کد خبر : 3378 / /
/

سروستانی مشاور اتحادیه مرغداران گوشتی اظهار کرد: تاکنون گزارشی مبنی بر کمبود مرغ نداشتیم و همچنان مرغ به میزان کافی در تهران توزیع می شود.​

محمد علی کمالی از ثبات نسبی قیمت مرغ طی یک ماه اخیر در بازار خبر داد و گفت: در میادین میوه و تره بار و فروشگاه هایی که مرغ با نرخ مصوب ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان عرضه می کنند، خبری از کمبود یا تشکیل صف دریافت نکردیم.

وی ادامه داد: برخی مغازه ها بسته به این موضوع که در کدام نقطه از شهر است، احتمال عرضه با قیمت بالاتر وجود دارد، اما در اکثر مغازه ها مرغ با نرخ مصوب عرضه می شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه مشکلی در تولید گوشت مرغ نخواهیم داشت، بیان کرد: با توجه به ازدیاد تقاضا برای جوجه ریزی، برآوردها حاکی از آن است که ۱۱۵ تا ۱۱۶ میلیون قطعه جوجه تولید شود که با وجود اجازه پرورش در دوره ۴۵ تا ۵۰ روزه، مشکل جدی در تولید گوشت مرغ نخواهیم داشت.

وی حداکثر نیاز روزانه استان تهران را یک هزار و ۱۰۰ تا یک هزار و ۲۰۰ تن اعلام‌کرد.

مشاور ارشد اتحادیه مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه عرضه جوجه یکروزه بالاتر از نرخ مصوب ۴ هزار و ۲۰۰ تومان را قبول نداریم، بیان کرد: برخی از سالن ها که طی ۲ تا ۳ سال اخیر خالی بودند، اقدام به جوجه ریزی کردند که همین امر منجر به ایجاد صف برای خرید جوجه شده است که ورود مراجع نظارتی از گرانفروشی جوجه جلوگیری می کند.

وی ادامه داد: انجمن تولیدکنندگان جوجه و مرغ مادر موظف هستند که با توجه به دریافت نهاده، جوجه یکروزه به جای عرضه توسط واسطه ها به چند برابر قیمت از طریق اتحادیه و تشکل ها عرضه کنند تا جوجه با نرخ مصوب بدست مرغدار برسد و در صورت کمبود اجازه واردات جوجه را برای رفع مشکل دهند.

مشاور اتحادیه مرغداران گوشتی با اشاره به چالش پیش روی بازار نهاده های دامی بیان کرد: با توجه به تاخیر در تخصیص ارز و مشکلات توزیع، وزارت جهاد کشاورزی تمهیداتی اندیشیده تا واردات نهاده به صورت اعتباری انجام شود، بدین منظور توافقاتی با واردکنندگان مبنی بر واردات اعتباری نهاده انجام شده، اما انتظار می رود که تخصیص ارز سریعا صورت گیرد.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار