کد خبر : 38823 / /
/

علت پوسته شدن کفش چرم طبیعی و روش های جلوگیری از آن

علت پوسته شدن کفش چرم طبیعی و روش های جلوگیری از آن

 

 

 

آیا چرم طبیعی پوسته پوسته می شود؟

پوسته شدن چرم کفش ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد اما با رعایت نکاتی می توان از آن جلوگیری کرد. کفش چرم نیازمند مراقبت است که اگر در انجام آن ها کوتاهی صورت گیرد کفش چرم دچار مشکلاتی مانند پوسته شدن کفش چرم خواهد شد. البته پوسته شدن چرم طبیعی را می توان در صورت بروز، رفع کرد. اما به قول معروف پیشگیری بهتر از درمان است. به همین دلیل نیز می توان با رعایت نکاتی ساده برای جلوگیری از پوسته شدن کفش اقدام کرد. در ادامه به سراغ علت پوسته شدن کفش چرم اصل می رویم. در ادامه با مجله چرم نعمتی همراه باشید.

چرم طبیعی از پوست حیواناتی نظیر گاو، گوسفند ، گاومیش و غیره به دست می آید که این خود دلیل محکمی برای اثبات این جمله معروف است که چرم طبیعی نفس می کشد. زنده بودن چرم و نفس کشیدن آن، به دلیل وجود منافذ ریز و فراوان است که باعث گردش هوا به اصطلاح عامیانه نفس کشیدن چرم است. بافت حفره دار و منافذ، نه تنها منجر به گردش هوا می شود؛ بلکه رطوبت کفش نیز به راحتی از طریق منافذ دفع می شود.

علت پوسته شدن چرم طبیعی چیست؟

دفع رطوبت کفش چرم از طریق منافذی که پوست دارد دفع می شود که در صورت ادامه این روند شاهد از بین رفتن نرمی چرم خواهید بود. بنابراین علت پوسته شدن چرم طبیعی، از دست رفتن رطوبت و به دنبال آن نرمی چرم است. عوامل بسیاری تشدید کننده از بین رفتن رطوبت چرو و پوسته شدن آن هستند. برای مثال اگر کفش چرم را در طولانی مدت مقابل آفتاب و گرمای زیاد مثل بخاری، شوفاژ و شومینه قرار دهید گرمای ایجاد شده باعث از بین رفتن رطوبت چرم می شود. علاوه بر آن، بهتر است کفش چرم خود را در معرض مواد شیمیایی مانند حشره کش ها و انواع سموم کشاورزی یا آفت کش ها قرار ندهید.

مراقبت از چرم طبیعی

روش های جلوگیری از پوسته شدن کفش چرم طبیعی

برای جلوگیری از پوسته شدن چرم طبیعی، رعایت نکاتی ضروری است. با توجه به حساس بودن کفش چرم نسبت به سایرین باید مراقبت هایی به طور مرتب انجام گیرد. یکی از روش های مراقبت از چرم طبیعی، واکس زدن است. واکس زدن کفش چرم را با استفاده از واکس مناسب کفش چرم انجام دهید. قبلا در رابطه با روش های واکس زدن چرم صحبت کرده بودیم. مورد بعدی، استفاده از روغن هایی برای نگهداری از کفش چرم است. روغن و مرطوب کننده ها کفش چرم را نرم نگه می دارند و مانع از خشکی و ترک خوردن آن می شوند.

برای آموزش و آشنایی با نگهداری و واکس زدن کفش چرم کلیک کنید.

 

علت پوسته شدن چرم

مورد دیگری که رعایت آن اهمیت بسیاری دارد، پاک کردن لکه های حاصل از خشک شدن قطراب آب روی کفش است. با این کار رسوبات آب روی کفش باقی نمی ماند و سلامتی کفش چرم طبیعی را به خطر نمی اندازد. بهتر است دقت کنید که نباید کفش چرم را بیش از اندازه واکس زد. با توجه به شرایط آب و هوایی محل سکونت خود این کار را انجام دهید. در شرایط عادی بهتر است ماهانه یک بار کفش چرم خود را واکس بزنید تا با نرم نگه داشتن آن مانع از پوسته شدن کفش چرم طبیعی شوید.

در انتخاب واکس مناسب کفش چرم نیز بهتر است به این موضوع توجه کنید که از واکس مناسب کفش چرم طبیعی استفاده کنید. نباید هر واکسی را برای کفش چرم استفاده کرد. روش دیگر برای جلوگیری از پوسته شدن چرم، این است که پس از هر بار استفاده با استفاده از یک دستمال آن ها را تمیز کنید.

در آخر، اگر قصد خرید کفش چرم طبیعی تبریز را دارید حتما از وب سایت کفش نعمتی، مدل‌های جدید را مشاهده فرمائید.

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.