را انجام می‌دهند و بازسازی با استفاده از چه نوع تجهیزاتی انجام می‌شود، هزینه‌ها متفاوت است.

شرکت بنیستا تا بازسازی انواع ساختمان‌ها را توسط کادر مجرب خود و با کمترین هزینه‌های ممکن و با بلاترین کیفیت انجام می‌دهد. برخی از مواردی که بر روی هزینه‌های بازسازی در این شرکت بستگی دارد، عبارت است از:

 • مدت‌زمان بازسازی ساختمان اداری
 • مواد و مصالح موردنیاز برای بازسازی
 • حقوق مهندسان
 • شرایط محیطی که بازسازی می‌شود

9

بهترین بازسازی ساختمان اداری کدام است؟

ساختمان‌های اداری به‌عنوان خانه دوم کارکنان محسوب می‌شوند؛ زیرا آن‌ها بیشتر وقت خود را در اداره سپری می‌کنند. درصورتی ‌که ساختمان کهنه و فرسوده شود، روحیه همکاری، بازدهی کار و... کاهش پیدا می ‌کند. به همین دلیل اکثر مدیران بعد از مدتی تصمیم به بازسازی ساختمان اداری می‌گیرند. شرکت معماری بنیستا باتکیه‌بر تیم متخصص خود انواع طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی و طراحی دکوراسیون و... را در کمترین زمان ممکن انجام می‌دهد. این شرکت در هر زمان و هر مکانی آماده ارائه خدمات به مشتریان خود است. بازسازی یک ساختمان اداری تأثیرات بسیار زیادی دارد، اما در صورت واگذاری کارها به شرکت بنیستا، تمام مراحل با بهترین کیفیت و در کمترین زمان ممکن انجام می‌شوند.

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.