کد خبر : 700 / /
/

خبر فوری

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در آخرین گفت و گوی خود اعلام کرده است که ۲۳ دی ۱۳۹۹ نمونه نهایی پیشرانه سه سیلندر این شرکت رونمایی می شود و از سویی در دهه فجر پیش رو، محصولی جدید مطابق به این پیشرانه معرفی خواهد شد.​

مدت هاست که شرکت «ایپکو» (تحقیق، طراحی و تولید موتور ایران خودرو) پروژه پیشرانه های سه سیلندر یا همان سه استوانه را آغاز کرده است. حال با گذشت زمان شاهد هستیم که قرار است تا نسخه نهایی این پیشرانه در ۲۳ دی ۱۳۹۹ رونمایی شود. البته فرشاد مقیمی، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، اعلام کرده است که این پیشرانه برای انجام آزمایش فنی بر روی خودرو نصب شده و چند وقی است که پروژه طراحی و نمونه سازی آن به اتمام رسیده است. همچنین به گفته مقیمی، در بهمن ماه پیش رو و به مناسب دهه فجر، این خودروساز برنامه دارد تا خودرویی جدید را مطابق با قوای محرکه جدید رونمایی کند.

پیش از آغاز تحریم های آمریکا علیه ایران و صنعت خودروی کشور، قرار بود تا ایران خودرو با کمپانی «ماهله» و گروه خودروسازی سایپا با کمپانی «AVL» بحث طراحی و تولید پیشرانه های سه سیلندر را پیش ببرند. اما مسائل مربوط به تحریم باعث شد تا این پروژه ها به تعویق بیافتد و از سویی در محافل خبری اطلاعاتی از فرایند ساخت این موتورها به بیرون نیاید.

ایرانخودرو

بعد از گذشت چند ماه از سکوت خبری برای پیشرانه های سه سیلندر ایرانی، مشخص شد که شرکت «تیوان» از زیرمجموعه های گروه بهمن بحث مهندسی و احداث خط تولید پیشرانه های سه سیلندر گروه خودروسازی سایپا و AVL را در دست انجام دارد و از سویی ایپکو هم پروژه پیشرانه های سه سیلندر به نتیجه نهایی نزدیک کرده است. اما در این مدت شرکت های ایرانی مانند ایران خودرو، سایپا، تیوان و ایپکو صحبتی از مهندسی معکوس و یا همکاری برای طراحی پیشرانه های سه سیلندر AVL و ماهله را مطرح نکرده اند.

با توجه به اشاره فرشاد مقیمی در مورد رونمایی از محصولی جدید و مطابق با پیشرانه سه سیلندر ایران خودرو، احتمال آن زیاد است که خودرویی بر اساس پلتفرم PF۱ در مرکز تحقیقات این خودروساز طراحی شده باشد. در چند وقت اخیر شاهد بودیم که با توجه به تعلیق همکاری PSA با ایران خودرو، این خودروساز ایرانی از ظرفیت های قراردادش با «پژو» استفاده کرد و به صورت قانونی تغییراتی را بر روی پلتفرم PF۱ اعمال نمود و در گام نخست پروژه K۱۳۲ یا همان «ایران خودرو تارا» را به بازار معرفی کرد. پیش از صحبت اخیر مدیرعامل ایران خودرو، مدیران این خودروساز گفته بودند که هاچ بک K۱۲۱ و کراس اوور K۱۲۵ هم بر مبنای این پلتفرم جدید طراحی شده اند. همچنین در بازدید اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس از ایران خودرو در چند ماه گذشته، مشخص شد که سدان جدیدی هم بر روی پلفترم PF۱ و سازه تارا طراحی شده است.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار