کد خبر : 598 / /
/

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان"برنامه‌ریزی درستی برای ساماندهی بازار مسکن وجود ندارد"گفت: نقدینگی سرگردان عامل افزایش قیمت مسکن است.

مسکن ملی در سال های اخیر با افزایش قیمت رو به رو بوده است . مسکن ملی از زمان احمدی نژاد ساخته شد. مسکن ملی به منظور کاهش قیمت خانه ساخته شد . مسکن ملی ساخته شد تا افراد کم درآمد جامعه امکان خانه دار شدن برایشان محیا شود.مسکن ملی این روزهال تغییرات زیادی داشته است.​

احمد دنیامالی با بیان این‌که به طور حتم تا زمانی که برنامه‌ریزی و طراحی درستی در حوزه اقتصاد مسکن صورت نگیرد، بازار مسکن بهبود نمی‌یابد، اظهار کرد: در سال‌های اخیر به دلیل تشدید نقدینگی‌های سرگردان، حوزه مسکن به صورت مداوم دچار تلاطم و آشفتگی شده، این در حالی است که در تمام کشورها از سفته بازی و سوداگری در بازار مسکن جلوگیری می‌کنند اما در کشور ما این حوزه، به بازار سرمایه‌ای تبدیل شده است.

وی افزود: باید بپذیریم که در بخش مسکن نمی‌توان تنها به ارائه تسهیلات تکیه کرد، از این رو دولت ضمن ارائه تسهیلات ارزان قیمت به سازندگان و انبوه سازان، باید به سمت عرضه زمین با قیمت بسیار پایین برای تولید مسکن حرکت کند. هرچه هزینه زمین کاهش یابد، به همان میزان قیمت تمام شده تولید مسکن نیز کاهش می‌یابد.

مسکنوی با بیان این‌که کشور سالانه به حدود ۹۰۰ هزار تا یک میلیون واحد مسکونی جدید نیاز دارد، افزود: اولویت عرضه مسکن باید با زوج‌های جوان باشد، البته مساکن تولیدی باید با رعایت الگوی مسکن و با متراژی حدود ۷۵ متر صورت گیرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد: دولت باید با همکاری انبوه سازان اقدام به تولید انبوه مسکن کند و پس از آن، این مساکن را به زوج‌های جوان اجاره ۹۹ ساله دهد، البته باید مقررات کلانی در این عرصه تدوین شود تا زوج‌ها نتوانند مسکن مورد نظر را بفروشند.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار