کد خبر : 6067 / /
/

از دیرباز داستان موجودات فضایی و دیدن آن ها در آسمان برای مردم سراسر جهان جالب و جذاب بوده است که البته این جذابیت می تواند هم پای قیمت تور ارمنستان نیز باشد. وجود زیست های فرا زمینی مسئله ای است که نمی توان گفت که به طور کامل به اثبات رسیده است و چگونگی و رویارویی آن با انسان بحثی است که جای تامل دارد.

 درسال ۲۰۱۰ استفن هاوکینگ دانشمند معروف فیزیک نجومی به طور قطع بیان نمود که موجودات فضایی وجود دارند و اگر با آن ها ارتباط برقرار شود ایده ی بدی است و خطراتی را به همراه دارد. این روزها در سراسر جهان بحث دیده شدن ارواح رقصان در فضا تبدیل به مسئله ی داغی شده که علاقه مندان به مسائل کیهانی و فرا زمینی را به خود مشتاق کرده است.

رصد ارواح رقصان در اعماق کیهان

 

خبری که چند روزی است رسانه ها را  در زمینه نجوم و مسائل کیهانی به خود مشغول ساخته است و به سوژه خوبی برای پرداختن به مسائل و مباحث فرا زمینی تبدیل شده موضوع رصد ارواح رقصان در اعماق کیهان است البته به یاد داشته باشیم قیمت تور ارمنستان هم این روزها به همین اندازه طرفدار دارد و مبحث قابل توجهی می باشد.

دانشمندان دانشگاه وسترن سیدنی و سازمان پژوهش های علمی و صنعتی همسود(CSIRO ) در اولین جستجوهای عمیق که به وسیله تلسکوپ رادیوئی (اسکاپ) داشتند توانستند ارواح رقصان در اعماق کیهان را رصد نمایند. البته دیدن ارواح رقصان به معنی روحی که ما بر روی زمین می شناسیم و ذهنیتی که درباره آن داریم نیست.

 در خبری که چند روز پیش در مقاله ای از مجله Cosmos  آورده شد، ری نوریس ستاره شناس و استاد دانشکده علوم در دانشگاه وسترن سیدنی توضیحاتی در زمینه ی چگونگی اینکه تیم او دو کهکشان رادیوئی را با سیاه چاله های بزرگ در مرکز هر یک رصد و کشف کرده اند داده شده است. این سیاه چاله ها جت هایی از الکترون را پرتاب کرده که به شکل عجیبی خم می شوند و به وسیله باد میان کهکشانی، و با فاصله ی تقریبی ۱ میلیارد سال نوری از زمین قرار گرفته اند. این ابرها شکلی مانند دو روح داشته که در حال انجام حرکاتی رقص مانند هستند.

Screenshot_۲۰۲۱۰۸۲۵-۰۲۳۲۵۵

پروژه نقشه  تکاملی جهان که از ۴۰۰ محقق تشکیل شده است توانستند این کشف را در اولین آزمایش خود رصد کنند و همچنین در حال پرداختن به تحقیق درباره منابع امواج رادیویی می باشد.

محقق اصلی این پروژه یعنی پروفسور نوریس این گونه می گوید که: ما به شگفت زده شدن عادت کرده ایم. وقتی مکان هایی را که پیش از این هیچ تلسکوپی رصد نکرده، مشاهده می کنید احتمال کشف موارد جدید وجود دارد. این گفته ی پروفسور گویای آن است که هر چه در ادامه پروژه پیش بروند شگفتی های بیشتری از جهان خلقت را رویت میکنند و به نمایش عموم در می اورند. جهان خلقت وسیع تر از آن است که با چند ماه و سال بتوان تمام زوایای پیدا و پنهان آن را کشف نمود.

بعد از رویت این ارواح متحرک توسط محققان چون عملا اولین باری بود که با چنین چیزی برخورد کرده بودند یک هفته زمان صرف شناخت ماهیت و چیستی این ارواح شد و با شگفتی متوجه شدند که آن ها کهکشان های میزبان می باشند. دو سیاه چاله ی بزرگ  در مرکزیت این کهکشان ها بود که پرتوهایی از آن بیرون می آمد.

علاوه بر کشف این ارواح رقصان پروژه نقشه تکامل جهان یا EMO  توانسته اند مجموعه از امواج مرموز رادیوئی را رصد و کشف نمایند که یک‌ میلیون سال نوری در تمام کهکشان ها را پوشش می دهد.

این پدیده که حلقه های رادیوئی عجیب و غریب نامیده شده است به گفته ی پروفسور نوریس برای محققان هنوز همچون راز می باشد.

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.