کد خبر : 38829 / /
/

سخنگوی قوه قضائیه در گفت‌وگو با برنامه «وارونگی» مطرح کرد:

تشریح اتهامات مجرمان خانه اصفهان

برای اولین بار جزئیات بیشتری از ماجرای خانه اصفهان اعلام شد.

تشریح اتهامات مجرمان خانه اصفهان


مسعود ستایشی، سخنگوی قوه قضائیه، در برنامه «وارونگی» شبکه «افق» به تشریح اتهامات مجرمین پرونده خانه اصفهان پرداخت و گفت: «در اتهاماتی که بر متهمین مرتبت شده است استفاده از سلاح گرم، کلاشینکف و ارتباط با گروهک منافقین کاملا احصا و مشخص شده است. استحضار داشته باشید که فرایند دادرسی مطابق موازین قانونی و با رعایت کامل مقررات بوده است. اینها حق داشتند از وکیل استفاده کنند و در مرحله مقدماتی چهار نفرشان وکیل تعیینی داشتند و دو نفر هم به دلیل اینکه نتوانستند وکیل معرفی کنند از وکلای تسخیری استفاده کردند. بالاخره یک قاعده عقلی داریم به نام حق دفاع که برای تمامی متهمان مد نظر و مورد توجه است و اِعمال شده است».
او ادامه داد: «دومین نکته تمسک به مدارک متقن، شواهد، اظهارات و اقاریر صریح متهمین است. اینها هماهنگی و قصد قبلی داشتند برای اینکه علیه مردم به طور مسلحانه اقدام کنند که متأسفانه به شهادت سه نفر از عزیزان ما در مجموعه حافظان امنیت منجر شد».
سخنگوی قوه قضائیه همچنین بیان کرد: «اینها از مدت‌ها قبل مبادرت به خرید سلاح کرده بودند، با سرگروهک منافقین ارتباطگیری کرده بودند و اقدامات ترورسیتی‌شان را بر اساس دستورات این گروهک عملیاتی کردند. قبل از این هم با منافقین ارتباط گرفته بودند و از آنها خط می‌گرفتند. آنها دست به تخریب زدند و با ساختن کوکتل‌مولوتف و پرتاب آن به مأموران موجبات ارعاب و رعب و وحشت مردم را ایجاد کرده بودند. اگر اینها تروریست نیستند چه کسی تروریست است؟»

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.