کد خبر : 1365 / /
/

سخنگوی دولت: بازگشت پول های بلوکه شده به همت اقای همتی در حال پی گیری است.

وزیر اعلام کرد هر کس می تواند نفت بفروشد بیاید قرارداد ببندد، اما همه آنها جا زدند.

وزیر گفت مجوز میلیونها بشکه را دادم اما یک بشکه هم نتوانستند!

سید حمید حسینی در مورد موافقت امریکا با آزادسازی منابع ایران در بانک تجارت عراق، گفت: با توجه به اطلاعاتی که از منابع لبنانی، عراقی و غربی داشتم دو روز پیش خبر موافقت امریکا با آزادسازی بخشی از منابع ارزی ایران در عراق را توئیت کردم و براساس اطلاعات واصله اعلام کردم که امریکا با آزاد‌سازی منابع ایران در بانک تجارت عراق موافقت کرده و حتی چند تراکنش نیز انجام شده است.

عضو هیات مدیره اتاق بازرگانی ایران و عراق با بیان اینکه اگرچه پس از انتشار این مطلب الجزیره در توئیتی از قول منابع عراقی آزاد‌سازی پول ایران را انکار کرد و یکی از رسانه‌های داخلی مدعی شد که فقط با همکاری دو کشور گشایش هایی ایجاد شده و مجوز امریکا را منکر شد اما با توجه به اطلاعاتی موثقی که داشتم مطئمن بودم که امریکا با آزادسازی سه میلیارد دلار از منابع ایران در کره جنوبی، عمان و عراق موافقت کرده است.تحریم های ظالمانه به روزهای پایانی خود نزدیک می شود

 وی با بیان اینکه بعد از این تکذیبه ها، مشاور نخست وزیر عراق اعلام کرد که واشنگتن اجازه داده بخشی از وجوه سپرده شده تهران در بغداد برای اهداف بشردوستانه استفاده شود.

حسینی با بیان اینکه بخشی از منابع آزاد شده برای تامین کالاهای اساسی مورد نیاز کشورمان استفاده خواهد شد، گفت: اخیرا یک محموله ذرت نیز از عراق به کشورمان وارد شده که نتیجه آزاد‌سازی این منابع است.

وی با تاکید بر اینکه آزاد‌سازی بخشی از منابع کشورمان در عراق حاصل پیگیری‌های رئیس قوه قضاییه کشورمان در سفر به عراق و همچنین رئیس کل بانک مرکزی و وزیر نیرو است، گفت: البته پیرو سفر اخیر وزیر امور خارجه عراق به کشورمان بحث آزاد‌سازی منابع ایران توسط عراق نیز مطرح شد.

حسینی افزود: مقامات عراقی در تماس‌های مکرر به دنبال دریافت چراغ سبز از سوی امریکا در این رابطه بودند که این موضوع نهایتا به سرانجام رسید و در نتیجه آنها نیز اعلام کردند بخشی از منابع از طریق بانک‌های مختلف آزاد‌سازی شده است.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار