کد خبر : 310 / /
/

مدیر عامل اتحادیه تکثیر و پرورش آبزیان درباره عرضه ماهی در شب یلدا می‌گوید.

مدیر عامل اتحادیه تکثیر و پرورش آبزیان گفت : با توجه به کاهش سطح تقاضا نسبت به سال‌های قبل و تولید مناسب، کمبودی در عرضه ماهی شب یلدا نداریم.

ارسلان قاسمی مدیر عامل اتحادیه تکثیر، پرورش و صادرات آبزیان، با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه ماهی شب یلدا نداریم، اظهار کرد: هم اکنون در تامین ماهی قزل آلا، کپور، میگو و برخی گونه‌های پرمصرف شوریده، شیر و حلوا کمبودی وجود ندارد، اما متاسفانه به دلیل شرایط عمومی اقتصاد و سیستم دلال بازی قیمت دچار نوساناتی است.

af58c21a-cb8b-4bbb-88bb-929b41541ba7

در عرضه ماهی مشکلی نداریم

او افزود: با توجه به کاهش دورهمی و مهمانی‌ها، امسال سطح تقاضا در شب یلدا نسبت به سال‌های قبل کمتر است، اما در عرضه مشکلی وجود ندارد.

قاسمی با اشاره به دلایل گرانی ماهی در بازار بیان کرد: با گسترش ویروس کرونا و تعطیلی مراکز مصرف‌کننده، قیمت ماهی ناشی از مشکلات سیستم عرضه همچنان بالاست، چرا که بسیاری از عرضه‌کنندگان و فروشندگان در مقاطعی از خرید ماهی از تولیدکننده استنکاف می‌کردند تا بتوانند با پایین نگه داشتن سطح عرضه توجیهی برای افزایش قیمت داشته باشند.

این مقام‌مسئول با انتقاد از فقدان نظارت دستگاه‌های متولی همچون سازمان شیلات، سازمان حمایت و دامپزشکی بیان کرد: بنابر آمار وزارت جهاد کشاورزی سالیانه ۹۰۰ هزار تن گوشت قرمز و بنا بر آمار شیلات یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن ماهی تولید می‌شود، در حالی که ناظران متعددی بر گوشت قرمز نظارت می‌کنند، اما بر ماهی به عنوان گوشت سفید نظارتی نیست.

او ادامه داد: علی رغم آنکه محصولات آبزی به عنوان تامین پروتئین مورد نیاز مردم می‌تواند امنیت غذایی کشور را تامین‌کند، اما متاسفانه هیچ نظارتی بر آن نیست و استدلال مسئولان بر آن است که ماهی کالای لوکسی است که تمام اقشار مصرف نمی‌کنند.

حباب ماهی در بازار

مدیرعامل اتحادیه تکثیر و پرورش آبزیان در پایان حباب فعلی قیمت ماهی در بازار را ۲۰ تا ۵۰ درصد اعلام کرد و گفت: با اعمال نظارت دقیق بر سطح بازار شاهد سودجویی عوامل واسطه و دلال نیستیم که این امر در تامین امنیت غذایی تاثیر بسزایی دارد

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار