کد خبر : 21276 / /
/

 

انواع مقاوم سازی در سقف وافل :

سازه بتنی به دلیل شرایط نامناسب ، بارگذاری بیش از حد ، عیوب ساختمانی ، و تغیر کاربری نیازمند مقاوم سازی است. وظیفه مقاوم سازی کاهش تنش و چسبندگی بتن و سقف وافل است. با مقاوم سازی در نواحی که ایجاد تنش و کشش در سازه ایجاد میشود با قرار دادن سازه بتنی تحت فشار سبب تقویت سازه شده. امروزه برای مقاوم سازی سقف وافل از لمینت frp  و چسب سازه ای و کاشت استفاده میشود. شرکت سهند سازه بتن با چند روش مقاوم سازی که در ادامه بیان میشود کیفیت سازه های خود را تضمین می کند.

ویژگی مقاوم سازی سقف وافل :

افزایش ظرفیت باربری

مقرون به صرفه بودن

سازگاری با سازه

کاربری مختلف

Frp  چیست ؟

Frp   به معنای فیبر های تقویت شده پلیمری است که از ترکیب چد پلیمر مانند ماتریس (رزین ) و یا الیاف فیبر است. مواد تشکیل دهنده الیاف frp  از الیاف فایبر گلاس یا شیشه  ، از الیاف کربن ، الیاف ارامید ، الیاف بازالت است. همچنین ماتریس frp  باتوجه به کاربردی که دارد از چند نوع ماتریس مانند: پلی استر ، وینیل ، اپکسی و .. است که بسته به نوع محصول و نوع کاربردی که دارد رزین و الیاف نام برده در بالا با هم ترکیب میشوندو به خوبی به هم متصل و چسبنده میشوند و نقش حفاظتی و پیشگیری  از آسیب را در سازه در برابر حملات شیمیایی ایفا می کند. به این نکته توجه داشته باشید که در ماتریس دو نوع برش ایجاد میشود که یک برش ناشی از پیچ و برش درون صفحه ای است و برش دیگر ناشی از خمش یا برش بین صفحه است. به همین دلیل رزین frp  به عنوان یک عنصر چسباننده درکنار فیبر عمل می کند . ولی الیاف frp  به دلیل مشخصات فنی وچسبندگی بالا بسیار مقاوم است و  برای تحمل بار محسوب میشود.

8

مقاوم سازی با frp چگونه است ؟

مقاوم سازی با frp  یا مقاوم سازی و ترمیم سقف وافل با استفاده از الیاف frp  که از جنس شیشه و کربن است میتواند در مقاوم سازی تاثیر زیادی داشته باشد. اما مقاوم سازی به روش frp  بسیار رایج و مدرن شده است زیرا هم باعث افزایش باربری و هم افزایش مقاومت خمشی سقف از بروزترک و ایجاد خیز در سقف جلوگیری می کند. برای این که افزایش باربری و مقاومت خمشی در سقف افزایش یابد از لمینت frp  در سطح تحتانی سقف نیزاستفاده میشود. مصالح frp  علاوه بر سبکی مقاومت کششی بالایی دارد. قیمت بالای مصالح frp  زیاد استولی نحوه نصب و اجرای آن آسان است. برای این که دال ها مقاوم سازی شود از مصالح مرکب  frp  به صورت نواری و یا صفحاتی بر روی سطوح کششی اجرا میشود. دال های یک  طرفه را با چسباندن نوار ها یا صفحات frp  در سطوح تحتانی و در راستای طولی مقاوم سازی کرد. اما در دال های دو طرفه مقاوم سازی در دو جهت با نوار های frp  اجرا کرد. اما اگر در لبه های دال تکه گاه یا گیردار وجود داشته باشد و لنگر منفی در مقطع آن ایجاد شود از نوار frp  در وجه فوقانی دال استفاده میشود. مراحل اجرای مقاوم سازی سقف وافل با frp:

برای مقاوم سازی سقف وافل با frp  بر روی سطوح کششی بعنی قسمت تحتانی سقف از نوار و یا صفحات frp استفاده میشود. در دال های یک طرفه سقف وافل که تکیه گاه ساده دارند صفحات frp  را در سطوح تحتانی در راستای طولی میچسبانند تا مقاوم سازی انجام شود. اما در سقف وافل دو طرفه لمینت frp  را در دو جهت می چسبانند. البته اگر سقف وافل دارای تکیه گاه گیر دار باشد در قسمت فوقانی نوار frp  چسبانده میشود.برای این که مقاوم سازی در سازه با استفاده از مصالح frp  اجرا شود باید سطح بتن و سطح الیاف برای نصب و اجرا آماده شوند که آماده سازی شامل :

آماده سازی سطح بتن :

سطح بتن باید بدون ناهواری و عاری از گردو غبار باشدو سطح بتن ضعیف تر جدا شود تا بتوان چسب رزین رابرای چسباندن الیاف frp  بر روی  بتن اجرا کرد.

آماده سازی سطح  frp :

باید سطح frp  از آلودگی ها ، چربی ، گرد و غبار پاک باشد.

چسباندنfrp   بر روی سطح بتن :

شرکت سهند سازه بتن با استفاده از چسب  مخصوص وبا کیفیت برای چسباندن frp  و بتن پیوستگی ایجاد میشود و مقاوم سازی سقف ایجاد میشود.

9

انواع روش مقاوم سازی سازه وافل :

سیستم ژاکت بتنی :

در سیستم ژاکت بتنی ابتدا با پوششی بتنی اطراف سازه را تقویت می کنند تا پیوند ها به هم بچسبند. ژاکت بتنی ترکیبی از مواد مخصوصو قالبی با قابلیت تحمل فشار بالا است. که به منظور مقاوم سازی سازه بتنی است. در ژاکت بتنی بدون این که نیاز به ویبره برای پر کردن قالب جهت تقویت نواحی مختلف و ایجاد جداره مستحم باشد یک بتن خود متراکم دارد. در این روش قالب با تحت فشار قرار گرفتن بتن اولیه و بتن جدید به صورت یکپارچه بین جداره ها قرار می گیرد. در اجرای ژاکت بتنی حتما باید از میلگرد ، فولاد نرم و یا پیش تنیده استفاده شود.

ویژگی های ژاکت بتنی در سقف وافل :

کاهش تنش

افزایش شکب پذیری سازه

حفظ نیرو

افزایش ظرفیت باربری

کاهش هزینه

مزایای استفاده از ژاکت بتنی :

در میزان خوردگی و زنگ زدگی تغیری در مقاوم سازی ایجاد نمیشود.

برای مقاوم سازی دیوار های برشی و مقاوم سازی فونداسیون بهتریم گزینه است.

نیازندارد که پوشش ضد آتش بر روی آن اجرا شود.

 

سیستم ژاکت فولادی :

ژاکت فولادی جهت افزایش شکل پذیری خمشی اعضای بتنی موجود و همچنین افزایش مقاومت برشی احزا سازه است. ژاکت فولادی با استفاده از دو طرح مقاوم سازی محصورشدگی کامل و روش آرماتوربندی قابل اجرا در سازه است. در روش محصور شدگی کامل  صفحات فولادی در فاصله مناسبی از بتن با چسب رزین اپوکسی پر میشود. در روش آرماتور بندی زوایای فولادی در گوشههای مقطع قرار گرفته و تسمه های عرضی روی آن جوش داده میشود.

ویژگی های سیستم ژاکت فولادی :

افزایش شکل پذیری سازه

کاهش تنش

سازگاری با سازه

حفاظت نیرو

مزایای استفاده از ژاکت فولادی :

سهولت بیشتری در هنگام نصب نسب به ژاکت بتنی دارد.

مصالح مقاوم سازی ارزان قیمت نسبت به سایر روش های مقاوم سازی سازه دارد.

افزایش شدید مقاومت مورد نیاز جهت مقاوم سازی دارد.

معایب ژاکت فولادی :

نیاز به پوشش ضد حریق در سازه دارد که هزینه را افزایش میدهد.

هزینه زیاد

نیاز به حجم گروت و عملیات تزریق دارد.

امکان خوردگی و زنگ زدگی فولاد است.

زمان زیادی برای کاشت آرماتور و جوشکاری دارد تا مقاومت خمشی و برشی افزایش یابد.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.