کد خبر : 1134 / /
/

ورود موج تازه سرمایه های ورودی باعث افزایش قیمت ارزهای دیجیتالی از جمله بیتکوین شد.

بیت‌کوین یک رمز ارز و نظام پرداخت جهانی است.بیت‌کوین نخستین پول دیجیتال غیرمتمرکز است.بیت کوین را از نظر حقوقی هنوز هیچ کشوری به عنوان پول قانونی به رسمیت نمی شناسد. بیت‌کوین از نظر ارزش بازار بزرگ‌ترین ارز مجازی در جهان به شمار می رود. آخرین اخبار مربوط به بیت کوین را در سایت خبرآزاد دنبال کنید.

پترتیل سرمایه‌گذار و مؤسسه پیپال گفت: دولت چین از بیت‌کوین به عنوان ابزاری برای تهدید دلار و تضعیف سیاست‌های مالی آمریکا در خارج از مرزها استفاده می‌کند.

وی اضافه کرد که پکن حتی با استفاده بیشتر از یورو در پی تضعیف دلار در بازارهای جهانی است.

تیل که سرمایه‌گذار مهم در ارزهای مجازی است، گفت: زمانی که کشور چین در پی سرمایه‌گذاری و انتشار ارزهای مجازی است، هدف عمده آن تضعیف جایگاه دلار در بازارهای جهانی است.

وی اضافه کرد: ‌مسئولان چینی دوست ندارند که آمریکا همچنان از دلار به عنوان ذخایر ارزی استفاده کند، چرا که به عنوان یک اهرم قوی در عرضه نفت و محصولاتی مشابه آن از آن کمک می گیرد.

بیت کوین

تیل تأکید کرد که حتی چین در تلاش است تا برای تضعیف ارزش دلار، نحوه تجارت نفت را هم تغییر دهد.

وی می‌گوید: فکر می‌کنم که یورو هم به عنوان بخشی از سلاح این کشور برای رویارویی با دلار است که متأسفانه در ده‌های گذشته یورو نقش خود را به خوبی در برابر دلار ایفا نکرد، اما چینی‌ها به دنبال این هستند که با اضافه کردن یورو به سبد ذخایر ارزی خود در برابر دلار بایستند.

این میلیاردر معتقد است که چین نمی‌خواهد از یوآن به عنوان پول خود به عنوان ذخایر ارزی استفاده کند، چرا که می‌خواهد همچنان دروازه‌های خود را برای جذب سرمایه‌های بیشتر استفاده کند.

وی تأکید کرد که چین همواره به دنبال تضعیف ارزش دلار است و در این میان بیت‌کوین و ارزهای مجازی بهترین سلاح برای این کشور می تواند باشد.

تغییرات چشمگیر در قیمت بیت کوین

اما اتریوم به رغم افزایش قیمت طی ۲۴ ساعت گذشته، در طول هفت روز روند کاهشی داشته است. بیشترین قیمت این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۱۷۷۱ دلار و کمترین قیمت آن ۱۶۷۳ دلار بوده است. باینانس کوین نیز در طول هفته و ۲۴ ساعت گذشته تغییرات مثبت را به ثبت رساند.قیمت بیت کوین عصر روز دوشنبه نهم فروردین ماه در عرض چند ساعت حدود ۶ درصد افزایش یافته و به قیمت ۵۸ هزار و ۳۵۳ دلار رسید. این در حالی است که بیشترین قیمت بیت کوین تا به امروز حدود ۶۱ هزار و ۵۵۷ دلار بوده است. با اتفاق امروز فاصله قیمت بیت کوین با قله تاریخی کاهش یافت. رشد امروز موجب شد قیمت بیت کوین در طول هفته گذشته تغییرات مثبت را به ثبت رساند.

بیشترین قیمت باینانس کوین در ۲۴ ساعت گذشته ۲۷۷ دلار و کمترین قیمت آن ۲۶۲ دلار بوده است. شرکت آمریکایی ویزا اخیرا اعلام کرده که ارزهای دیجیتال را به منظور تسویه انتقالات در شبکه پرداخت خود قبول می‌کند، از این رو علت افزایش اخیر قیمت بیت‌کوین ممکن است همین امر باشد.

بیت کوین در حالی که قیمت بیت کوین به عنوان محبوب‌ترین ارز دیجیتال رقم‌هایی نزدیک به ۵۸ هزار دلار را تجربه می‌کند، ارزهای دیجیتالی وجود دارند که قیمتشان کمتر از یک دلار است. سرمایه بازار بیت‌کوین در حال حاضر حدود یک تریلیون و ۸۲ میلیارد دلار است، این درحالی است که دومین ارز دیجیتال محبوب در دنیا یعنی اتریوم سرمایه‌ای در حدود یک پنجم بیت کوین را به خود اختصاص داده است. سرمایه کل بازار ارزهای دیجیتال در حال حاضر حدود یک تریلیون و هشتصد و نوزده دلار است و در حدود ۹ هزار ارز دیجیتال در دنیا وجود دارد

بیت کوین

سقوط آزاد بیت کوین

طی دقایق گذشته قیمت بیت کوین که تا صبح امروز نسبت به روز گذشته ۵ درصد پایین آمده بود، حالا تا منفی ۸.۳۴ درصد افت خود را ادامه داده و به ۵۵ هزار و ۹۱۰ دلار رسیده است.

بر همین اساس ارزش کل بازار بیت کوین به ۱۰۴۵ میلیارد دلار کاهش یافته است. در ۲۴ ساعت گذشته بیش از یک میلیون توکن بیت کوین جابجا شده و در حال حاضر ۱۸ میلیون و ۶۵۴ هزار و ۴۷۵ توکن بیت کوین در چرخه مبادلاتی بازار جهانی وجود دارد.

بیت کوین

به طور کلی در ۲۴ ساعت گذشته ارزش بازار جهانی ارزهای مجازی هم مجموعا ۶.۶ درصد کاهش یافته و به ۱.۷۱ تریلیون دلار رسیده است.

اتریوم و بینانس کوین نیز به ترتیب ۶.۸۷ و ۷.۳۲ درصد نسبت به دیروز پایین آمدند.

بیت کوین

مایکل نووگراتز، مدیرعامل شرکت گلکسی دیجیتال و طرفدار بلندمدت بیت کوین همچنان خوش‌بین است و پیش‌بینی می‌کند قیمت بیت کوین تا پایان سال جاری میلادی به ۱۰۰ هزار دلار برسد. وی در یک مصاحبه تلویزیونی اعلام کرد بیت کوین و سایر ارزهای مجازی تبدیل به یک سرمایه سازمانی شده‌اند و بانک‌ها آشکارا تلاش می‌کنند از آن بهره ببرند.

 بیت کوین ۲۱ درصد از ارزش خود را در هفته گذشته از دست داد ولی هنوز هم ارزش آن پنج برابر نسبت به سال گذشته بالاتر است. برخی عقیده دارند این ارز مجازی می‌تواند مانند طلا پشتوانه ای در برابر تورم و ضعف پول‌های رایج باشد و تبدیل به بخش بزرگتری از اوراق بهادار سازمانی خواهد شد.

نظر کارشناس اقتصادی درباره ریزش ارزش بیت کوین 

میرزایی، کارشناس اقتصادی، در خصوص ریزش‌ اخیر ارزش بیت کوین، اظهار کرد:  در خصوص روند اصلاحی بیت کوین, بهتر است روند  قبلی بیت کوین را در سال ۲۰۱۷ بررسی کنیم تا متوجه شویم چنین اصلاحاتی در روند رو به رشد بیت کوین عادی است یا نه؟

او ادامه داد: بیت کوین در سال ۲۰۱۷ برای رسیدن به بالاترین حد خود، بارها و بارها بین ۳۰ تا ۳۵ درصد اصلاح شد. این صعود و نزول‌ها قسمتی از روند سالم رشد ارزش یک بیت کوین در بازار ارز دیجیتال را نشان می‌دهد. زمانی می‌توانیم این را یک حرکت خارج از عرف ببینیم که این اصلاح، عددهای بزرگ تری را به ما نشان می‌دهد.

بیت کوین

میرزایی بیان کرد: در حال حاضر بعد از هر صعود بیت کوین ما باید شاهد اصلاحاتی در مقاطع مختلف باشیم. بیت کوین یک بخش کف سازی دارد. این روند نه تنها طبیعی بلکه منطقی است.

به گفته این کارشناس اصلاحات بیت کوین تحت تاثیر عوامل مختلفی است. به طور مثال امکان دارد در یک نقطه ماینرها تصمیم به فروش بگیرند و در نتیجه عرضه افزایش یابد  و موجب ریزش قیمت‌های اولیه شود.

او گفت: با اصلاح  ۳۰ درصدی بازار، بیت کوین خودش را برای رشد مجدد آماده می‌کند. در حال حاضر تا رسیدن به قله بیت کوین فاصله بسیاری داریم.

روند افزایشی بیت کوین 

روند افزایش ارزش بیت کوین در امسال میلادی با مانع مواجه شده و جهت عکس به خود گرفته است. این هفته بدترین هفته برای بیت کوین طی حدود یک سال گذشته بوده است.

 بزرگترین رمزارز دنیا بیش از ۲۰ درصد از ارزش خود را در این هفته از دست داد که بزرگترین کاهش ارزش آن از ماه مارس ۲۰۲۰ بوده است. بیت کوین در ساعت ۱۰: ۲۲ در هنگ کنگ ۴۶۹۲۵ دلار معامله شد. شاخص گلکسی کریپتوی بلومبرگ که نوسانات بیت کوین، اتر و سه ارز مجازی دیگر را رصد می‌کند، ۲۲ درصد در این هفته پایین آمده است.

 این شرایط سخت برای بیت کوین در بحبوحه آشفتگی‌های بیشتر در بازارهای جهانی به وجود آمده است. افزایش سود اوراق قرضه نشان دهنده بالا رفتن رشد و تورم و اجبار تاجران به ارزش‌گذاری دوباره موقعیتشان در سراسر گروه‌های سرمایه‌ای است. شاخص نزدک-۱۰۰ با سقوط سهام شرکت‌های تسلا و پلوتون اینترکتیو، پایین آمده است.

بیت کوین

تحلیلگران عقیده دارند تقویت ارزش دلار نشانه کاهش ارزش بیت کوین و ارزهای دیجیتال است.

 ضعف بیت کوین در مقابل نوسانات بازار، کارآمدی آن را به عنوان یک ارز پشتیبان در برابر تورم زیر سوال برده است. بسیاری عقیده داشتند افزایش ارزش سرمایه‌های دیجیتال یک حباب و تکرار نوسانات ۲۰۱۷ است.

 در حالی که همواره از بیت کوین به عنوان یک طلای دیجیتال جدید نام برده می‌شود، طلا از این رقیب خود پیشی گرفته و ۱۷۶۸ دلار در هر اونس معامله می‌شود یعنی کمتر از یک درصد کاهش طی یک هفته گذشته. شاخص دلار بلومبرگ ۰.۳ درصد در همین دوره افزایش یافته است.

در هفته ای گذشت ارزهای دیجیتالی نقش پررنگی را در جهان داشتند وموجب توجه مردم به خود شدند. با توجه به اینکه ارزهای دیجیتالی خواب ندارند و در تمامی ساعات روز به فروش می رسد، علاقه مندان به این حوزه ۲۴ ساعت ۷ روزه هفته باید به روند بالا و پایین آن توجه کنند.

در روزی که گذشت ارزهای دیجیتالی اتر رکورد تازه ای زد. ، قیمت Ether از ۲۰۰۰ دلار گذشته است.

طبق گزارش کوین دسک ، اتر به رکورد جدید قیمت ۲.۰۳۳.۰۸ دلار رسید که در ۲۴ ساعت گذشته ۶.۱۸٪ رشد داشت ، و ارزش بازار رمزنگاری به ۲۳۳.۳ میلیارد دلار رسید. ارز رمزنگاری شده در سال گذشته ۱۷۲.۵ درصد افزایش یافته است.

رکوردهای قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین نیز به یکه تازی خود ادامه داده است. یک روز پس از آنکه ارز رمزپایه پیشرو بیش از ۵۰۰۰ دلار افزایش یافت و در طی این مدت ارزش بازار سقف یک تریلیون دلار دست یافت ، بیت کوین (BTC) صبح شنبه یک رکورد دیگر هم در تاریخ خود به ثبت رساند ، برای اولین بار از ۵۷هزار دلار عبور کرد و باعث ایجاد یک تجمع گسترده در میان سایر ارزهای رمزپایه شد. بالاترین سطح قیمت این ارز دیجیتالی ۵۷،۴۹۲.۰۰ بود. قبل از شروع سرگرمی و بازی های دیروز ، BTC حدود ۵۱،۶۰۰ دلار بود. در حال حاضر قیمت هر بیت کوین ۵۶ هزار و ۴۹۲ دلار است.براساس گزارش اینوستینگ، بازده اوراق خزانه داری در روز جمعه به بالاترین سطح خود از فوریه ۲۰۲۰ را رسید و سهام ایالات متحده هفته معاملات را با روند نامشخصی به پایان رساند زیرا سرمایه گذاران اعلام کردند که پیامدهای تورم ارزش سهام و طلا را زیر سوال می برد. این احساسات به طور احتمالی تا هفته معاملات جدید ادامه خواهد داشت.

در اواخر هفته معاملات نفت با پایین آمدن دوباره میزان تولید ایالات متحده ، نفت به زیر ۶۰ دلار در هر بشکه رسید. دلار علی رغم افزایش بازده در مدت مشابه ، در روز جمعه برای دومین روز افت کرد. این دو رابطه مثبت دارند که به نظر می رسد این رابطه از هم پاشیده است.

فروش دلار دو روزه برای تقویت طلا کافی نبود و دوباره آن را به حالت معکوس درآورد. در عوض ، فلز زرد روز به روز ضعیف تر شده است. ضعف دلار موجب افزایش طلا شده است، در حالی که افزایش بازده، سرمایه گذاران را از یک دارایی امن به دارایی دیگر دور می کند.

همچنین بر اساس گزارش کیتکو، اندرو شیتز ، استراتژیست ارشد سرمایه گذاری مورگان استنلی پیش بینی می کند که طلا در سال ۲۰۲۱ بیش از این افتی که تجربه کرده روند نزولی خود را ادامه داده است.

اقتصاددانان مورگان استنلی پیش بینی می کنند که تورم آمریکا طی دو سال آینده کمی بیش از ۲٪ افزایش یابد. بنابراین ، این به سختی سناریوی فراری برای تورم است که به نظر می رسد طلا برای آن مناسب تر باشد. طلا سرمایه ای است که روایت در آن اهمیت دارد. در سال ۲۰۲۱ به نظر می رسد پاندمیک بهتر می شود. داده های اقتصادی در حال بهبود است. سیاست آرامتر شده است. و نرخ بهره در حال افزایش است.

همچنین گفته می شود عملکرد طلا به ویژه در مقایسه با سایر کالاها کم است. ارزیابی آن جذابیت خاصی ندارد. حرکت قیمتی ضعیف است ، به این معنی که کالاهایی که در حال سقوط هستند اغلب تمایل به نزول دارند. و داده های اقتصادی فعلی ، که در حال بهبود است ، اغلب به این معنی است که طلا کمتر از دارایی های دیگر عمل می کند.

در مورد طلا ، قیمت کمی زیر ۱۸۰۰ دلار در هر اونس پیش بینی شده است. تا پایان سال ؛ حتی با افزایش نرخ تورم ، طلا کاهش بیشتر از سطح فعلی را نشان می دهد.

 

افزایش قابل توجه ارزش این ارز مجازی به خاطر بالا رفتن مقبولیت آن بین سرمایه‌گذاران و شرکت های بزرگ بوده است. تسلا در اوایل همین ماه اعلام کرد ۱.۵ میلیارد دلار در این ارز مجازی سرمایه‌گذاری کرده است.

بیت کوین

بانک نیویورک ملون، قدیمی‌ترین بانک آمریکا اعلام کرد شرایطی برای مشتریانش فراهم می‌کند تا بتوانند بیت کوین و سایر ارزهای مجازی را ذخیره کنند. بلک راک، یکی از مدیران سرمایه آمریکا و شرکت پرداخت اسکوئر هم طرح‌های خود را برای پشتیبانی از ارزهای دیجیتال اعلام کرده اند. شرکت مستر کارت هم اعلام کرد از کاربرد ارزهای مجازی در شبکه خود حمایت می‌کند.

 بیت کوین ۱۲ سال پیش توسط یک شخص یا یک گروه ناشناس تحت عنوان ساتوشی ناکاموتو ابداع و و معامله آن در ۲۰۱۹ به عنوان یک سرمایه دیجیتال بر پایه شبکه بلاک چین آغاز شد. هدف از این سیستم، پرداخت بدون در نظر گرفتن سیاست ها و قوانین بانک مرکزی است.

 اولین افزایش قیمت قابل توجه بیت کوین در ۲۰۱۷ بود که آن را به ۲۰ هزار دلار رساند و باعث شهرت جهانی آن شد. کمی پس از آن بیت کوین ۸۰ درصد از ارزش خود را طی یک ماه از دست داد و بعد دوباره رشد خود را آغاز کرد.

 طبق گزارش کوین دسک بیت کوین در ساعت ۱۳:۲۵ به وقت گرینویچ ۵۷۲۷۲ دلار معامله شده است.

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار