کد خبر : 5884 / /
/

اخبار / اخبار وضعیت آب و هوا

​سازمان هواشناسی با اشاره به بارش باران و رعدوبرق در 13 استان تا یکشنبه هفته آینده نسبت به سیلاب ناگهانی و خسارت ناشی از تندباد موقتی در 8 استان هشدار داد.

هواشناسی پیش بینی کرده است که در 13 استان کشور شاهد بارش باران و رعد و برق خواهیم بود. براساس پیش بینی هواشناسی این رخداد جوی تا یکشنبه آینده رخ خواهد داد. هواشناسی همچنین نسبت به سیلاب ناگهانی و خسارت ناشی از تندباد موقتی در 8 استان هشدار داده است. هواشناسی هشدارهای ویژه ای را برای مناطق سیل خیز ارائه داده است. مطابق پیش بینی هواشناسی بارش باران و رعد و برق در شمال، شمال غرب، شرق، جنوب و مرکز کشور رخ خواهد داد.

وضعیت آب و هوا در کشور

بر اساس پیش بینی کلی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در برخی مناطق استان‌های مازندران، گلستان،‌ شمال تهران، البرز، سمنان، هرمزگان، جنوب کرمان، سیستان و بلوچستان، فارس، شرق بوشهر، جزایر خلیج‌فارس، تنگه هرمز و غرب دریای عمان در ساعات بعدازظهر رگبار، وزش باد شدید موقتی و رعدوبرق پیش بینی می‌شود.

وضعیت آب و هوا

فردا در ارتفاعات البرز مرکزی، شمال و شرق هرمزگان، جنوب استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان، فارس، شرق بوشهر و جزایر خلیج‌فارس رگبار پراکنده پیش بینی می‌شود. جمعه در ارتفاعات مازندران، شمال آذربایجان غربی، شنبه هفته آینده در شمال آذربایجان‌ غربی، آذربایجان شرقی، ارتفاعات البرز در استان‌های مازندران، گلستان، شمال هرمزگان، غرب فارس و کهگیلویه و بویراحمد رگبار انتظار می‌رود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی یکشنبه هفته آینده در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، ارتفاعات البرز در استان‌های مازندران، گلستان و سمنان، ارتفاعات شمال هرمزگان و جنوب کرمان بارش خفیف در ساعات بعدازظهر پیش بینی شده است.

توصیف سامانه: ناپایداری های محلی و همرفتی بویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب

نوع مخاطره: رگبار باران و رعدوبرق، وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد بارش تگرگ

منطقه اثر:

چهارشنبه 1400/05/27 : مازندران، گلستان، ارتفاعات استان تهران، کرمان، هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان، بوشهر.

پنج‌شنبه 1400/05/28 : کرمان، هرمزگان، بوشهر، جنوب استانهای سیستان و بلوچستان و فارس.

اثر مخاطره: احتمال جاری شدن روان آب در مسیل‌ها، وزش تند باد موقت، بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌های فصلی، آبگرفتگی موقت و محدود.

توصیه: احتیاط در عبور از حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، عدم جابجایی عشایر کوچ رو بویژه در ساعات بعدازظهر، احتیاط در چرای دام در مسیل‌ها و مناطق مرتفع و فعالیت‌های کوهنوردی.

توصیف سامانه: رگبار و رعدوبرق، وزش تند باد لحظه ای و افزایش ارتفاع موج

نوع مخاطره: رگبار و رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی، افزایش ارتفاع موج بین یک تا 1.5 متر در سواحل و 1.5 تا 2 متر در فراساحل

منطقه اثر:

چهارشنبه 1400/05/27 : شرق خلیج فارس، تنگه هرمز، غرب دریای عمان، مناطق ساحلی و دور از ساحل بوشهر، هرمزگان، سیستان و بلوچستان.

پنج‌شنبه 1400/05/28 : نیمه شرقی خلیج فارس، تنگه هرمز، دریای عمان، مناطق ساحلی و دور از ساحل بوشهر، هرمزگان، سیستان و بلوچستان.

اثر مخاطره: احتمال غرق شدن شناگران و قایق های کوچک و احتمال آسیب دیدن شناورهای سبک، نیمه سنگین، قفس ها و تورهای صیادی.

توصیه: احتیاط در شنا در سواحل و ممنوعیت در شنا در فراساحل، محدودیت تردد قایق های کوچک و شناورهای سبک و نیمه سنگین صیادی و رعایت احتیاط در صنایع فراساحل.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار