کد خبر : 2474 / /
/

دسته ای از معامله گران باور دارند، صحبت های جواد ظریف موجب می شود که انتظار برای رسیدن به توافق کمتر شود و به مرور خریداران به بازار ارز بازگردند.

فایل منتشر شده از صحبت های محمدجواد ظریف مورد توجه معامله گران دلار قرار گرفته است.

به گزارش سایت فردا، صحبت های جواد ظریف مورد توجه معامله گران دلار قرار گرفته است. روز دوشنبه، حدود ۳ ساعت از گفتگوی وزیر امور خارجه با یکی از روزنامه نگاران اقتصادی منتشر شد و واکنش های متفاوتی را برانگیخت. بازیگران بازار ارز نیز به تحلیل صحبت های ظربف و اثر آن بر قیمت دلار پرداختند. گروهی باور داشتند، صحبت های جواد ظریف در فایل صوتی منتشر شده، آینده مذاکرات را به شکل منفی تحت تاثیر قرار خواهد داد.

قیمت دلار/ تأثیر صحبت های ظریف

از نگاه آن ها، صحبت های وزیر امور خارجه به طرف های غربی چنین سیگنالی را داد که ظریف درباره بسیاری از امور اختیار چندانی ندارد، در نتیجه مذاکره با او را چندان جدی نخواهند گرفت. از طرف دیگر، به باور آن ها، بخش دیگری از سیستم حکمرانی ممکن است اعتماد خود به آقای ظریف از دست داده باشد و همین مساله، اجماع درباره آینده مذاکرات وفعالیت هسته ای را تحت تاثیر قرار دهد.

در مجموع دسته ای از معامله گران باور دارند، صحبت های جواد ظریف موجب می شود که انتظار برای رسیدن به توافق کمتر شود و به مرور خریداران به بازار ارز بازگردند. این دیدگاه در حالی مطرح می شود که بازار روز دوشنبه واکنش هیجانی به صحبتهای آقای ظریف نداشت و بیشتر معامله گران تماشاگر اتفاقات بازار بودند.

 از نگاه برخی فعالان، در شرایط کنونی، فضای بازار به اندازه ای تحت تاثیر مذاکرات وین قرار دارد که کمتر کسی حاضر به خرید و فروش است. به باور آن ها، در صورتی که این دور از مذاکرات به نتیجه ای نرسد، احتمالا خریداران اطمینان بیشتری یپدا خواهند کرد که قبل از انتخابات، خبری از برداشته شدن تحریم ها نخواهد بود.

قیمت دلار

در واقع شماری از فعالان باور دارند صحبت های ظریف بازار را تحت تاثیر قرار داده است ولی محتاطانه منتظر مشخص شدن نتایج مذاکرات هستند. در مقابل البته کسانی حضور دارند که معتقدند انتشار صحبت های وزیر امور خارجه ممکن است موجب شود که طرف های غربی در برابر کاهش یا لغو تحریم ها انعطاف بیشتری به خرج دهند. در حال حاضر معامله گران استراتژی صبر را انتخاب کرده اند و بازارساز افت قیمت ها را هدف گرفته است.

پیش بینی قیمت دلار امروز

اگر قیمت دلار از مسیر بازار های مجاور رصد شود قیمت دلار در بازار هرات و قیمت درهم امارات برای روز جاری علامتی که می دهند خلاف روزهای گذشته است. قیمت ها در این دو بازار نوسان نزولی ندارند. بنابراین احتمال دارد در بازار ارز امروز نیز نوسان نزولی قیمت دلار متوقف شود. با این وجود هنوز برخی تحلیل گران فنی توصیه می کنند معامله گران در خرید دلار محتاط باشند. در معاملات پشت خطی نیز قیمت دلار از کف 23 هزار و 610 تومان تا سطح 23 هزار و 810 تومان بالا آمد. مرز 23 هزار و 810 برای بازار ارز مهم است زیرا می تواند نشان دهنده انتظارات آتی معامله گران باشد. از دید برخی از آنها نوسان زیر این سطح نشان می دهد بازار در فاز صعودی نیست.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار