کد خبر : 42989 / /
/

هزینه عمل کیست مویی و عوامل موثر بر آن

هزینه عمل کیست مویی و عوامل موثر بر آن

 

 

کیست مویی یا سینوس پیلونیدال PNS که غالبا در قسمت پایین کمر و بین شکاف باسن بوجود می آید. علت اصلی این بیماری بازگشت و پیچیدن موها به زیر پوست است که باعث ایجاد حفره یا سوراخی کوچک در آن می شود. این بیماری روش های درمانی بسیاری از جمله درمان خانگی، دارویی و گیاهی که در اغلب موارد هزینه خاصی بالایی ندارند، اما در صورتی که بیماری به حالت مزمن و حاد برسد، باید از درمان با عمل لیزر کیست مویی یا جراحی به شیوه سنتی استفاده کنیم که شامل هزینه می شود.

در این مقاله از خبر آزاد، قصد داریم در خصوص هزینه عمل کیست مویی و عوامل موثر بر آن صحبت کنیم.

 

عوامل موثر بر هزینه عمل کیست مویی

در خصوص هزینه های عمل کیست مویی، عوامل متعددی منجر به نوسانات موجود در هزینه عمل شوند. این عوامل شامل موارد زیر می باشند.

 • عمق و تعداد کیست مویی (شرایط بیمار)
 • روش درمان کیست مویی
 • سابقه کاری پزشک
 • موقعیت جغرافیایی
 • مدت زمان بستری بعد از عمل کیست مویی

عمق و تعداد کیست مویی

اولین عاملی که در تعیین هزینه عمل کیست مویی موثر خواهد بود، شرایط بیمار است.اگر کیست در مراحل ابتدایی قرار داشته باشد و علائم کیست مویی کم باشد، درمان آن بسیار راحت‌تر و در نتیجه کم‌هزینه‌تر خواهد بود. این در حالی است که اگر کیست وارد مراحل پیشرفته و حاد شود، ممکن است ناچار به پرداخت هزینه‌های بیش‌تری برای درمان آن شوید. به همین دلیل توصیه می‌شود که پیش از پیشرفت بیماری برای درمان آن اقدام کنید.

روش های درمان کیست مویی

روش درمان کیست مویی

درمان کیست مویی در مراحل مزمن و حاد به دو شیوه لیزر کیست مویی و عمل جراحی صورت می پذیرد. در ادامه در خصوص هر کدام از روش های درمانی بیشتر صحبت می کنیم.

عمل جراحی کیست مویی و هزینه های آن

عمل جراحی کیست مویی یک روش درمانی موثر برای این بیماری است. در این روش، کیست و بافت های اطراف آن با استفاده از کاتر و پنس های مخصوص برداشته می شود و محل زخم به دو شیوه باز یا بسته، پوشش داده می شود. در این دو روش بیمار باید در بیمارستان بستری شود و تا حدود دو هفته مراقبت های بعد از عمل چون تعویض به موقع پانسمان، رژیم غذایی اصولی و … را رعایت کند.

انواع عمل جراحی کیست مویی

دو نوع اصلی عمل جراحی کیست مویی وجود دارد:

روش باز: در این روش، یک برش بزرگ در ناحیه کیست ایجاد می شود و کیست و بافت های اطراف آن برداشته می شوند و در ناحیه حفره با استفاده از پنبه های استریل پوشانده می شود.. این روش در مقایسه با روش بسته، احتمال عود کیست را کمتر می کند.

روش بسته: در این روش، یک برش کوچک در ناحیه کیست ایجاد می شود و کیست و بافت های اطراف آن با یک دستگاه مخصوص برداشته می شوند و سپس محل زخم با استفاده از بخیه پوشانده می شود. این روش در مقایسه با روش باز، دوره بهبودی کوتاه تری دارد.

در خصوص عوامل موثر بر قیمت عمل جراحی کیست مویی، باید گفت این روش درمانی دارای هزینه هایی چون هزینه بستری، هزینه مراقبت های بعد از عمل (بخیه، پانسمان، داروهای مسکن)، نحوه عمل (باز - بسته) و … که می توانند تاثیر بسیاری بر قیمت درمان این بیماری داشته باشد.

اما اگر به طور کلی هزینه های عمل جراحی به شیوه سنتی را بخواهید بدانید باید گفت که در روش عمل جراحی کیست مویی به روش باز، قیمتی بین 7 تا 12 میلیون و در روش بسته هزینه ای بین 5 تا 10 میلیون را باید پرداخت کنید.

لیزر کیست مویی و عوامل موثر بر آن

لیزر کیست مویی و هزینه های آن

بهترین روش درمانی پس از درمان خانگی سینوس پیلونیدال، درمان کیست مویی با لیزر است. در این روش بیمار بدون هیچگونه درد و خونریزی و طی یک فرآیند نیم ساعته، توسط پزشک متخصص کیست مویی (PNS) به بیرون کشیده می شود و بدون هیچگونه پانسمان، بیمار پس از یک روز استراحت می تواند به فعالیت های روزمره خود ادامه دهد.

در این عمل سرپایی پزشک با استفاده از لیزرهای پرتوان، بافت اصلی و اطراف سینوس مویی را از بین می برد.

عوامل موثر بر هزینه های لیزر کیست مویی

هزینه های لیزر کیست مویی به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله:

 • نوع لیزر: نوع لیزر مورد استفاده در لیزر کیست مویی بر هزینه این روش تأثیر می گذارد. لیزرهای پرتوان گران تر از لیزرهای کم توان هستند.
 • تجربه و مهارت پزشک: تجربه و مهارت پزشک نیز بر هزینه های لیزر کیست مویی تاثیر می گذارد. پزشکان باتجربه تر و ماهرتر معمولاً هزینه بیشتری دریافت می کنند. از طرفی استفاده از لیزر ها، نیازمند دانش تخصصی در این حوزه است.

هزینه لیزر کیست مویی

در ایران، هزینه لیزر کیست مویی بین 4 تا 10 میلیون تومان است. این هزینه بسته به عوامل ذکر شده در بالا می تواند متفاوت باشد.

سابقه کاری پزشک و تاثیر آن بر قیمت عمل کیست مویی

قطعا پزشک معالج هر چقدر در زمینه عمل و لیزر کیست مویی سابقه بیشتری داشته باشد و شناخت عموم مردم از او بیشتر باشد، هزینه‌های درمانی بیشتری را باید بدهید. از همین رو سابقه کاری و دارا بودن چندین عمل موفق می تواند بسیار بر هزینه عمل کیست مویی تاثیر بگذارد.

تاثیر موقعیت جغرافیایی کلینیک درمانی بر قیمت

موقعیت جغرافیایی یا همان محل قرارگیری کلینیک ( چه شهر و چه محل) می تواند نقش بسیار کلیدی در نوسانات هزینه های عمل کیست مویی داشته باشد. به عنوان مثال شهر تهران به عنوان بزرگترین شهر ایران شناخته می شود و هزینه های زندگی در این شهر بسیار بیشتر از شهر ها یا شهرستان های دیگر است. از همین رو می توان گفت در تهران ما هزینه عمل کیست مویی نسبت به سایر شهرها بیشتر است.

البته ناگفته نماند که تاثیر عوامل فوق که در ابتدا بخش به آن ها پرداختیم، می تواند هزینه عمل کیست مویی را در شهر های بزرگ دیگر چون مشهد، تبریز، شیراز، اصفهان و … را با هزینه عمل کیست مویی در تهران یکسان کند.

مدت زمان بستری بعد از عمل کیست مویی

به نقل از وبسایت Bita.Clinic

آخرین عاملی که باید در مجموع هزینه جراحی کیست مویی به آن توجه کنید مدت زمان بستری پس از اتمام عمل است. معمولاً بیماران باید سه تا چهار روز پس از عمل در بیمارستان بستری شوند. واضح است که هزینه‌ های مربوط به بستری و مراقبت از بیمار در این مدت به مجموع هزینه‌ های درمان کیست پیلونیدال اضافه خواهد شد. هر چند که مدت زمان بستری نیز به شدت بیماری و عمل جراحی بستگی خواهد داشت.

بهترین کلینیک درمان کیست مویی با کمترین هزینه

در این خصوص شما عزیزان می توانید با شماره های زیر با کارشناسان ما در ارتباط باشید و در خصوص هزینه های عمل کیست مویی و رزرو نوبت عمل، اطلاعات حاصل فرمایید.

 • شماره تماس برای رزرو نوبت: ۰۹۰۲۷۰۰۳۸۴۲
 • اطلاع از قیمت و هزینه های عمل کیست مویی: ۰۹۰۲۷۰۰۹۸۷۶
 • آدرس مطب: تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از پارک ملت، روبروی ایستگاه خبرنگاران، برج جم، طبقه ۱، واحد ۶

راه های ارتباطی برای انتخاب بهترین کلینیک درمانی کیست مویی با بهترین هزینه عمل

آیا بیمه هزینه عمل کیست مویی را می پردازد؟

به نقل از وبسایت cliniczarei.com

یکی از سوالات رایجی که تقریبا تمام بیماران از ما میپرسند، این است که آیا بیمه هزینه عمل کیست مویی را پوشش می دهد یا خیر؟ در این مورد خبر خوشی برایتان داریم! خوشبختانه بسیاری از بیمه های درمانی هزینه درمان کیست مویی را تقبل می کنند. اما این در صورتی است که بیمار مجبور باشد در بیمارستان بماند. اما در صورتی که فرد تصمیم به درمان با لیزر داشته باشد، برخی از بیمه های تکمیلی آن را پوشش می دهند. ولی این امر به این معنا نیست که هزینه جراحی از عمل با لیزر مقرون به صرفه تر است. لازم است بدانید که در بسیاری از بیمارانی که با جراحی کیست خود را درمان می کنند، بازگشت مجدد وجود دارد و مجبور می شوند برای مرحله دوم از لیزر استفاده کنند. در نتیجه انگار 2 مرتبه هزینه درمان را می پردازند.

هزینه عمل کیست مویی در مکان های مختلف

به نقل از وبسایت دکتر سعادتی در خصوص هزینه های عمل کیست مویی در کشور های دیگر باید گفت:

هزینه عمل کیست مویی در مکان های مختلف را اگر بخواهیم در مقیاس جهانی بررسی کنیم برای مثال از اعدادی همچون ۶۷۲ تا ۷۰۰۰ دلار برای بیماری که یک شب در بیمارستان بماند برای آمریکا عنوان می شود و در هندوستان این مقدار ۳۵۰۰۰ تا ۹۰۰۰۰ روپیه با توجه به تجهیزات مورد استفاده متفاوت خواهد بود.

هزینه های بعد از عمل کیست مویی

هزینه های مورد نیاز پس از عمل قطعا منتهی به خرید انواع وسایل طب و درمانی، دارو های ضد التهاب و مسکن، معاینات پزشکی بعد از عمل و … دیگر می شود که بیمار می تواند به خوبی آن ها را متوجه شود.

سوالات متداول درباره هزینه عمل کیست مویی

پارامترهای تاثیر گذار در قیمت عمل کیست مویی کدامند؟

موارد مختلفی در عمل کیست مویی تاثیرگذار است که از جمله این موارد می‌توان به مرکز درمانی، دستمزد جراح، موقعیت جغرافیایی، نوع عمل، شرایط بیمار و … اشاره کرد.

درمان کیست مویی با لیزر گران تر است یا جراحی سنتی؟

به دلیل وجود بستری بعد از عمل در روش جراحی سنتی، این روش از هزینه بیشتری برخوردار است.

نتیجه گیری

در این مقاله در خصوص هزینه های عمل کیست مویی و عوامل موثر بر آن صحبت کردیم و دانستیم عواملی چون دستمزد جراح (سابقه کاری پزشک)، شرایط بیماری، موقعیت جغرافیایی کلینیک، روش درمان و … می تواند بسیار در نوسانات هزینه های عمل کیست مویی تاثیر گذار باشند.

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار
سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان