کد خبر : 43979 / /
/

کفسابی سنگ راه پله با چه دستگاه هایی و چگونه انجام می شود و چه مزایایی دارد؟

در این مقاله با کفسابی سنگ راه پله آشنا خواهید شد و دیگر نیاز به راهنمایی کسی نخواهید داشت.

کفسابی سنگ راه پله با چه دستگاه هایی و چگونه انجام می شود و چه مزایایی دارد؟

 

راه پله یکی از مهم ترین بخش های ساختمان است که نقش مهمی را در تردد افراد ایجاد می کند، رفت و آمد سبب می شود تا به سرعت این بخش از ساختمان آلوده شود و اینجاست که باید، از کفسابی سنگ راه پله استفاده کنید. راه پله جزئی از ساختمان است که هر روزه افراد، حتی برای یکبار هم که شده از آن استفاده می کنند. ساختمان، جاهای مهم دیگری هم دارد و افراد تصور می کنند که فقط باید از کف آن نگهداری کنند. در حالی که راه پله ها هم نیاز به نگهداری و مراقبت دارند، به خصوص اگر ساختمان تجاری، اداری و... باشد. حتماً اسم کفسابی به گوشتان خورده است؛ اما اگر بخواهیم آن را معنی کنیم می توان گفت: کفسابی خدماتی است که با استفاده از دستگاه و وسایل آن مخصوص، انواع کفپوش های ساختمان همچون: موزاییک، سنگ و پارکت را ساب می زنند تا آلودگی های آنها را از بین ببرند و همچنین طول عمر کفپوش را افزایش دهند. کفسابی برای مکان های مختلفی از ساختمان صورت می گیرد که تنها یکی از آن ها راه پله است. این خدمات روز به روز متقاضیان بیشتری پیدا می کند به همین منظور، در این نگارش تصمیم داریم تا شما را با دستگاه های کفسابی سنگ راه پله، اجرای کفسابی و مزایای آن آشنا کنیم.

 

دستگاه ساب سنگ پله

 در کفسابی پله، تجهیزات مختلفی اعم از: دستگاه کفساب، لقمه‌های نرم و لقمه‌های زبر مورد استفاده قرار می گیرد. قطعاً به روز بودن دستگاه و مهارت کف ساب تأثیر فوق‌ العاده‌ ای در تمیزی و درخشش سنگ پله دارد. به طور کلی، دستگاه ‌های کفسابی پله به 3 دسته تقسیم می‌شوند که در متن ذیل به آن ها اشاره شده است:

دستگاه کفسابی پله تک فاز

این دستگاه زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که در محل کفسابی برق 3 فاز وجود ندارد. این مدل از دستگاه کفسابی پله در مقابل دستگاه سه فاز کفسابی کیفیت پایین تری دارد و برای آن که کیفیت خود را افزایش دهد چند بار ساب زنی کف را انجام می دهد.

دستگاه‌ کفسابی سه فاز

دستگاه‌ های کفسابی سه فاز، قدرتمندترین دستگاه های کفسابی هستند که فرایند ساب زدن پله را در کمترین زمان ممکن انجام می دهند. ساب زنی پله با این دستگاه، سبب صافی و درخشش بیشتر پله ها می شود. این دستگاه به دلیل داشتن لقمه سنگ‌ های بزرگ، به هیچ عنوان برای گوشه و کنار دیوارها مناسب نیست. همچنین کار کردن با این دستگاه بسیار راحت است و سبب افزایش سرعت در اتمام کار می شود. این دستگاه با کیفیت ترین دستگاه کفسابی است و کار خود را به گونه ای انجام می دهد که پس از اتمام ساب زنی و پولیش سنگ راه پله، هر بیننده ای که آن را ببیند ناخودآگاه به تمیزی آن خیره می شود.

دستگاه کفسابی دستی

دستگاه کفسابی دستی بسیار ساده است و حجم کمی دارد، از این دستگاه می‌توان برای ساب زدن کنج دیوارها، راه پله، سرویس های بهداشتی و... استفاده کرد. یکی از مزیت های این دستگاه، سایز کوچک آن است که این موضوع باعث می شود تا به راحتی حمل شود. دستگاه کفسابی دستی به جهت آن که با لقمه سنگ کوچک، فرایند ساب زنی پله را انجام می دهد، کار با آن کمی سخت تر و کندتر پیش می رود؛ اما در مرحله آخر با استفاده از پولیش دستی سنگ کف، راه پله حتی از روز اولش هم زیباتر به نظر می رسد.

شرکت کفسابی با ما، یکی از شرکت های با سابقه در حوزه کفسابی و سنگسابی است و به دلیل استفاده از جدیدترین دستگاه های کفسابی و داشتن مجریانی متخصص، توانسته است رضایت مشتریان خود را جلب نماید. اگر شما هم تصمیم به کفسابی سنگ راه پله خود گرفته اید، می توانید با مراجعه به وب سایت این شرکت و از طریق شماره های موجود در آن با کارشناسان این مجموعه تماس بگیرید.

photo_5780724804880547591_y

قیمت کفسابی راه پله

قیمت کفسابی پله بر اساس فاکتورهای معینی محاسبه می شود که هر یک از این فاکتورها می توانند تأثیر بسیاری بر قیمت ساب زدن سنگ کف بگذارند. نوع سنگ، جنس سنگ، تعداد پله های کفسابی شده، عرض پله ها، نوع دستگاه مورد استفاده در کفسابی، میزان آلودگی و کثیفی راه پله، مدت زمان انجام خدمات کفسابی از جمله مواردی هستند که روی قیمت کفسابی سنگ راه پله تأثیر می گذارند. به‌ همین جهت به شما توصیه می‌کنیم که با استفاده از شرکت هایی که خدمات کفسابی معتبری دارند، همکاری کنید. آن ها در شروع سفارش کار، کارشناسان خود را برای بازدید به محل کفسابی اعزام کرده و سپس قیمت کفسابی سنگ راه پله را به شما اعلام می کنند.

اما نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که هر چند وقت یک بار، با در نظر گرفتن مقدار آلودگی پله از خدمات کفسابی استفاده نمایید؛ زیرا اگر شما به این موضوع بی توجه باشید با گذشت زمان، باید هزینه ‌های بیشتری را جهت خدمات کفسابی پرداخت نمایید. شما با کفسابی سنگ راه پله و تمیز کردن دوره ای آن می توانید تا مدت ها در هزینه های تمیز کردن آن صرفه جویی کنید.

مراحل کفسابی راه پله

ساب زدن سنگ راه پله توسط چند مرحله با استفاده از لقمه های ساب زنی مختلف، صورت می گیرد. در این کفسابی هم مانند دیگر کفسابی ها، جنس و نوع سنگ اهمیت بسیاری دارد. فرایند کفسابی سنگ راه پله در چند گام صورت می گیرد که در متن ذیل به شرح آن پرداخته ایم:

مرحله اول: در این گام ابتدا برای از بین بردن جرم ها و کثیفی های سطح، یک لایه نازک به وسیله لقمه های دستگاه کفسابی از سنگ راه پله برداشته می شود. در این زمان سنگ نو زیرین خود را نشان می دهد.

مرحله دوم: در این گام کف ساب با در نظر گرفتن نوع سنگ و نیاز آن (ناخنک، پستی یا بلندی) به وسیله دستگاه ساب زن، لایه های دیگر سنگ را بر می دارد تا سطح کفپوش به صورت یکنواخت و صاف در آید.

مرحله سوم: در این گام، سنگ راه پله به واسطه لقمه مخصوص دستگاه کفسابی، آنقدر ساب می خورد تا صورتی براق و درخشان به خود بگیرد. کف ساب در این مرحله از لقمه های ظریف تر استفاده می کند تا سنگ ها را بررسی کند و راه ورود آب و آلودگی را به آن ببندد. با این فرایند هم نفوذ آلودگی به سنگ‌ ها کمتر می شود و هم عمرشان طولانی تر می گردد.

کفسابی با ما در خدمت شماست تا کفسابی ساختمان شما را به بهترین شکل ممکن انجام دهد. این شرکت، کفسابی در نیاوران را در کمترین زمان ممکن و با مناسب ترین قیمت انجام می دهد. اگر شما هم در این منطقه ساکن هستید و به دنبال شرکتی معتبر و متخصص برای کفسابی می گردید، فرصت را از دست ندهید و با این شرکت تماس بگیرید.

کفسابی راه پله ​چگونه انجام می شود؟

در فرایند کفسابی باید به ترتیب چند گام را انجام داد و لقمه سنگ‌ های مختلفی را به کار گرفت. در اجرای ساب زدن کف باید موضوعاتی همچون: جنس سنگ، نوع سنگ و … را در نظر داشته باشید؛ زیرا روش ها و تعداد دفعات ساب‌ زدن سنگ کف با هم متفاوت است. به منظور کفسابی سنگ راه پله، ابتدا از لقمه سنگ ‌های بسیار زبر استفاده می شود، تا لایه نازکی از جرم ها از روی سطح سنگ حذف شود و سنگ‌ ها ظاهری نو به خود بگیرند. در گام بعد از لقمه سنگ ‌های ظریف تر و نرم‌ تر استفاده می شود و سنگ ‌ها به گونه ای صیقل داده می شوند که همچون آینه جلوه کنند و براق شوند و دیگر هیچ راهی برای ورود کثیفی و آلودگی در آن‌ ها وجود نخواهد داشت. هنگامی که کثیفی کمتر به سنگ راه پله نفوذ کند، شستن و تمیز کردن آن بسیار آسان خواهد بود. در گام آخر سنگ‌ های راه پله به صورت یکدست بدون لکه و تمیز خواهند بود.

این متد کفسابی راه پله، یک شیوه عادی است و حتماً نتیجه بسیار خوبی را به همراه خواهد داشت. ولی در زمان هایی که کفسابی پله و پاگرد دیر صورت بگیرد، کثیفی ها و آلودگی ها، دشوارتر و سخت‌تر از بین خواهند رفت و در این شرایط باید مرحله کفسابی را چند بار تکرار کرد. ناگفته نماند که افراد معمولی نباید خودسرانه فرایند کفسابی راه پله را انجام دهند؛ زیرا این کار نیاز به مهارت و تخصص دارد و تنها باید از کسانی که در این حوزه دانش و تجربه کافی دارند، کمک گرفته شود.

کفسابی راه پله ​چگونه انجام می شود

سنگسابی در تهران

پایتخت یکی از شلوغ ترین شهرهای کشور است که به دلیل آلودگی های بسیار، افرادی که در مجتمع های اداری، تجاری، هتل ها، مراکز درمانی و غیره حضور دارند، به صورت مرتب از سنگسابی استفاده می کنند؛ زیرا این کار نشان دهنده تمیز بودن و شخصیت ساکنان ساختمان است. اگر شما هم در تهران و یا اطراف پایتخت ساکن هستید و بخش های مختلف ساختمان شما کدر، سیاه، مات شده و یا خط و خراش برداشته است، می توانید با استفاده از خدمات کفسابی با ما، آن بخش از ساختمان را همانند روز اول تحویل بگیرید. بسیاری از افراد به فکر تعویض سنگ ها می افتند در صورتی که هزینه کفسابی ارزان تر از تعویض سنگ است. شما می توانید با خدمات کفسابی، ترمیم سنگ کفپوش خود را انجام دهید و آن را آینه ای و براق تحویل بگیرید.

مزیت های کفسابی راه پله

تمیزی راه پله اهمیت بسیاری در زیبایی ساختمان و احساس افرادی که به داخل ساختمان وارد می شوند دارد. شما با دستگاه کفسابی می توانید زیبایی و جلوه خاصی را به ساختمان خود ببخشید. مزیت های استفاده از دستگاه ساب زنی راه پله در متن ذیل آمده است:

  • نو شدن نمای راهرو ساختمان
  • افزایش طول عمر سنگ پله
  • پاکسازی بسیار سریع
  • یکدست کردن پستی ‌ها و بلندی ‌های راه پله

کارهای لازم برای جلوگیری از خراب شدن انواع سنگ ها

سنگ کف یکی از سنگ‌ هایی است که به طور مداوم در معرض آلودگی قرار گرفته و نیاز مداوم به مراقبت دارد. تردد بر روی سنگ کف به خصوص در مکان هایی که افراد با کفش تردد دارند سبب ایجاد آلودگی و سایش سنگ می‌ شود. اولین موضوعی که جهت کاهش آلودگی سنگ در این محیط‌ ها باید رعایت گردد، به کار گرفتن پادری است. این کار، مقدار گردوخاک ورودی به ساختمان را به شدت کاهش می دهد. ایجاد لکه بر روی سنگ کف و ریخته شدن مواد آلوده‌کننده از دیگر معضلاتی است که افراد با آن دست‌ و پنجه نرم می کنند. در این شرایط مطلع بودن از نحوه‌ حذف کردن لکه‌ ها از روی سنگ، بسیار کمک‌ کننده خواهد بود. شستن سنگ با مواد شوینده‌ اسیدی و شیمیایی هم می ‌تواند سبب به وجود آمدن لکه و مات شدن سنگ شود. این موضوع کیفیت ظاهری سنگ را بسیار کاهش داده و از زیبایی محیط داخلی ساختمان می‌کاهد. در نتیجه، شما باید در انتخاب متدهای شست و شو دقت لازم را داشته باشید. اما چگونه؟

نکات مهم درباره نحوه شستن سنگ

سؤالات بسیاری برای افراد مطرح می شود که مهم ترین آن این پرسش است که آیا شستشو و مواد شوینده سنگ را خراب می کند؟ در پاسخ به این پرسش باید بیان کرد که موقعیت قرارگیری سنگ و نوع سنگ در این امر بسیار مهم است؛ زیرا سنگ‌ ها از لحاظ تأثیر پذیری از مواد شیمیایی و اسیدی تفاوت ‌های بسیاری با هم دارند. در اصل، راه های مراقبت و نگهداری از سنگ به نوع سنگ بستگی دارد؛ اما به طور کلی بهتر است که دو نکته مهم زیر را در زمان شستن سنگ ساختمانی در نظر داشته باشید:

از شوینده‌ های مناسب استفاده کنید: مواد شوینده مناسب سنگ ساختمانی مشخصات و ترکیبات خاصی دارند. به طور مثال عدم وجود مواد افزودنی، پلیمر، فسفات و … در این شوینده‌ ها بسیار اهمیت دارند. نامناسب بودن سطح pH در این مواد، به کار گرفتن جوهرنمک و … فاکتورهایی هستند که می‌ توانند سبب کاهش کیفیت سنگ شوند.

تمیز نگهداشتن سنگ به صورت مداوم: سنگ ها باید زود به زود تمیز شوند، باقی‌ ماندن کثیفی هایی همانند گرد و خاک سبب کاهش کیفیت ظاهری سنگ می گردد.

کفسابی سنگ غرب تهران آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد و شما می توانید حتی برای مشاوره هم با ارتباط از طریق شماره های وارد شده در وب سایت شرکت کفسابی با ما، به صورت رایگان از کارشناسان عزیز مشاوره دریافت نمایید.

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.