کد خبر : 4650 / /
/

چشم معامله گران ارزی به قیمت دلار ۲۵ هزار و ۶۰۰ تا ۲۴ هزار و ۸۰۰ است. هر کدام از این قیمت ها شکسته شود از دید این گروه به روند بازار ارز خط می دهد.​

نرخ دلار که در چهارشنبه هفته گذشته به بالای ۲۵ هزار و ۳۰۰ تومان رسیده بود، در روز بعد نرخ از این سطح پایین آمد. این اصلاح پنجشنبه در بازار بخاطر دو اتفاق بود: نخست بالا نرفتن نرخ در بازار درهم امارات و ثابت ماندن آن در سطح ۶۸۷۰ طی چند روز، دوم: حرکت بازارساز که نرخ دلار و یورو بازار متشکل ارزی را به بازار آزاد چسباند.

بر اساس این دو نکته در گزارش روز چهارشنبه گفته شد که قیمت دلار انرژی برای شکستن سطح ۲۵ هزار و ۳۰۰ تومان را ندارد.

دیروز اولین نرخ دلار در بازار آزاد ۲۵ هزار و پنجاه تومان بود که در انتهای معاملات به ۲۵ هزار و ۱۷۰ تومان رسید. به گفته معامله‌گران بازار کاملا خبری شده و تا زمان مشخص نشدن دور هفتم نشست مذاکرات وین، فضای بازار مبهم است.

دو دسته معامله‌گر با نگاه‌های مختلف در این فضای مبهم وجود داشت: اول دسته‌ای که عقیده داشتند نرخ در سطح ۲۵ هزار تومان در حال کف‌سازیست و برای صعود بیشتر خود را آماده می‌کند. دسته دوم بر این باورند که باید منتظر دور هفتم وین ماند و تا آن زمان بازار قابل پیش‌بینی نیست.از نظر این گروه از معامله‌گران نرخ بین کف ۲۴ هزار و ۸۰۰ و سقف ۲۵ هزار و ۶۰۰ تومان درحال بازیست و برای مشخص شدن روند، باید یکی از این دو سطح مهم پرقدرت شکسته شود.

نکات بازار ارز در اولین روز هفته

۱- نکته جالب بازار ارز فردوسی حرکت هماهنگ بازارساز با بازار غیررسمی بود. نرخ دلار در بازار متشکل ارزی در ابتدای مرز ۲۵ هزار تومان و یورو برابر با بازار آزاد یعنی ۲۹ هزار و ۷۰۰ تومان بود. برخی معتقدند این تاکتیک بانک مرکزی برای جلوگیری از ارزپاشیست.

۲- نکته دوم فضای مبهم بازار بود که نرخ درهم امارات نیز این فضا را تایید میکرد. نرخ درهم طی چند روز گذشته ثابت مانده و این موضوع نشاندهنده این بود که معامله‌گران دست نگه‌داشته‌اند.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.