کد خبر : 2237 / /
/

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی گفت: اگر از پتانسیل تولید جوجه به درستی استفاده کنیم، نیازی به واردات نداریم.

حبیب اسداله نژاد نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه مرغ وجود ندارد، اظهار کرد: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۱۷ هزار و ۱۰۰ تومان و مرغ گرم در خرده فروشی‌ها ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان است.

او افزود: هم اکنون تامین نهاده با تاخیر در حال انجام است که این موضوع تا حدودی در کنار مباحثی که در خصوص عدم اختصاص ارز برای واردات نهاده‌های دامی از سوی بانک مرکزی مطرح است، طی یک ماه گذشته نگرانی را مضاعف می‌کند که امیدوار هستیم این موارد حل شود.

اسداله نژاد ادامه داد: بنابر آمار تولید جوجه ۱۰ درصد کاهش یافته که امیدوار هستیم با افزایش سن کشتار این کسری جبران شود.

نوع مرغ

قیمت(تومان)

ران مرغ بدون پوست بدون دنبالچه چربی سر ساق

۴۱,۹۰۰

مغز ران بدون پوست بدون استخوان

۴۸,۸۰۰

ساق مرغ بدون پوست و سر ساق

۴۹,۷۰۰

سینه مرغ بدون پوست، شش، گردن، بال

۴۵,۴۰۰

سینه مرغ بدون پوست، شش، گردن، بال، بازو

۴۵,۹۰۰

ران و سینه بدون پوست بدون دنبالچه شش گردن بال

۴۳,۱۰۰

بال کبابی ساده - بدون نوک بال

۳۸,۰۰۰

بازوی کبابی ساده

۳۸,۴۰۰

مخلوط بال و بازو کبابی ساده

۳۸,۳۰۰

فیله مرغ

۶۷,۴۰۰

گردن مرغ بدون پوست

۱۴,۴۰۰

شنیتسل بدون آرد

۵۲,۵۰۰

جوجه چینی

۶۴,۶۰۰

جوجه کباب بی استخوان و بدون بازو ساده

۵۵,۷۰۰

جوجه کباب بااستخوان ساده

۴۴,۰۰۰

پا چینی ۱۰ عددی مرغ

۴۲,۰۰۰

مرغ کنتاکی

۴۲,۱۰۰

دل مرغ پاک کرده

۱۳,۲۰۰

جگر مرغ

۷,۵۰۰

سنگدان مرغ

۱۲,۸۰۰

پای مرغ

۷,۶۰۰

بلدرچین منجمد بسته ۱۰۰۰گرمی

۵۵,۰۰۰

بلدرچین منجمد بسته ۵۰۰گرمی

۳۰,۰۰۰

بلدرچین کامل تازه(بسته ۱۰۰۰گرمی)

۶۵,۵۰۰

مرغ کامل منجمد، بسته بندی کیسه ای (پوشش کیسه نایلونی)

۱۹,۹۰۰

مرغ کامل تازه، بسته بندی کیسه ای(پوشش کیسه نایلونی)

۲۶,۵۰۰

مرغ کامل تازه پاک شده، بسته بندی بشقابی

۲۸,۰۰۰

نیازی به واردات جوجه یک روزه نداریم

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه نیازی به واردات جوجه نداریم، بیان کرد: اگر از پتانسیل تولید جوجه به درستی استفاده کنیم، نه تنها نیازی به واردات نداریم، بلکه همیشه صادرات تخم مرغ نطفه دار بودیم که در برخی مواقع مدیریت ناصحیح باعث شده مزیت صادرات از بین رود.

او با بیان اینکه نیازی به واردات تخم مرغ نطفه دار و جوجه یک روزه نیست، گفت: با توجه به ممنوعیت صادرات جوجه باید مشخص شود که جوجه‌هایی که بدون مجوز از واحد مرغ مادر خارج شدند، کجا رفته است؟ چرا که با احتمال پدیده قاچاق، عرضه جوجه کاهش یافته است.

قیمت هر قطعه جوجه یک روزه ۶ هزار و ۲۰۰ تومان

اسداله نژاد نرخ مصوب هر قطعه جوجه یک روزه را ۴ هزار و ۲۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: هم اکنون هر قطعه جوجه با نرخ ۶ هزار و ۲۰۰ تومان در بازار عرضه می‌شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه نیازی به تامین ذرت و کنجاله سویا از بازار آزاد نداریم، گفت: تاخیر در عرضه ذرت و کنجاله سویا مرغداران را مجبور به تامین از بازار آزاد می‌کند، در حالی که با مدیریت صحیح عرضه مبنی بر توزیع به موقع سهمیه، نیازی به تامین از بازار نیست.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی درباره آینده بازار مرغ بیان کرد: با توجه به کاهش جوجه ریزی‌ها پیش بینی می‌شود که در نیمه دوم اردیبهشت قیمت افزایش یابد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه مشکلی در عرضه مرغ وجود ندارد، افزود: هم اکنون مرغداران با نرخ مصوب اقدام به عرضه می‌کنند، چنانچه کمبودی در بازار دیده می‌شود به مشکلات سیستم توزیع باز می‌گردد و هیچ ارتباطی به مرغدار ندارد.

اسداله نژاد با بیان اینکه بازار جوجه یک روزه همچنان آشفته است، گفت: در حال حاضر بسیاری از واحدها به سبب عدم دسترسی به جوجه یک روزه امکان جوجه ریزی ندارند که این موضوع پیام خوبی برای آینده بازار مرغ نیست.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه مشکلی در بحث تامین مرغ وجود ندارد، بیان کرد: در بحث توزیع مشکلات و نواقصی وجود دارد که موجب شده مرغ با نرخ مصوب در برخی فروشگاه‌ها عرضه نشود.

او در پایان تصریح کرد: علی رغم‌ تامین ۱۰۰ درصدی نهاده با نرخ مصوب، اما مشکلات تاخیر در توزیع نهاده ادامه دارد که این موضوع چالش‌هایی برای مرغداران ایجاد کرده است.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار