کد خبر : 23104 / /
/

 

جراحی زیبایی سینه یک روش دلخواه برای بهبود ظاهر سینه و دستیابی به شکل دلخواهتان است. جراح متخصص زیبایی با توجه به نیازتان مبنی بر مشکل اعتماد به نفس، سینه‌های نامتقارن یا فشار وارد بر کمر، می تواند به شما در بزرگ کردن، لیفت یا کوچک کردن سینه کمک کند. جراح زیبایی با انجام روش‌های درمانی زیر در دستیابی به ظاهر دلخواه سینه کمک می‌کند:

 • بزرگ کردن سینه
 • لیفت سینه
 • لیفت و بزرگ کردن سینه
 • اصلاح تقارن سینه
 • کوچک کردن سینه
 • بازسازی سینه

انواع جراحی زیبایی سینه

6

روش‌های مختلفی برای جراحی زیبایی متناسب با نیازها و اهداف بیمار وجود دارد که می تواند به بهبود ظاهر سینه بیمار کمک کند که عبارتند از:

جراحی بزرگ کردن سینه

جراحی بزرگ کردن سینه برای بهبود ظاهر، اندازه و کانتور سینه زنان انجام می‌شود. جراحی بزرگ کردن سینه به دلایل مختلفی مثل کوچک بودن سینه، بهبود ظاهر سینه بعد از شیر دادن، یا اصلاح عدم تقارن اندازه سینه انجام می شود. این جراحی به کمک پروتز‌هایی انجام می شود که در زیر یا روی عضله سینه قرار می گیرند. امکان ورود پروتز به درون سینه از آکسیلا (زیربغل)، آرئولا (ناحیه اطراف نوک سینه) یا چین زیر سینه وجود دارد. در جراحی با ایجاد برش در زیربغل از یک آندوسکوپ (یک لوله نازک با دوربین و نور کوچکی در روی آن) در طول فرایند استفاده می شود.

پروتز سینه از جنس یک رویه سیلیکونی پر شده از محلول آب و نمک یا ژل سیلیکون است. زنان می توانند سایز دلخواهشان را با کمک پروتز‌های امتحانی انتخاب کنند؛ در حال حاضر استفاده از پروتز‌های پر شده از آب و نمک محدودیتی ندارد.

جراحی بزرگ کردن سینه یک روش نسبتا ساده است اما مانند هر جراحی، ریسک‌هایی دارد. باید انتظارات و نگرانی‌هایتان را بدانید؛ مزایا، خطرات و گزینه‌های دیگر را بررسی کنید و برای مشاوره به یک جراح متخصص زیبایی مراجعه کنید.

جراحی لیفت سینه

از جراحی لیفت سینه که به آن ماستوپکسی هم گفته می شود، با بریدن پوست اضافی و سفت کردن بافت اطراف، برای بالا کشیدن سینه استفاده می شود. سینه در طول زمان به تدریج ظاهر و کشسانی خود را به دلایل زیر از دست می دهد:

 • افزایش سن
 • بارداری و شیردهی
 • تغییرات وزن

این جراحی می تواند اندازه و شکل سینه را تغییر داده و آن را بهبود بدهد. از لیفت سینه می توان در کاهش سایز آرئولا هم که در طول زمان بزرگ می شود، استفاده کرد. اما تاثیر جراحی لیفت سینه در تغییر اندازه سینه مانند جراحی بزرگ کردن سینه نیست. می توان لیفت سینه را همزمان با جراحی بزرگ کردن سینه انجام داد، که به آن بزرگ کردن-ماستوپکسی گفته می شود.

از ترکیب لیفت سینه با جراحی زیبایی شکم می توان برای بازیابی و بهبود اندام زنان و از بین بردن چربی و پوست اضافه سینه و شکم استفاده کرد.

جراحی کوچک کردن سینه

جراحی کوچک کردن سینه یکی از انواع جراحی ماموپلاستی به شمار می‌آید برای تخلیه چربی، بافت و پوست اضافه سینه استفاده می شود. جراحی کوچک کردن سینه برای کسانی که سینه بزرگی دارند، برای کاهش فشار ناشی از وزن آن یا دستیابی به اندازه سینه متناسب با بدن مناسب است. جراحی کوچک کردن سینه تحت بیهوشی کلی انجام می شود و چیزی از فرایند متوجه نمی شود. جراحی کوچک کردن سینه به طور کلی شامل موارد زیر است:

 • جابجایی نوک سینه به نقطه جدید – معمولا تا وقتی که به عروق خونی متصل باشد، انجام می شود.
 • برداشتن چربی، بافت غدد (عرق ریز، شیرده و...) و پوست اضافه از سینه به کمک ایجاد برش یا استفاده از انواع جراحی لیپوساکشن
 • شکل دهی مجدد بافت سینه باقیمانده

کل جراحی کوچ کردن سینه در حدود دو تا سه ساعت، و بسته به شدت عمل، طول می کشد، ولی باید یک یا دو شب در بیمارستان بستری بمانید.

جراحی بازسازی سینه

7

جراحی بازسازی سینه معمولا در زنانی که به دلیل درمان سرطان سینه تحت ماستکتومی قرار گرفته باشند، انجام می شود. با انجام جراحی بازسازی سینه می توان به ظاهر، کانتور و حجم دلخواه دست پیدا کرد و آرئولا یا نوک سینه را نیز مجددا شکل دهی کرد. با توجه به برداشتن یا صدمات وارده بر غدد (مثل غدد شیرده) و مسیرهای عصبی در طول جراحی، نمی توان انتظار داشت که حس و عملکرد سینه مثل قبل باقی بماند.

ظاهر، کانتور و حجم سینه را می توان به کمک پروتز یا بافت بدن خود فرد بهبود داد. در صورت استفاده از پروتز، باید اندازه آن را متناسب با سینه دیگر انتخاب کرد و حتی الامکان، آن را در زیر عضله سینه قرار داد. اگر قرار به استفاده از بافت بدن خود بیمار باشد، می توان بخشی از دیواره شکمی را برای این منظور استفاده کرد. از بافتهای دیگری که می توان در جراحی بازسازی سینه استفاده کرد، عضلات پشت یا پوست، چربی و عضلات باسن است. شاید لازم باشد تا تغییراتی در سینه دیگر نیز داده شود تا تقارن میان دو سینه برقرار شود.

امکان انجام جراحی بازسازی سینه بعد از جراحی ماستکتومی، در هر زمانی که بیمار اراده کند، وجود دارد. تابحال اثر مشخصی از تاثیر جراحی بازسازی سینه بر روی وقوع مجدد سرطان و یا ارزیابی وجود سرطان گزارش نشده است. بااینحال از ما خواسته می شود تا سینه خودتان را ارزیابی کنید و برنامه مراجعات بعدی برای معاینات بیشتر تعیین خواهد شد.

اصلاح عدم تقارن سینه‌ها

سینه‌های نامتقارن یا کوچک و بزرگ بر ظاهر، احساس و حتی لباستان تاثیر می گذارد. جراح زیبایی با اجرای جراحی اصلاح تقارن به بازیابی تعادل و بهبود ظاهر سینه‌ها کمک می کند. جراح در طول این جراحی یا سینه بزرگتر را کوچک، و یا سینه کوچک را بزرگتر می کند. در جلسه مشاوره درباره استفاده از جراحی کوچک کردن یا جراحی بزرگ کردن سینه و روش درمان با شما صحبت خواهد شد.

آیا جراحی سینه مردان هم ممکن است؟

بله، بعضی مردان به مشکل زینکوماستیا یا زن پستانی مبتلا هستند که در آن سینه مردان بزرگ است و برای رفع این مشکل تصمیم به جراحی سینه می گیرند. مردان هم ممکن است به سرطان سینه مبتلا می شوند و این مشکل را باید با جراحی برطرف کرد.

جراحی سینه چقدر طول می کشد؟

نوع جراحی روی مدت زمان انجام آن تاثیرگذار است؛ برای مثال جراحی کوچک کردن سینه از سه تا پنج ساعت طول می کشد.

چه انتظاری از نتیجه جراحی زیبایی سینه داشته باشم؟

جراحی زیبایی، وضعیت شما بعد از جراحی را از نزدیک و به دقت ارزیابی می کند. باید از پانسمان، سینه بند یا بانداژ کشی استفاده کنید تا تورم بعد از جراحی را کاهش داده و به روند بهبود سینه کمک کنید. دستورالعمل، برنامه مراجعات بعدی و نسخه داروها (در صورت نیاز) را از جراح زیبایی دریافت خواهید کرد.

 

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.